duben 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<   >




Diskuze o horských dráhách

Tato diskuze je věnována pokecu o horských dráhách. Pojďme si vyměňovat názory na dráhy, které Vás zajímají,  na kterých jste jeli nebo se chcete svézt. Jaký jste měli zážitek atd...

Aktuální hodnocení: 4,2 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

728 , 10.04.2010, 08:33: Reagovat:

dráha Monster z Walygator Parc má stejnou výšku i délku jako katun a katun jeden jen 104km/h a moster jede 110km/h. Na stánkách mirabilandie je rychlost katunu 110km/h jaký je tedy správný údaj rychlosti dráhy katun ten který je na těchto stránkách nebo ten na stránkách mirabilandia.it ???


DavidHD

DavidHD , 06.04.2010, 23:07: Reagovat:

Re:Jindrous:
Ahoj, to bohužel nikdo neví, ale dráha La Via Volta je odstavena z provozu již od roku 2007, tak nejspíš nejsou peníze nebo těžko říct. Rozhodně si nemyslím, že by to byla tak náročná oprava.


Jindrous

Jindrous , 06.04.2010, 19:26: Reagovat:

to je škoda že letos La Via Volta nefunguje, to mohli opravit, co tomu vlastně brání?


MartulaHD

MartulaHD , 05.04.2010, 19:38: Reagovat:

Re:Jindrous:
ahoj, La Via Volta by měla být v provozu až příští rok, takže letos se na ni bohužel nesvezem :)


Jindrous

Jindrous , 05.04.2010, 19:13: Reagovat:

Ahojte, nevíte někdo prosím jestli ve Walibi bude funkční dráha La Via Volta?Díky


DavidHD

DavidHD , 04.04.2010, 17:43: Reagovat:

Re:wladim11:
Ahoj, bohužel to tak vypadá, že už po x té tento projekt odložili a tak trošku se obávám, jestli vůbec někdy dráha Tren de la Mina spatří světlo světa. Jinak video z Intimidatoru (Carowinds) je již dávno na stránkách.
http://www.horskedrahy.eu/hlavni-menu/nove-drahy/new-2010/usa/carowinds.html


wladim11

wladim11 , 04.04.2010, 00:09: Reagovat:

Ahoj, tak jsem se dočetl, že projekt Tren de la Mina je odložen na rok 2011.
Na YouTube je i video Intimidator (Carowinds)


wladim11

wladim11 , 25.03.2010, 15:42: Reagovat:

Každý rok se těším, jestli Heide park ohlásí new dráhu, a pořád nic, tak snad už příští rok :)


Radek , 25.03.2010, 12:10: Reagovat:

Co se týče té dráhy v Gardalandu, tak já si teda nemyslím, že se bude jednat o nějakou rodinnou atrakci. Už jste viděli nějakou rodinnou dráhu od Bolliger & Mabillardu. To nejmenší co kdy postavili je snad Black Mamba. Kdyby to měla být rodinná dráha tak to bude stavět Vekoma, Zamplera, Gerstlauer či někdo podobný. Ale B&M je záruka něčeho velkého. A po tom, co Mirabelka postavila iSpeed a po tom co příští rok otevře brány i nový park Rainbow Magicland, tak se konkurence v Itálii přiostří. A Gardalandu nezbyde nic jiného než konečně postavit něco co přitáhne lidi. Blue Tornado už na to nestačí.


VasekHD

VasekHD , 24.03.2010, 22:58: Reagovat:

Re Wladim11: Já bych v tom nehledal nějaký řád. Jde o to, že často jakmile park ohlásí postavení nějaké pořádné dráhy, tak se snaží nabudit lidi tím, že se na veřejnost dostanou informace čím že dráha bude zajímavá.. Vystřelovací dráha, mega coaster, létající dráha atd. A pokud svou plánovanou dráhu označí jako "horská dráha" tak to prostě jen vyvolává dojem, že dráha nemá co nabídnout, čím by byla zajímavá a že nemá něco čím by se mohla zařadit mezi elitu. Často opravdu z takového projektu vznikne jen horská dráha například rodinného typu na které svezení není špatné, ale mnozí lidé okolo ní jenprojdou a jdou na něco adrenalinovějšího.. Další věc je, že park se může snažit z nějakého důvodu typ dráhy tajit a vše může být naprosto jinak :-)


wladim11

wladim11 , 24.03.2010, 21:34: Reagovat:

Re:DavidHD:
takže, to tak postupně "roste" nejdřív je to horská dráha, pak ocelová, poté loopingová, atd. Anebo to zůstane prostě horská dráha "podprůměrná" t


DavidHD

DavidHD , 24.03.2010, 16:45: Reagovat:

Re:wladim11:
Ahoj, děkuju, ale vím, že se jedná o horskou dráhu, spíše jsem to ale myslel tak, že netuším, co si pod tímto typem mám představit za dráhu. Občas jsou dráhy nazvané pouze takhle a nebývají valné kvality. Je možné, že to bude blíže specifikováno, ale pokud zůstane pouze u tohoto označení, tak se obávám, že se není moc na co těšit.


wladim11

wladim11 , 24.03.2010, 09:41: Reagovat: (Obrázek)

Re:DavidHD:
Ahoj, pokud se nemýlím, tak Montagnes russes (francouzsky) Roller coaster (anglicky) Achterbahn (německy) montaña rusa (španělsky) montagne russe (italsky)a horská dráha (česky)
http://fr.wikipedia.org/wiki/Montagnes_russes


DavidHD

DavidHD , 24.03.2010, 04:20: Reagovat:

Re:Radek:
Ahoj, opravdu je tomu tak, 2011 je velký příslib nových drah. V Gardalandu už je i nahlášená dráha místo Tungy, stavět jí bude B&M (Bolliger & Mabillard), ale bohužel se zatím vůbec nemluví o létající a obávám se, že to ani nebude, no pokud se mýlím, tak jen dobře. Momentálně nese označení Montagne russe, což přesně nevím, co znamená, každopádně dráhy s tímto označením zrovna nepatří mezi top dráhy a navíc tohle označení mě moc nesedí s firmou B&M, ale tak uvidíme, co odkryje čas.


Radek , 23.03.2010, 12:04: Reagovat: (Obrázek)

Myslím, že příští rok se máme opravdu na co těšit. Hodně často se na diskuzních fórech mluví například o létající dráze v Gardalandu, která má být údajně situována v blízkosti atrakce Tunga. Někteří lidé tomu věří, jiní jsou naopak pesimističtí. A teď se tak dívám na novou mapku Gardalandu pro sezonu 2010 a nestačím se divit. Atrakce Tunga je pryč a na jejím místě je jen nápis NEW 2011. No že by vážně na tom něco bylo?


DavidHD

DavidHD , 22.03.2010, 19:52: Reagovat:

Re:Jindrous:
Ahoj, je to tak, na rok 2011 je v parku Freizeitpark Plohn nahlášená nová dráha, otázkou je, jaká bude. Steel znamená kovová a sit down, že jde o dráhu, kde se bude ve vozících sedět. Bohužel se zatím ví jen délka 500 metrů, což není nijak závratná délka a pokud nepůjde o dráhu s kolmým pádem, které jsou dost často krátké, tak se spíše bude jednat o rodinnou nebo dětskou dráhu. Jinak rok 2011 je velkým příslibem, už teď je minimálně 20 drah náhlášeno a vzhledem k tomu, že je teprve březen, tak to je už dost drah.


Jindrous

Jindrous , 22.03.2010, 19:39: Reagovat:

co je to dráha typ: steel - sit down ?díky


Jindrous

Jindrous , 22.03.2010, 19:28: Reagovat:

kde jsi to zaslechl? Jinak Belantis a Plohn jsou sice malý parky, ale kousek od nás a až ty dráhy budou stát tak to bude moc fajn :-)


wladim11

wladim11 , 22.03.2010, 19:07: Reagovat:

Ahoj, tak jsem zaslechl, že má Freizeitpark Plohnn něco stavět pro rok 2011, typ: steel - sit down, délka: 1640 '5 " (myslím, že je to cca 500 m)tak si ještě rok počkáme :)


Jindrous

Jindrous , 21.03.2010, 18:35: Reagovat:

Re:728:

a takhle by měla vypadat jízda:
http://www.youtube.com/watch?v=5wYq9WmqV7Q

a tady jsou další informace ohledně této novinky:
http://www.belantis.de/www2006/0ec15baa9437436fff3e5fdbb4a7cae3_de.php


728 , 21.03.2010, 17:44: Reagovat:

na park scoutu jsem našel že se bude stavět nová dráha v belantisu teda aspon ten projekt

http://parkscout.de/artikel/neue-achterbahn-in-belantis-fuer-2010


Tecko , 21.03.2010, 09:27: Reagovat:

Prominte ze mi vsechno tak trva a vy se nemuzete dockat tech recenzi fotek apod. V praci toho mam moc domu chodim za tmy. Jelikiz jsem vedouci organizace pionyru litam s deckama po vikendech na vitani jara apod. Takze se jeste jednou omlouvam ze to vsechno tak dlouho trva. Snad se vam ma prvni recenze, ktera se tady objevi co nevidet bude libit a budete se tesit na dalsi dil...:)


DavidHD

DavidHD , 20.03.2010, 06:15: Reagovat: (Obrázek)

Re:Jindrous:
Ahoj, už se připravuje velká recenze i galerie na park Islands of Adventure od autora Téčka, jen chvilku strpení. Díky


Jindrous

Jindrous , 20.03.2010, 00:21: Reagovat:

Re:Tecko:

ahoj, tak co už jsi ty fotky někam nahrál?Povedlo se ti to?


VasekHD

VasekHD , 18.03.2010, 21:20: Reagovat: (Obrázek)

Jak jsem psal již na fb:
Pro tom všem očekávání je to pro mě zklamání.. Parametry dráhy nijak výrazné, jízda krátká.. Pád a jízda pozadu je hodně zajímavá, nicméně k fanouškům horských drah se informace o pádu a couvání dostane již před jízdou, takže i ta chvíle překvapení odpadá.. Prostě je to po tom všem nějak málo. Až v budoucnu navštívím AltonTowers, tak si určitě th13teen nenechám ujít, ale mnohem více se budu těšit na Oblivion(viz obrázek), nebo Air :-)


Jindrous

Jindrous , 18.03.2010, 09:27: Reagovat:

Re:wladim11:
Pro lidi který na to jdou poprvý a neviděli on-ride video to musí být pořádnej šok :-))) Ono taky na které dráze se s Váma utrhne kolej? :-)))


wladim11

wladim11 , 17.03.2010, 16:51: Reagovat: (Obrázek)

Viděli jste video z jízdy Th13teen??? Já už jo :)
http://www.youtube.com/watch?v=OgHMgJPtg4E


wladim11

wladim11 , 17.03.2010, 16:30: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj, chtěl bych se zeptat, ze kterých horských drah se dá pořídit foto (video) z parku Walibi World a z Alton Towers.
Díky moc za odpověď :)


MartulaHD

MartulaHD , 15.03.2010, 14:26: Reagovat:

Re:Tecko:
už jsme na Tvoji recenzi moc zvědaví.. :o)


Jindrous

Jindrous , 15.03.2010, 09:26: Reagovat:

Re:Tecko:
tak to pošli na www.iskladka.cz, nebo na www.rapidshare.com


Tecko , 15.03.2010, 09:18: Reagovat:

Snazim se nahrat 120mb soubor s fotkama na uloz to :) bohuzel se tomu jaksi nechce.recenzi mam zatim pouze na island of adventure..asi ale fotky rozdelim abych nevystrilel vsechny naboje zaraz a vy se mohli tesit na druhou cast recenze a to Universal studios :)


Jindrous

Jindrous , 13.03.2010, 21:42: Reagovat:

Re:MartulaHD:

Představ si že Tecko se už ozval :-))) takže recenze snad brzy bude :-)


Jindrous

Jindrous , 13.03.2010, 20:11: Reagovat:

Ahojky - už je nějaká informace, jestli a kdy bude otevřená dráha Nürburgring - Ring°Racer?díky


728 , 11.03.2010, 20:28: Reagovat:

Re:Loupik1:tjn stim zrchlením to nevistih a jak může tady něco posuzovat když ani vlastně neví oco se jedná :D...ten kdo to počítal tak asi nebyl na žádný dráze nikdy v životě:D


PavelHD

PavelHD , 11.03.2010, 18:46: Reagovat:

Re:Tecko:
Ahoj, klidně to pošli po částech, už se těšíme... :-)


Tecko , 11.03.2010, 18:11: Reagovat:

Ahoj, mam psat nejakou recenzi na universal studios florida. :) Mam sesmolenou zatim na Island Of Adventure. Mam to poslat nebo az budu mit i tu druhou na studia tak to poslat zaraz. Fotky hodim na uloz to..zmenisl jsem je ale stejne jich je pres 120MB takze by jste si to stahli a hodili na server.hm?


Jindrous

Jindrous , 10.03.2010, 11:54: Reagovat:

našel jsem prima dokument z Hansa Parku konkrétně dráha Fluch von novgorod, tak se mrkněte - určitě je to super dráha kterou stojí za to vyzkoušet :-)

http://www.myvideo.de/watch/6775936/Galileo_Extrem_HQ_Der_Fluch_Von_Novgorod_Hansa_Park


Loupik1

Loupik1 , 09.03.2010, 21:18: Reagovat:

Re:728:
Zajímalo by mě jak dlouho to propočítával...:-D
Prej nesmyslný zrychlení.. Ví houby a poučuje..


728 , 09.03.2010, 20:59: Reagovat:

jo to tam jsou teda napsaný blbosti

máš pravdu loupiku1 ten je nějak moc chytrej


Loupik1

Loupik1 , 09.03.2010, 17:21: Reagovat:

Re:Radek:
Taky se zapojim do pomlouvání..:-D
Některý lidi si fakt seděj na vedení..
Tohle zase napsal nějakej chytrolín..:

,,ty čísla jsou blbost. souprava to jede víc jak 17 sekund (viz. čas videa) a 1500 lidí za hodinu by zvládli jen kdyby jedna otočka trvala 45 sekund včetně nástupu a výstupu, což je nepravděpodobné. takže ani tomu nesmyslnému zrychlení nevěřím."

Já bych mu na to řek akorát to, že ví kuloví a že je hrozně chytrej.. Co se dá dělat..:-)


Radek , 09.03.2010, 08:01: Reagovat:

Re: VašekHD
Hodně zajímavé jsou i ty diskusní příspěvky ke článku. Dočetl jsem se, že Top Thrill Dragster je vlastně pěkná slabota, protože kdejaká Honda jezdí taky 200km/h a že je to vlastně stejné jako twister tam kdesi na pouti, že to člověka jen mačká a nic z toho a ještě dokonce za to platit. Tak nevím chlapi, jestli by jste tu Ameriku neměli raději odpískat a místo toho si zajít ke slečně do Boskovic na pouť. Atrakce jsou prý úplně stejné:-)


VasekHD

VasekHD , 08.03.2010, 23:56: Reagovat:

Tak se nám na novinkách opět objevil krátký článek ze světa zábavních parků.. Tentokrát to není až taková tragédie jak bývá u většiny medií zvykem a i název dráhy výjmečně autor opsal správně. Nicméně i přes obrovské zrychlení(0 - 193,1 km/h za 4 vteřiny) opravdu Top Thril dragster není dráha s největším zrychlením na světě.. Tak nějak autor opomněl dráhu Kingda Ka (0 - 206 km/h za 3,5 vteřiny.
Až si bude opět autor článku zadávat do vyhledávačů klíčové slovo "nejrychlejší horská dráha na světě", tak by si měl potom také zkontrolovat z jakého roku informace jsou, nebo jaký šmoula tam ty informace dával :-D

http://www.novinky.cz/cestovani/194137-mate-radi-adrenalin-zkuste-horskou-drahu-s-nejvetsim-zrychlenim-na-svete.html


Loupik1

Loupik1 , 05.03.2010, 19:16: Reagovat:

Re:Th13teen
S tou jednou jízdou za den je to trochu přehnaný.. Možná si myslí, že když jsou u dráhy hlavním tahákem efekty a tematika, tak to člověku stačí jednou.. Já teda nevim, ale mě by to asi jednou nestačilo. Vždy když zbyde čas tak se snažíme si atrakce zopakovat...
Možná je to náznak, že jízda bude trvat dlouho (zastavení vláčku atd.) a že to bude vážně mazec.. No uvidíme. Necháme se překvapit.. Za nedlouho už to zjistíme..:-)


VasekHD

VasekHD , 05.03.2010, 18:15: Reagovat: (Obrázek)

Každopádně smekám před vedením Alton Towers a hlavně způsobem jakým přichází na svět tato atrakce.. Ještě se ani nekoplo krumpáčem a už se horlivě debatovalo o tom jak bude dráha s pracovním názvem Surrender konkurovat těm nejlepším drahám na světě.. Pozdějí pracovní název SW6 (Secret Weapon 6) a stále nášup naprosto nic neříkajících, ale zato velmi působivých videí a fotek.. Přichází definitivní název Th13teen a i přes to, že už jsou známé fotky takřka célé dráhy, tak pomalu člověk čeká že přes noc vyroste trojnásobně do výšky a vypučí na ní loopingy.. Lidé se na ní těší, básní o ní, doufají, že jí co nejdříve navštíví a vlastně svým způsobem neví proč.. Tedy alespoň já :-) To je ukázková práce propagace... :-)


VasekHD

VasekHD , 05.03.2010, 16:41: Reagovat:

Re Radek: A kdy jsi pozvaný do Rimini na kontrolu? :-D


Radek , 05.03.2010, 15:48: Reagovat:

Re: wladim11
Taky tam čtu, že se zvažuje omezení počtu jízd na jednu za den. Tak člověk se tam třeba kvůli této dráze vydá a oni ho na ni nepustí víc než 1x. To teda nevím, jak to chtějí kontrolovat. Asi se bude každý prokazovat občanským průkazem kvůli věku a počtu jízd. Tak to bude vážně odsejpat. Něco podobného jsem zažil v parku Italia in Miniatura na atrakci Sling Shot. Napřed mě zvážili, pak jsem 10 minut vypisoval papíry o tom jaké léky beru a jaké se v naší rodině vyskytly choroby po 3 generace zpět. A po absolvování atrakce se nás ještě dotázali, zda je vše O.K. A když jsme to potvrdili, hned to zaznamenali do protokolu s přesným časem. Takže pokud bude takhle nějak vypadat i jízda na Psychocoasteru, tak zaplať pánbůh za ten Oblivion tam.


Loupik1

Loupik1 , 05.03.2010, 14:48: Reagovat:

Re:wladim11:
No tak to zní hustě.. I když mě konstrukce dráhy také zklamala, přesto jsem hodně zvědav.. Ještě že nejedu letos do Alton Towers, na Th13teen bych ještě nemohl.:-)


wladim11

wladim11 , 05.03.2010, 13:04: Reagovat: (Obrázek)

tak jsem našel článek na wikipedii o Th13teen: http://en.wikipedia.org/wiki/Thirteen_(roller_coaster)
Na TH13teen bude asi věkové omezení od 16 do 55 let.


DavidHD

DavidHD , 04.03.2010, 00:54: Reagovat:

Re:Radek:
Plně souhlasím, když se o dráze začalo prvně mluvit, hodně se skloňovala slova robotické rameno. Bohužel o to se s určitostí nejedná a první známka pochyb pro mě byla, že jsem se dočetl označení rodinné dráhy. A tak představa pouhých vizuálních či hudebních efektů je dost málo, pokud jak píše Vašek, se nebude jednat o něco převratného, což si upřímně a bohužel myslím, že nikoliv. No nechme se překvapit...


VasekHD

VasekHD , 04.03.2010, 00:43: Reagovat:

Re Radek: Jsem naprosto stejného názoru :-) Při začátku projektu jsem byl plný očekávání co za bombu to bude. Všechna ta videa s názvem Surrender kde jsou v rychlém sledu ivertní dráha, diving machine(Oblivion), létající dráha, myšky, vystřelovačka... vzbuzovala v člověku pocit, že půjde o něco naprosto výjmečného. Když na tu dráhu koukám, tak ona je z takřka celá na volném prostranství, takže si nedokáži představit jaké efekty by to měly být.. Třeba člověka cestou švihne větev přes ksicht, nebo ho to protáhne trním a to musím říci, že to by bylo opravdu něco co by nečekal :-D


wladim11

wladim11 , 03.03.2010, 22:58: Reagovat:

Tak tohle bych chtěl mít na zahradě :)
http://www.youtube.com/watch?v=U7gDYObipjg&feature=related


Radek , 03.03.2010, 22:10: Reagovat:

Re: Loupik
Osobně ještě pořád nevím, co si mám o dráze Th13tenn myslet. Alton Towers loni sliboval, že postaví něco, co ještě nikde jinde není. Představoval jsem si tedy bůhví co. Ale zatím to podle mého moc slibně nevypadá. Dráha svojí konstrukcí připomíná spíše myšky než horskou dráhu, taktéž vláček není ničím zajímavý. Výška dráhy by měla být něco kolem 21m. Což znamená, že dráha nebude vynikat ani rychlostí ani přetížením. Takže to hlavní lákadlo by tedy mělo být ukryto zřejmě jen v těch slibovaných efektech. Pokud ale konstruktéři nevymyslí nějaké extra super efekty, tak to bude jen takový lepší vláček. Jako je třeba Pegasus. Ale kdo ví? Možná Alton vytáhne opravdu trumf z rukávu a bude to velké překvapení. Proč jinak by s tím dělali tolik tajností.


wladim11

wladim11 , 03.03.2010, 18:07: Reagovat: (Obrázek)

Re:Loupik1:
Ahoj v létě možná pojedu do Alton Towers, ale je to tak na 50% tak ti dám určitě vědět o dráze Th13tee :)
A do Walibi Worldu pojedu na 100% :)


VasekHD

VasekHD , 02.03.2010, 21:27: Reagovat: (Obrázek)

Re Loupik:
U této dráhy která je od samého začátku zahalena řadou tajemství které AltonTowers úzkostlivě tají se jen velmi pomalu odkrývají některé informace, které buď vyvrátí nebo potvrdí dlouhodobé doměnky. Nyní už víme, že vozík vypadá jako klasický vláček, takže nepůjde o myšky, na které by styl kolejnic trochu ukazoval. Pokud jde o označení psychocoaster, tak na stránkách AT je přímo toto: Jízda byla vyvinuta s předními světovým konzultanty na prožitek z jízdy, kteří spolupracují na kombinaci prvků fyzického a psychického strachu. Představit se pod tím dá ledacos.. Já tipuji nějaké temné prostředí, možná nějakou lekačku či jinak nečekanou situaci.. těžko říci :-)


Loupik1

Loupik1 , 28.02.2010, 12:17: Reagovat:

Ahoj. Chtěl bych se zeptat na novou dráhu Th13teen v parku Alton Towers.. Už víte nějaké podrobnosti? Na stránkách je napsáno Psycho Coaster.. Ani nevím,co si pod tím mám představit.. Pro mě je to asi neočekávanější a nejzajímavější dráha pro rok 2010. Předem děkuju za odpovědi.


Radek , 23.02.2010, 15:52: Reagovat: (Obrázek)

Tak už jsme se taky teda přihlásili do Walibi Worldu. Takovou příležitost si přece nemůžem nechat ujít. Podíval jsem se blíže na atrakce v parku a docela mě to překvapilo. A to hlavně vystřelovačka Xpress. Má totiž nezvykle velké přetížení. Až 5G. Na dráze s tak velkým přetížením jsem snad ještě nejel. Silverstar, Blue fire, Katun, iSpeed – všechny tyto dráhy mají jen kolem 4G, maximálně 4,2G. Tak jsem zvědav na jízdu na Xpressu. A ještě na jednu zajímavost jsem narazil v souvislosti s touto dráhou. Dráhu stavěla oficiálně firma Vekoma. Avšak samotná výroba byla zadána holandské společnosti Huisman, která má pobočku i v ČR ve Frýdku – Místku a právě zde byly části dráhy vyráběny. Takže osobně se na tuto atrakci těším možná i víc než na Goliáše.


Jindrous

Jindrous , 18.02.2010, 23:04: Reagovat:

jel někdo na dráze fluch von novgorod ?napiště zážitek z jízdy :-)))dík


DavidHD

DavidHD , 16.02.2010, 19:52: Reagovat: (Obrázek)

Re:Jindrous:
Ahoj, osobně si myslím, že u drah Blue Tornado (Gardaland) nebo Limit (Heide Park) nejde ani tak o to, jestli jsou drastické či ne, ale spíše o to, že se jedná o jiný druh dráhy. Zatímco Blue Tornado, je pro dva cestující vedle sebe, tak Katun nebo Mamba je pro 4 v řadě. Tím se dráha stává stabilnější a když si vezmu, že Black Mambu nebo Katun postavila firma Bolliger & Mabillard, která se vyznačuje velmi jemnou jízdou, tak není co řešit. Naopak dráhy Katun, Nemesis nebo Black Mamba jsou aspoň pro mě mnohem adrenalinovejší, než např: Blue Tornado. Nicméně není čeho se bát a vzhůru na každou, co nám dá pořádně do těla. :-)


PavelHD

PavelHD , 16.02.2010, 19:45: Reagovat: (Obrázek)

Re:Jindrous:
Ahoj, myslím, že se zkušenostmi ze zavěšených drah se ozve víc lidí.... Vlastně každá zavěšená dráha je loopingová, s loopingy a výkruty, tudíž je každá dost adrenalinová. Jsou buď tzv. "srdíčka", tak říkáme těm, kde jsou dva jezdci vedle sebe (třeba Limit z Heide Parku), ty většinou víc cukají nebo spíš dostaneš pár lehčích facek z každé strany, ale není to tak hrozné a některé jsou na tom lépe a některé hůř. Potom je typ se čtyřmi jezdci vedle sebe (Black Mamba nebo Katun) a ty jsou o poznání kvalitnější a jízda na nich je klidnější (ve smyslu že tolik necukají), ale celkově bývají ještě o něco adrenalinovější... Dráhu Katun hodnotíme jako suverénně nejlepší zavěšenou dráhu.


Jindrous

Jindrous , 16.02.2010, 19:20: Reagovat:

Zdravím všechny, chtěl bych znát dojmy, poznatky a osobní zkušenosti dráhy , kterou jsem ještě nikdy neokusil a letos to máme v úmyslu zkusit hned na několika místech. Jedná se mi o zavěšenou horskou dráhu věeobecně, s kterou nemám doposud zkušenosti.Hodně jsem četl kritiku na tornádo v Gardalandu /že se člověk pěkně obouchá hlavu/, sem tam i na stejný typ dráhy v Heide Parku, naopak chválu na dráhu Katun a Black Mamba...
Je opravdu dráha Tornádo tak drastická oproti Katunu a jiným drahám?Tyto dráhy mají dle videí hodně lopingů a různých druhých vývrtek že to vypadá na pěknou motanici po sjetí těchto drah :-)))Škubou hodně tyto dráhy s návštěvníkem?Díky


MartulaHD

MartulaHD , 10.02.2010, 08:44: Reagovat:

kdepak máme Tečka a jeho recenzi??? :)))


VasekHD

VasekHD , 01.02.2010, 18:27: Reagovat:

Re:Heide park..
To by byl tedy mazec :-)


DavidHD

DavidHD , 01.02.2010, 17:15: Reagovat: (Obrázek)

re: Heide Park
Taky jsme se dočetli o té zajímavé kombinaci super dráhy, ale zatím se mluví o roku 2011, tak si musíme ještě rok počkat a věřit, že snad už se dočkáme.


wladim11

wladim11 , 01.02.2010, 16:01: Reagovat: (Obrázek)

Re:Radek:
tak tomu se snad nedá ani uvěřit :)))
jestli to Heide park postaví tak to bude fakt pecka :)
snad to nezůstane jen na papíře :)
Zatim jsem našel tohle:
http://www.heide-park.de/index.php?id=268&tx_ttnews[tt_news]=412&tx_ttnews[backPid]=40&cHash=499d47cf1d


Radek , 01.02.2010, 13:56: Reagovat: (Obrázek)

Tak jsem se dočetl, že Heide park oprašuje projekt Gigacoastera. Avšak v poněkud pozměněné podobě, než jak se proslýchalo doposud. Drahám typu Millenium Force či Pepsi už totiž pomalu odzvonilo. V nějakém televizním pořadu na německé televizi vystoupil ředitel Heide parku a vedoucí architekt společnosti Ingenieurbüro Stengel s tím, že připravují superdráhu, která bude konkurovat tomu nejlepšímu, co na světě je a najdeme to zatím jen v USA. Dráha by měla být kombinací dráhy: Top Thrill Dragster (CedarPoint), vystřelovačky Hulk (Universal Studio) a létající dráhy Superman či Tatsu (Six Flags). Údajně by dráha měla svými parametry překonat i Kingda Ku, jelikož se ji v současné době snaží narýsovat až do výšky 145m. Pokud se tedy nejedná jen o plané řeči a opravdu se něco takového v Heide parku chystá, tak myslím, že se máme opravdu na co těšit. I když si ani nějak nedokážu představit, co že to spojením těch tří drah vlastně vznikne. A jelikož to není jen nepodložená informace z diskuzního fóra, ale oba výše zmínění pánové vystoupili s touto informací veřejně v televizním pořadu, tak bych tomu možná i věřil.


PavelHD

PavelHD , 30.01.2010, 21:42: Reagovat: (Obrázek)

Re:Tecko:
V klidu :-) jestli to bude zítra, za týden nebo za měsíc, to není tak důležité, hlavně když bude...


Tecko , 30.01.2010, 18:30: Reagovat:

Zdarvim vsechny...omluvte me za moji slibenou recenzi..porad na to myslim ale casu ji sepsat se mi nedostava tak prosim trpelivost..dekuji


segi , 28.01.2010, 17:56: Reagovat:

Re:wladim11:
Děkuju za super fotky, dokonce jsem se tam na pár fotkách i našel!!!


wladim11

wladim11 , 27.01.2010, 20:31: Reagovat:

Re:Jindrous:
tady je odkaz: http://ulozto.cz/3786050/heide-park.zip
nechtěně jsem to tam nahrál dvakrát :)
teď jsem už skoro Pražák, studuju v Prg cestovní ruch :)


Jindrous

Jindrous , 25.01.2010, 16:57: Reagovat:

to wladim11

ahoj Karlovaráku - skoro sousede :-) prosimtě až to tam nahraješ tak se dej odkaz, mrknem na to, díky


wladim11

wladim11 , 25.01.2010, 16:28: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj, jen mě tak napadlo, kdo by jste chtěl dát na internet, volně ke stažení, nějaké (foto, video, dokumenty,...) tak je dobré to nahrát např. na ulozto.cz (nic to nestojí a nemusíte se ani registrovat). Já tam dám fotky z Heide parku, alespoň budou ve velkém rozlišení :)


MartulaHD

MartulaHD , 25.01.2010, 14:55: Reagovat:

Re:Tecko:
recenzi napiš normálně ve wordu.. a pošli v příloze e-mailem na horskedrahy@centrum.cz a fota normálně pošli taky na tento e-mail. Moc děkujeme


Tecko , 25.01.2010, 14:48: Reagovat:

jj vsechno bude jen se snazim at to ma hlavu a patu :) muzu pouzit doufam word do dokumentu vlozit fota a pak treba pres mail poslat galerii...hm?nebo to bude lepsi na CD a postou nekam ke spravci webu...


MartulaHD

MartulaHD , 25.01.2010, 13:54: Reagovat:

Re:Jindrous:
toto nebylo myšleno přímo na Tečka.. ale tak všeobecně. Věřím, že Tečko nějakou recenzi napíše i kdyby měla být kratinká.. Ale byli tu už i jiní experti, kteří jen slibovali, že něco napíšou a dodnes tu od nich není ani řádka..

Jen si myslím, že pokud čerpám odněkud rady, informace, zkušenosti atd a sám nějaký mám, o který se můžu podělit a udělám tím ostatním radost, tak proč ne!!!
Jsme rádi za každou recenzi a snahu, kterou vy všichni vynaložíte...


Jindrous

Jindrous , 25.01.2010, 13:40: Reagovat:

Martulo, máš svatou pravdu - taky předem děkuju a věřím že Tecko a i ostatní něco udělají, já taky nejsem kdovíjaký pisálek a hned tu jsou ode mě 3 recenze a budou další :-)))


MartulaHD

MartulaHD , 25.01.2010, 08:34: Reagovat:

Když se nad tím zamyslím, je fér, když ten, kdo čerpá z těchto stránek informace, čte si od ostatních recenze a sám byl v nějakém parku, se o své zážitky a postřehy podělí s ostatními. Většina lidí to však bohužel nedělá. Maximálně jen slíbí.. :(

O německých parcích a těch blíže dostupných je tu informací dost. Ale sem tam se tu objeví někdo, kdo byl například v Americe v nějakém parku. Zamachruje na čem se svezl, slíbí recenzi a pak skutek - utek.. bohužel :(
A přitom by si ostatní jistě rádi přečetli právě o těchto vzdálených a nám méně dostupných parcích, podívali se na fota, video.. atd.

Proto doufám, že ti, co v takových parcích byli a sami navštěvují tyto stránky se s námi všemi o své info, zážitky, dojmy, postřehy a fota podělí v podobě alespoň malé recenze.

Díky za všechny :)
(nejen za tým HD, ale i za ty, co je budou číst)

MarťulaHD


VasekHD

VasekHD , 23.01.2010, 19:09: Reagovat: (Obrázek)

Mrknul jsem na tu dráhu Rip Ride Rocket a koukám, že obsahuje velmi neobvyklý prvek a to je inverze ve vrchní části klasického loopingu.. Zatím jsem to ještě nikde neviděl, nebo nezaregistroval.. Může to být docela solidní zážitek :-)


VasekHD

VasekHD , 22.01.2010, 18:44: Reagovat: (Obrázek)

Re Tecko, jo to souhlasím podle videa je ta na které jsi byl minimálně co se týká dekorací lepší a časově delší. I dle dostupných informací je jízda o takřka minutu delší a rychlost dráhy o něco vyšší. Samotná jízda po vystřelení je špatně vidět na každém videu :-) každopádně pecka :-)

Re David: Ano, i když to bohužel většina lidí zjistí až když tam jsou, což je ten problém, protože Phantaialand z nějakého důvodu platí stále za outsidera a mnoho lidí horko těžko hledá důvod proč tam vyrazit..


Radek , 22.01.2010, 14:06: Reagovat:

Re: Tecko
Myslím, že sis vybral dobře. I když Manta a Kraken v SeaWorldu jsou taky určitě super dráhy. Ale v Universalu je toho přecejen víc. Musí to být dilema, rozhodnout se, do kterého parku jít, když se jedná o tak kvalitní parky. Já být v Orlandu a muset se rozhodnout, jestli jít do Universalu, SeaWorldu, Disneyho nebo BuschGardenu tak si asi hodím.... Ale ne mincí, mašlu:-)


MarťulaHD , 22.01.2010, 13:56: Reagovat:

Re:Tecko:
jasný, že bereme.. :) Budeme moc rádi, když se s námi podělíš o své zážitky, rady a fota. Díky recenzím od všech, kteří je píší, se mohou všichni dozvědět, jak to v kterém parku chodí, kde bývají velké fronty, kterou atrakci vynechat nebo naopak která je nejlepší.
Předem moc děkujem.


Tecko , 22.01.2010, 13:21: Reagovat:

Re:Radek:Kdyz jsem tam v lete byl tak Rip Ride Rocket staveli.Borec co tam byl ted pred vanoci rikal, ze cekal 2,5hodiny. ze v lete to bude mazec. jinak jsem navstivil asi vsechny atrakce v obou parcich.takze 3x hulk, Dueling Dragons obe drahy, jurassic park, shrek, celisti, Dr. Doom, men in Black. Simpson Ride, Terminator 3d, ET, twister, mumii..premysleli jsme jestli sea world nebo universal a asi jsme zvolili dobre...


Tecko , 22.01.2010, 13:17: Reagovat:

Re:MarťulaHD:to bych mohl vam neco napsat.spisovatel ale zrovna nejsem..nebude to otazka dnu ta recenze, ale pokusim se neco sesmolit.berete? :)


Radek , 22.01.2010, 13:01: Reagovat: (Obrázek)

Re: Tecko
I já se přidávám k Marťule s prosbou o recenzi. Dráha Revenge of the Mummy vypadá vážně dobře. Ale zajímalo by nás taky jaká je dráha Hollywood Rip, Ride, Rockit. Je to totiž snad nejdražší horská dráha kterou jsem kdy viděl. Stála park skoro 900 milionů Kč, tak jestli to nebyly vyhožené peníze? A jaké další atrakce jsi v parku navštívil? Byl jsi i v sousednim Islands of Adventure? Na Hulkovi a Dragonsech?


MarťulaHD , 22.01.2010, 11:30: Reagovat:

Re:Tecko:
a nechceš napsat nějakou recenzi o Universal Studios? Určitě to všechny tady zajímá a když přidáš i nějaký to foto, rádi se pokocháme.. :)

Z Brna to zas tak daleko do Prahy nemáš. Vlakem je to možná horší, ale jezdí přece autobusy rovnou po D1 do Prahy.. takže není problém.. :) My musíme do Prahy až z Olomouce a taky jezdíme.. :)) když ti ten výlet opravdu stojí zato, tak jedeš stůj co stůj!

Německý parky určitě stojí za návštěvu. Nejlepší je samozřejmě Europapark, ale u mě hodně boduje i Phantasialand, který má všechny atrakce a tématiku propracovanou do nejmenšího detailu. Ve Walibi jsem ještě nebyla, takže ten u mě momentálně vede a ráda bych se do něj podívala. :)


Tecko , 22.01.2010, 08:58: Reagovat:

tak v holywoodu je to trosku jiny..podle me i horsi...jsem z brna a kdyz pojedu vlakem do prahy mam to 3,5hodiny a pak pres noc sedet v buse...ou ou ou...no uvidime..v evropskym parku jsem jeste nebyl a podle toho co nabizi me asi nejvic laka Europa a na druhym Walibi.chtel bych porovnat s parkem na Floride a hlavne treba i 4d kino jestli dosahuje stejnych kvalit protoze z toho jsem byl taky odvarenej.....treba ze shreka...chodim na 3d filmy do kina a porad cekam kdy prijde to co jsem zazil v USA.pinociovi leze nos vedle me a baba leti tak ze vsichni v kine natahuji ruce...no mazec...


DavidHD

DavidHD , 22.01.2010, 04:18: Reagovat: (Obrázek)

Re:VasekHD:
A právě proto Phantasialand milujeme, viď Vašku? To je síla Phantasialandu, že si vás tam dokážou na vše pěkně připravit a zvlášť na Mystery Castle.


VasekHD

VasekHD , 21.01.2010, 22:23: Reagovat:

RE Tecko
Kouknul jsem na video a musím říct, že vypadá fantasticky, přesně dle mého gusta.. Výborné tématické strašidelné prostředí, adrenalin, ten hlas do toho.. Prostě super.

Bohužel Floridského Universalu jsem nenašel žádné koukatelné video, tak přihazuju video ze stejné atrakce v Hollywoodu, která se sice v některých věcech liší, ale je tam alespoň něco vidět :-)

http://www.youtube.com/watch?v=3-DkDpNnvn4

Trochu mi to připomíná volný pád Mystery Castle ve Phantasialandu :-)

http://www.youtube.com/watch?v=W2apjktTG9M


wladim11

wladim11 , 21.01.2010, 14:59: Reagovat:

Re:Tecko:
Ahoj, výlety s týmem HD jsou fakt super, minulý rok jsem byl s nimi v Heide parku. Já jsem z K. Varů a tak jsme s kámošem strávili 4 hodiny čekáním na Student Agency. Čekaly jsme od 2:00 do 6:00, skočili jsme do McDonalds, projeli jsme se tramvají na Barrandov a zpátky, ty čtyři hodiny utekli rychle, ale pak jsem doma spal snad dva dny :)


Tecko , 21.01.2010, 09:20: Reagovat:

Re:Tecko:tak jsem zkusil stranky a je tam i neco napsany.vystreleni na 72km/h a dalsi info je zde...http://www.universalorlando.com/Theme_Parks/Universal_Studios_Orlando/Attractions/revenge_of_mummy_roller_coaster.aspx


Tecko , 21.01.2010, 09:05: Reagovat:

Nasel jsem tento web a je pro me dost uzitecny. Jsem taky velkej fanousek hroskych drah a v lete jsem mel moznost navstivit Universal Studios na Floride.Cumel jsem na vsechno s otevrenou pusou ale proc chci sem dat prispevek do teto diskuze je ten, ze je i draha ktera se jmenuje The Mummy Ride a to je mazec. Je to kryta draha v budove s nadechem filmu Mumie.Napred pulku jedete a kochate se mumiemi, scaraby atd...a pote dojde na vystrelovaci horskou drahu a ve tme se ritite ani nevite kudy.no vyhldejte si to na youtube.draha je docela tmava takze tam toho moc videt neni, ale aspon trosku to pocity priblizi. jinak zajimava nabidka vyletu.lakaji me jen ta doprava do prahy...:(


VasekHD

VasekHD , 15.01.2010, 23:29: Reagovat: (Obrázek)

Re wladim: Maverick používá k vytažení na vrchol stejný systém, který vystřeluje například Blue Fire v Europa parku, nebo I-speed v Mirabilandii. Jak u I-speed, tak u Blue Fire je systém použit jen pro vystřelení, ale v případě Mavericku je použit jak pro vystřelení v průběhu jízdy (54 vteřina videa), tak pro vytažení do prvního vrcholu. Jedná se o systém LSM (Linear Synchronous Motor - lineární synchronní motor), kterého princip by se dal jen velmi těžko popsat.. :-) Dalo by se to hodně zjednodušeně přirovnat možná k tomu, kdy se ti odpuzují a přitahují magnety k sobě a od sebe podle přiložení pólu, kdy tady je sytém elektromagnetů takový, kdy vše přechází v plynulý pohyb..


wladim11

wladim11 , 15.01.2010, 08:36: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj, chci se zeptat, co vytáhne horskou dráhu Maverick v Cedar Pointu na první vrchol???? Jede nahoru fakt rychle.
http://www.youtube.com/watch?v=Hpq7WR-NwlQ&hd=1


VasekHD

VasekHD , 05.01.2010, 08:52: Reagovat: (Obrázek)

Koukal jsem v silvestrovském vydání :-) Ta druhá dráha je Furius Baco ve Španělské PortAventuře.. :-)


Jindrous

Jindrous , 04.01.2010, 21:32: Reagovat:

Holky dávejte si bacha, i toto se může stát :-)))

http://stahovak.nova.cz/clanek/ostatni/prsa-na-horske-draze.html


DavidHD

DavidHD , 29.12.2009, 04:30: Reagovat:

Re:wladim11:
Ahoj, dráha v Alton Towers by se měla jmenovat Th13teen, název Surrender byl pouze počáteční název. V rubrice NEW 2010 bude opraveno a aktualizováno.


wladim11

wladim11 , 28.12.2009, 23:10: Reagovat:

Ahoj, chci se zeptat, jak se bude jmenovat new roller coaster v Alton Towers ????
Vy uvádíte: Surrender
A rcdb.com: Thirteen


Jindrous

Jindrous , 14.12.2009, 07:11: Reagovat:

tak tohle video musíte dokoukat až do konce , stojí to za to :-)))

http://www.youtube.com/watch?v=ZqXsBz21N9w&feature=related


Radek , 03.12.2009, 21:12: Reagovat: (Obrázek)

Pokud někdo náhodou na National Geographic nestihl pořad o stavbě dráhy Kingda Ka, tak je možné si dokument s českými titulky stáhnout na http://www.uloz.to/1773866/megastavby-nejvetsi-horska-draha.avi.


freddy , 28.11.2009, 09:29: Reagovat:

Re:PavelHD:
Take uz jsem to videl ,ale bylo to na nejakem slovenskem programu ,ale uz to bude aspon mesic zpatky.


Jindrous

Jindrous , 26.11.2009, 22:42: Reagovat:

tady je ten přímý odkaz na stavbu dráhy Tatsu - moc pěkný a zajímavý video je to v češtině


http://www.iskladka.cz/download.php?file=1259271438_11-megastavitele_-_zabavna_horska_draha.avi


1 2 3 4 5