červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Novinky v parcích, kam chystáme letošní výlety!

Co pro nás připravují německé parky, do kterých chystáme výlety 2009? Máme se opravdu na co těšit?

EUROPAPARK

V sobotu 4. dubna 2009 zahájil německý zábavní park Europapark svou již 35. sezónu. A na co se můžeme těšit?  No přece na Blue fire! Jedná se o jednu z nejočekávanějších novinek letošního roku a to nejen v rámci německých parků, ale troufám si říct, že i v rámci Evropy. Blue fire je vystřelovací horská dráha, která vás vystřelí z 0 na 100 km/h za pouhých 2,5 vteřiny. Dráha je vysoká 38 metrů, dlouhá 1056 metrů a zajímavostí je, že looping na této dráze je nejvyšší ze všech vystřelovacích drah. To samozřejmě ještě není vše, dráha k tomu přidává ještě 3x 360° vývrtku, což v konečném důsledku znamená celkem 4x přes hlavu. Dráha je zakomponována do tématu malebné islandské rybářské vesnice. Charakter Islandu zde dotváří spousta skal, za které se dráha schovává a kterými i velmi těsně projíždí. Součástí tématu je i několik obchůdků se suvenýry, cukrovinkami či typická islandská kavárna. Další novinkou pro tento rok je nový film v 4D kině – „Sammy’s great adventure“ – představení je v německém jazyce a trvá asi 12 min. Za zmínku ještě stojí i nový design vláčku u horské dráhy Silver Star, nové postavičky u atrakce Piraten von Batavia či nově zrekonstruovaný obchůdek se suvenýry a fotografiemi u atrakce Euromir. Tím výčet novinek samozřejmě nekončí. Došlo například k rozšíření stanového městečka Tipidorf či rozšíření parkovacích ploch u hotelů a další.

Park je otevřen denně od 9h do 18h.V hlavní sezónu může být otevírací doba prodloužená. Cena vstupného je pro letošní sezónu navýšena na 34 EUR pro dospělé, 30 EUR pro děti do 11 let. Ale nezoufejte, s takovým výčtem novinek a atrakcí, které park nabízí, bude návštěva Europaparku jistě stát za to!

PHANTASIALAND

Europapark nebyl jediným německým zábavním parkem, který zahájil sezónu 2009 v sobotu 4. dubna. Své brány pro návštěvníky otevřel právě tento den také Phantasialand. I zde došlo k navýšení cen vstupného a to na 33,50 EUR pro dospělé a 29,50 EUR pro děti. Otvírací doba je rovněž od 9h do 18h denně a to až do 1. 11. 2009. Park si pro nás také připravil novinku a to atrakci Wakobato. Jedná se o vodní bitvu na lodičkách, která je velmi zajímavě pojata tak jako vše ve Phantasialandu. Další novinkou, která rozhodně stojí za zmínku je zvýhodněné vstupné do parku pro hosty ubytované v hotelu Matamba nebo Ling Bao. Například pokud se ubytujete v hotelu na dvě noci, tak v ceně ubytování máte i dvoudenní vstupné do parku.

Na závěr dodám, že Phantasialand sklidil nejvíce ocenění ze všech německých parků a to hned v několika kategoriích, takže rozhodně stojí za návštěvu.

HEIDE PARK

Poslední z trojice nejlepších německých parků otevřel své brány již 28. března 2009 a sezónu končí 25. října 2009. Otevírací doba je stejná jako u předešlých dvou parků a to od 9h do 18h. Vstupné pro dospělé je 32,50 EUR a pro děti do 11 let 26 EUR.

Novinkou letošní sezóny v Heide Parku je tematická část „odhal údolí Mayů“ entdecke das Tal der Maya. V současné době je atrakce ve výstavbě, avšak v hlavní sezónu již bude pro návštěvníky parku připravena. Nejedná se ale o nijak zásadní novinku. Došlo pouze k úpravě a přestavění původní části parku s pouťovými atrakcemi typu centrifuga, topspin, brakedance do stylu Mayského města. Samozřejmě, že jsou některé atrakce oproti původním vylepšené a některé nahrazeny zcela novými. Navštívit můžeme i pirátskou show, která byla pro letošní sezónu také poněkud obměněna. To je z letošních novinek vše. Ale nezoufejte. Jak bývá u zábavních parků zvykem, tak menší výdaje na investice jeden rok, jsou předzvěstí něčeho velkého v dalším roce.

Na co, že se tedy můžeme těšit v sezóně 2010? Že by slibovaný
Gigacoaster?

Aktuální hodnocení: 5,0 / 5