červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Paramount ve Španělsku

Píše se rok 2015 a jedna nejmenovaná Barcelonská rodinka právě vyráží do největšího zábavního parku ve Španělsku.  Po hodině jízdy míjí proslulou Port Aventuru a pokračují dále na jih, kde po značném kousku cesty hlavu rodiny nevyvede z míry ani sjezd na hlavní město Madrid a jeho WB Parque.

Cesta ubíhá v pohodě, jen nezbedná dítka na zadních sedadlech nedočkavě vyhlíží brány parku nad kterými se honosně tyčí obrovské logo ledové hory s mnoha hvězdami.  Přesně to samé logo, které můžeme vídávat na záčátku oblíbeného filmu z produkce Paramount Pictures. Po dlouhé cestě otec rodiny zručně zaparkuje na takřka zaplněném  parkovišti pro deset tisíc aut a společně s celou rodinkou vyráží vstříc branám největšího španělského zábavního parku..........

Asi si říkáte jestli mi vlažné jarní slunko nepřivodilo úpal, nebo zda jsem se tak trochu nezbláznil. Ne, zatím je vše v pořádku a já jen popisuji možnou realitu nadcházejících let.  Filmové studio Paramount Pictures si totiž vybralo španělský region Murcia, jako místo pro výstavbu svého zábavního parku a dokonce se ani netají tím, že by chtěli být největším zábavním parkem ve Španělsku, né-li v celé Evropě. Prosím zatím nejásat! Největšího konkurenta s kterým by chtěl započnout nelítostný souboj vidí zejména v pařížském Disneylandu, ktrerý sice nepatří mezi ty největší chrámy fanoušků horských drah, ale za to poraží všechny ostatní svou obrovskou návštěvností a celkovou oblibou všech věkových kategorií.

Informací je jako tradičně velmi pomálu, ale mělo by se jednat o zábavní komplex rozléhající se na ploše cca 2,5 km čtverečních, což je už opravdu uctihodná velikost.  Park by měl být ryze filmový a počítá se s rozdělením do několika tématickcých částí jako je například svět dobrodružství ve stylu Tomb Raider, nebo svět vesmírný, který se bude dosti věnovat například Star Treku. Jak bývá ve filmových parcích zvykem, tak i zde by měla značnou část plochy zabrat různá 3D a 4D kina v několika variantách, různé dobrodružné atrakce, katastrofické procházky či projížďky a věříme, že nebude chybět ani nějaká ta atrakce se strašidelným nádechem. Plán zmiňuje i několik horských drah a adrenalinových atrakcí, ale zatím je brzy třeba jen tipovat jakého typu a jak náročné budou.  Součástí zábavného komplexu bude i několik hotelů o celkové kapacitě až 15 000 pokojů a za zmínku jistě stojí, že bude takřka sousedit s břehy středozemního moře. Podle odvážných prognóz by měla být značná část parku hotová již kolem roku 2015, ale nabízí se zásadní otázky: Vyjde to? Nebude projekt odpískán dříve, než se první krumpáč dotkne rozpálené španělské půdy?  Sám osobně v rok 2015 nevěřím, ale zároveń doufám, že jednoho slunného dne  Paramount Pictures své brány v regionu Murcia se vší slávou otevře.

Napsal Vašek HD

Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

VasekHD

VasekHD , 18.04.2011, 14:47: Reagovat:

Děkuju, jsem rád, že se mé články líbí.. Začíná sezóna, tak věřím, že bude o čem psát.. :-)


Ltg , 18.04.2011, 14:42: Reagovat:

Vašku, tvoje recenze jsou zábavný a čtivý i když píšeš jen o tak nudný věci jako je to, že se někde staví park :)

Dobrá práce!