červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Výrobci horských drah

Milujete horské dráhy? Ptáte se, kdo za to vše může? Přinášíme Vám asi ty nejvýznamnější z nich, které ročně na nás vychrlí  spousty nových drah...

Vekoma

Správným jménem Vekoma Rides Manufacturing B. V. je společnost sídlící v Nizozemsku. Byla založena v roce 1926, jako společnost vyrábějící důlní a zemědělské stroje. Slovo Vekoma pochází ze zkratky „Veld Koning Machinefabriek“. V roce 1967 firma přešla do výroby horských drah. Dnes Vekoma staví dráhy od rodinných přes dřevěné, loopingové, až po vystřelovací LSM. Na svém kontě má například: Big Loop a Limit v Heide parku, Xpress, La Via Volta, Robin Hood, El Condor ve Walibi Worldu, Déjà Vu v parku Six Flags Magic Mountain.

www.vekoma.com

Maurer Söhne

Německá společnost, která staví mosty, průmyslové stavby, ale i horské dráhy. Zmiňuji ji jen proto, že stojí za drahami, jako jsou myšky Spinball Whizzer v Alton Towers, myšky v Phantasialandu Winjas a například dráha Hollywood Rip Ride Rockit.

www.maurer-soehne.de

Mack

Je německá společnost, která navrhuje a staví horské dráhy od roku 1920. Rodina, která vlastní tuto společnost, tak současně vlastní i Europa park. V EP postavila dráhy:  Atlantica SuperSplash, Eurosat, Poseidon, Euro Mir, ale i Blue Fire.

www.mack-rides.com

Intamin AG

Je velká celosvětově známá společnost sídlící ve Švýcarsku. Tato společnost vydá každoročně ze svých dílen ve Švýcarsku 5 – 7 horských drah.  Slovo Intamin je také zkratka „INTernational AMusement INstallations“. Tato společnost má na kontě dráhy, jakou jsou například: Millennium Force, Top Thrill Dragster, Maverick v Cedar Pointu, Colossus, Stealth v Thorpe parku, Kingda Ka v Six Flags Great Adventuře, a nebo Th13teen v Alton Towers, Expedition GeForce v Holiday parku, Colossos v Heide parku, Furius Baco v PortAventuře, Intimidator 305 v Kings Dominion, Ispeed v Mirabilandia atd.

www.intaminworldwide.com

Bolliger & Mabillard (B & M)

Je opět švýcarská společnost (asi jim to šlape, jako švýcarské hodinky) založená v roce 1988 a se společností Intamin jsou těmi nejlepšími ve výrobě horských drah. Jako první vymysleli zavěšenou horskou dráhu (Inverted coaster) a dodnes jsou v zavěšených horských drahách ti nejlepší.  Tato společnost například postavila: Oblivion, Air, Nemesis v Alton Towers, Dueling Dragons v Islands of Adventuře, Medusa v Six Flags Discovery Kingdom, Nitro v Six Flags Great Adventuře, Silver Star v Europa parku, Tatsu v Six Flags Magic Mountain, Black Mamba v Phansialandu, Griffon v Aquitaine, Manta v SeaWorld Orlandu, Diamondback v Kings Island, Dragon Khan v PortAventuře, Mantis v Cedar Pointu, atd.

www.bolliger-mabillard.com

Arrow Dynamics

Byla americká společnost vyrábějící horské dráhy, ale v roce 2002 zkrachovala a koupila ji jiná společnost jménem S&S Power a přejmenovala na Arrow S&S Arrow. Na svém kontě má dráhy Magnum XL – 200 v Cedar Pointu a dráhu 4th Dimension X2 v Six Flags Magic Mountain.

S&S Power

Tato společnost je známá tím, že svoje volné pády a horské dráhy pohání tlakem vzduchu. Byla založena na výrobu trampolín, Bungee Jumpingu. U horských drah je pohánění vzduchem novinka. Například dráha Ring°Racer v Německém Nürburgringu, Mumbo Jumbo v Anglii.

http://www.s-spower.com/index.php

Zamperla

Italská společnost, která staví spíše atrakce do zábavních parků a nákupních center. Ovšem staví i horské dráhy, a to Motocoastery, co si pod tím představit. Místo vozíků sedíte na motorce a řítíte se rychlostí po trati, jediné k čemu bych to přirovnal je dráha Steeplechase v anglickém Blackpoolu. Orange County Choppers MotoCoaster v Darien Lake v  New Yorku, Pony Express v Californii.

http://www.zamperla.com/en/category

Seznam společností je veliký, tak zde jsem vám vybral ty nejlepší a nejzajímavější.

 

Napsal Wladim11 (Vláďa)

Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.