červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Six Flags Great Adventure

Zajímá Vás, kde tento park leží, kolik stojí vstupné, jak má otevřeno atd.? Jaké horské dráhy a atrakce v něm najdete nebo jaká je úroveň parku celkově?

(stav v r. 2009)


Adresa:
S.F.G.A.
1 Six Flags Boulevard
Jackson, NJ 08527, USA
www.sixflags.com/great
Adventure


Poloha:
Jackson, východní pobřeží
USA, jižně od New Yorku,
zhruba na půl cesty mezi NY
a Philadelphií.

Mapa parku:

Mapa Aquaparku:

Ceny vstupného:
Dospělí – 49,99 $
internet - 39,99 $
Děti – 29,99 $

Otevírací doba:
4.4 – 1.11.
10:30 – 22:00 (do 18:00,
do 21:00 atd.)
je nutná kontrola na webových stránkách
Six Flags Great Adventure – to je příslušník obrovské rodiny Six Flags – a hned jeden z těch nejlepších. Skládá se z těchto tří samostatných částí: vlastní zábavní park, dále safari a také aquapark. Tento park, ačkoliv je sám o sobě velký a kvalitní, je známý mimo jiné i proto, že je domovem nejvyšší a nejrychlejší horské dráhy na světě (Kingda Ka). Tato dráha ale v současné době přišla o jedno prvenství, od teď je na světě až druhá nejrychlejší, právě ji překonala dráha Ring°Racer z německého Nürburgringu. Prvenství v kategorii výška (139 m) jí zůstalo. V parku je celkem 13 horských drah a počet všech atrakcí a show dosahuje čísla 75.

V tomto parku jde především o atrakce, moc zde nehledejte krásnou úpravu nebo prostředí typické třeba pro Disney World. Samozřejmostí je tady tématické prostředí, park je rozdělen do několika tématických částí (Wiggles World, Fantasy Forest, Boardwalk, Bugs Bunny National Park atd.) Tématické prostředí nebo zapracování atrakcí však není příliš výrazné. Horské dráhy a ostatní atrakce doplňuje bohatý doprovodný program a pravidelné i příležitostné show. Park je svým zaměřením určen – jak jinak – pro všechny věkové kategorie, pro jednotlivce i pro celé rodiny včetně malých dětí.

Největším lákadlem parku je bez diskuze Kingda Ka, nejvyšší horská dráha na světě a druhá nejrychlejší. Jedná se o vystřelovačku s kolmým stoupáním do výšky 139 m, max. rychlost 206 km/hod. je dosažena za 3,5 sec. V provozu je 4 roky. Další zajímavou a také krásnou dráhou je El Toro, ta je v provozu 3 roky a je to dřevěnka. Než byla postavena dráha T Express v jihokorejském parku Everland, držela dráha El Toro světové prvenství v nejprudším sklonu prvního sjezdu před dráhou Colossos v německém Heide Parku. Colossos je sice se svými 60 metry o 5 m vyšší, ale El Toro ho právě trumfnul v parametru nejprudší sklon u dřevěné horské dráhy. Zatímco Colossos má sklon 61°, což je samo o sobě pěkný „krpál“, tak El Toro se pyšní hodnotou sklonu prvního sešupu 76°. Další dráhou, která stojí za zmínku, je Nitro. Je 8 let stará, vysoká 70 m a umí to rozjet až na 129 km/hod. Pokud si chcete zalétat, je pro vás připraven Superman – Ultimate Flight. Je v provozu od r. 2003 a jedná se o jednu z prvních drah v kategorii létajících. Můžeme ještě zmínit např. dráhu Bizarro. Postavena byla v r. 1999, nemá sice bůhvíjaké míry, ale je to pěkná loopingová dráha.

Pro návštěvníky, kteří neradi čekají ve frontách na atrakce, je k dispozici „Flash Pass“, což je taková předbíhačenka. Za poplatek si určíte, u které atrakce nechcete čekat a jdete na atrakci rovnou. Naprostou samozřejmostí je množství obchodů se suvenýry a pochopitelně dostatek restaurací a fast foodů. Samostatnou částí areálu je také safari. Má svůj vchod se svým vstupným (i když je samozřejmě možnost využívat různé sdružené vstupenky), má rozlohu 350 akrů (141 ha), je v něm cca 1200 zvířat (např. sloni, medvědi, žirafy a mnoho dalších druhů) a máte možnost si zvířata prohlédnout během 4,5 míle (7,24 km) dlouhé projížďky. Údajně se jedná o největší průjezdní rezervaci mimo Afriku. A další možností zábavy je aquapark „Hurricane Harbor“, 45 akrů (18,21 ha) velký, kde si budete připadat jako někde v tropech.


+ Kingda Ka
El Toro
velký park plný kvalitních atrakcí
aquapark
safari
- nepravidelná otevírací doba
slabší tématické prostředí


Rychlý přehled:

Počet horských drah v parku 13
Velká kovová horská dráha ( Mega coaster ) ANO / 2
Počet horských drah s loopingem 4
Zavěšená horská dráha ANO / 1
Dřevěná horská dráha ANO / 2
Vystřelovací horská dráha ANO / 1
Stojací horská dráha NE
Létající horská dráha ANO / 1
Vracečka NE
Vodní dráha ANO / 2
Volný pád ANO / 1
4D kino NE
Aquapark ANO
Hotel - Camp NE / NE


Přehled atrakcí:

Horské dráhy:
Batman The Ride (zavěšená)
Bizarro (loopingová)
Blackbeard's Lost Treasure
Train
(rodinná)
Dark Knight (myška ve tmě)
El Toro (dřevěná)
Great American Scream
Machine
(loopingová)
Kingda Ka (vystřelovačka)
Nitro (kovová)
Road Runner Railway
(dětská)
Rolling Thunder (dřevěná)
Runaway Mine Train (rychlý
vláček)
Skull Mountain (ve tmě)
Superman – Ultimate Flight (létající)

Vodní dráhy:
Saw Mill Log Flume (kády)
Congo Rapids (rafty)

Ostatní atrakce:
Dare Devil Dive (volný pád)
The Buccaneer (kladivo)
The Twister (otáčecí lavice)
Big Wheel (obří kolo)

Další:
Dolphin Discovery Shiver Me
Flippers
(delfinárium)
Hurricane Harbor (aquapark
– extra vstup)
Wild Safari (safari – extra
vstup)
Mnoho různých show

Galerie

Six Flags Great Adventure Six Flags Great Adventure Six Flags Great Adventure Six Flags Great Adventure Six Flags Great Adventure Six Flags Great Adventure Six Flags Great Adventure Six Flags Great Adventure
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5