červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Six Flags Magic Mountain

Zajímá Vás, kde tento park leží, kolik stojí vstupné, jak má otevřeno atd.? Jaké horské dráhy a atrakce v něm najdete nebo jaká je úroveň parku celkově?

(stav v r. 2009)


Adresa:
S.F.M.M.
26101 Magic Mountain
Parkway Valencia, CA 91355,
USA
www.sixflags.com/magic
Mountain


Poloha:
Valencia v Kalifornii, západní
pobřeží USA, severozápadně
od Los Angeles

Mapa parku:

Kudy do parku:

Ceny vstupného:
Dospělí – 53,99 $
Internet – 26,99 $
Děti – 29,99 $

Otevírací doba:
1.1. - 31.12.
10:30-22:00 (nejčastěji),
jinak zavíračka také v 18:00
nebo i ve 24:00,
nutná kontrola na webových
stránkách


Six Flags Magic Mountain je pravděpodobně nejlepší park ze všech parků, nad nimiž vlaje 6 vlajek. Mimochodem parků řetězce Six Flags je na světě celkem 20, z toho 19 v USA a 1 v Mexiku. Svého času byly pod těmito vlajkami i parky Walibi v Holandsku a Belgii. Ve světě zábavních parků se jedná o značku nejvyšší kvality. S.F.M.M. je zároveň jeden z nejlepších parků na světě vůbec, bereme-li v potaz hlavně počet a kvalitu atrakcí, zejména horských drah.

Tento park je trochu netypický tím, že má otevřeno během celého roku, což je asi dáno teplým klimatem slunné Kalifornie, ale zároveň jako nevýhodu vidím to, že v mimosezonních měsících je otevřeno nepravidelně, hlavně o víkendech. Poplatky za vstup je možné zaplatit u pokladny u vchodu, ale mnohem výhodnější je vstupné objednat a zaplatit přes internet, je možné tak získat velmi výraznou slevu. Podobně jako ve všech větších a hojně navštěvovaných parcích je k dispozici možnost za poplatek nestát frontu na žádané atrakce, ale jít bez čekání rovnou. V řetězci Six Flags se jmenuje The Flash Pass. Park tedy můžeme označit jako adrenalinový, i když je samozřejmě vybaven i mnoha rodinnými a také dětskými atrakcemi a pestrým doprovodným programem, kromě pravidelných i nepravidelných show zde můžete shlédnout např. i koncerty atd. Tématické ztvárnění zde není příliš výrazné, ale park je členěn na různé části, např. Six Flags Plaza, The Movie District, Bugs Bunny World a další.

Atrakcí č. 1 je dráha X2. Byla postavena v r. 2002 jako nový, moderní typ, kterému se začalo říkat dráha 4. dimenze. Sedačky jsou konstruovány tak, že se natáčejí kolem kolmé horizontální osy v rozsahu 360°, takže během jízdy chvíli klasicky sedíte, chvíli letíte hlavou dopředu nebo také dozadu a tak všelijak. Po pěti letech provozu byla dráha nákladem 10 milionů dolarů (!!!) rekonstruována a dovybavena vizuálními, zvukovými a smyslovými efekty, takže někdy bývá označována jako první dráha 5. dimenze... Další zajímavou a poměrně novou dráhou je Tatsu. Ta zase patří do kategorie létajících. Ti, kdo se rozhodnou tuto dráhu absolvovat, jsou upevněni do lehátek a celou trasu proletí, naštěstí stále hlavou dopředu. Dráha The Riddler's Revenge vás zaujme absencí sedaček. Celou trasu si prostě odstojíte. Tento druh drah zatím v Evropě až na jednu výjimku nenajdete. Superman The Escape je zase třetí nejvyšší dráha na světě (126,5 m) a pátá nejrychlejší (161 km/hod.). Při pohledu na tuto dráhu se tají dech: jste vystřeleni na vodorovné koleji, poté se horizontála mění ve vertikálu a stoupáte kolmo k obloze, zády dolů, až ke zmiňovaným 126,5 metrům výšky. Vzápětí si celou trasu zopakujete opačným směrem, nemusím snad dodávat, že se jedná o volný pád po zádech dolů. Za zmínku jistě stojí i Colossus, krásná 30 let stará dvojitá dřevěnka a Goliath, kovová dráha téměř 72 m vysoká, kde jeden sešup je 78 metrů. Ptáte se, jak je to možné? Na tomto sjezdu zahučíte pěkně pod zem, do mlhou zakryté díry. V parku je samozřejmě mnoho možností občerstvení a obchodů se suvenýry.

+ X2
Superman The Escape
Tatsu
Goliath
velký počet mimořádně kvalitních drah
celoroční provoz
- nepravidelná otevírací doba
slabší tématické prostředí

Rychlý přehled:

Počet horských drah v parku 15
Dráha 4.(5.) dimenze ANO / 1
Velká kovová horská dráha ( Mega coaster ) ANO / 1
Počet horských drah s loopingem 8
Zavěšená horská dráha ANO / 3
Dřevěná horská dráha ANO / 2
Vystřelovací horská dráha ANO / 1
Stojací horská dráha ANO / 1
Létající horská dráha ANO / 1
Vracečka ANO / 2
Vodní dráhy ANO / 4
Volný pád NE
4D kino NE
Aquapark NE
Hotel - Camp NE / NE
Přehled atrakcí:


Horské dráhy:
Batman The Ride (zavěšená)
Canyon Blaster (rodinná)
Colossus (dvojitá dřevěnka)
Dejà Vu (zavěšená vracečka)
Gold Rusher (důlní vláček)
Goliath (kovová, mega
coaster)
Ninja (zavěšené vozíky)
Revolution (loopingová)
Riddler's Revenge (stojací)
Scream! (loopingová)
Superman The Escape
(vystřelovací vracečka)
Tatsu (létající)
Terminator Salvation: The
Ride
(dřevěná)
Viper (loopingová)
X2 (4. resp. 5. dimenze)

Vodní dráhy:
Log Jammer (klády)
Jet Stream (loďky a là klády)
Roaring Rapids (rafty)
Tidal Wave (stříkací loďka)

Ostatní atrakce:
Sky Tower (rozhledna)
Thrill Shot (katapult)
Dive Devil (jeřáb, houpání
ve výšce)
Cyclone 500 (autodrom)

Další:
Mnoho různých show
Koncerty atd.

Galerie

Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain Six Flags Magic Mountain
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5