červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Disneyland Paris - Disneyland Park

Zajímá Vás, kde tento park leží, kolik stojí vstupné, jak má otevřeno atd.? Jaké horské dráhy a atrakce v něm najdete nebo jaká je úroveň parku celkově?

(stav v r. 2009)


Adresa:
Disneyland Resort Paris
F-77777 Marne la Vallée
www.disneylandparis.com

Poloha:
Paříž, Francie východní okraj,
resp. předměstí

Ceny vstupného:
Dospělí – 45 €
Děti – 38 €

Otevírací doba:
9:00 (10:00) – 19:00 (22:00)
celoroční provoz

Mapa parku:

Kudy do parku:
Do roku 1992 bylo možné navštívit Disneyland pouze v Americe. Ale od tohoto roku je k dispozici i v Evropě, takže pro jeho návštěvu nemusíme vážit tak dalekou cestu. Z Prahy stačí ujet zhruba 1000 km na východní okraj hlavního města Francie a i my se můžeme ponořit do kouzelného a pohádkového světa Walta Disneyho. Jedná se o resort, skládající se ze dvou částí: tématického zábavního parku a z filmového parku Walt Disney Studios. Každý z těchto parků má svůj samostatný vchod a samostatné vstupné, ale je možné využít zvýhodněného vstupného, pokud hodláte navštívit oba dva (což se doporučuje a předpokládá).

Disneyland Park patří jednoznačně mezi ty parky, které nedisponují velkým počtem horských drah a ostatních adrenalinových atrakcí, i když i tady můžeme několik velmi kvalitních najít. Sem chodí zejména milovníci tématických parků a ti, kteří kromě krásného prostředí vyhledávají určitou vyváženost a také zejména rodiny s dětmi. Prakticky každý zábavní park je více nebo méně zaměřen i na nejmenší návštěvníky, ale zde v Disneylandu to platí dvojnásob. Jistě i nejenom proto Disneyland vede v žebříčku nejnavštěvovanějších evropských parků. Samotný park je velký a skládá se z pěti částí: Main Street U.S.A., Frontierland, Adventureland, Discoveryland a Fantasyland. Při procházení jednotlivých částí máte pocit, že jste přímými účastníky všech známých pohádek i ostatních filmů z produkce Walta Disneyho. Atrakcí nejrůznějšího druhu je zde nepřeberné množství, takže zábavu si zde najde úplně každý, nejenom děti. Kromě skvělého tématického prostředí, pohádkových dekorací a množství různých show a představení jsou zde k mání i čtyři horské dráhy: „Space Mountain: Mission 2“, což je vystřelovačka s výkruty, tématicky zapracovaná dle románu Julese Vernea Ze Země na Měsíc a Okolo Měsíce, dále vláček „Big Thunder Mountain“, dětský vláček „Casey Jr., Le Petit Train du Cirque“ a „Indiana Jones and the Temple of Peril“, která se pyšní jedním loopingem.

V parku je u některých žádaných atrakcí možnost zakoupit tzv. Fastpass (předbíhačenka). Kromě základního vstupného jsou nabízeny i nejrůznější kombinace vstupenek, včetně vícedenních i celoročních. Je úplně zbytečné zmiňovat množství nejrůznějších obchodů a stánků, restaurací a bufetů. Součástí resortu je i Golf Disneyland, hotelová část Disney Hotels, Disney Village (kina, restaurace, nákupy, zábava....)

+ Space Mountain: Mission 2
krásné pohádkové dekorace
velké množství nejrůznějších atrakcí, zejména pro rodiny s dětmi
celoroční provoz
- chybí některé druhy drah
málo adrenalinových atrakcí
vysoká návštěvnost a někdy větší fronty

Rychlý přehled:

Počet horských drah v parku 4
Velká kovová horská dráha ( Mega coaster ) NE
Počet horských drah s loopingem 2
Zavěšená horská dráha NE
Dřevěná horská dráha NE
Vystřelovací horská dráha ANO / 1
Stojací horská dráha NE
Létající horská dráha NE
Vracečka NE
Vodní dráhy NE
Volný pád NE
4D kino ANO / 2 (pouze 3D)
Aquapark NE
Hotel - Camp ANO / 6 - NE


Přehled atrakcí:

Horské dráhy:

Big Thunder Mountain
(vláček)
Casey Jr., Le Petit Train du
Cirque
(dětský vláček)
Indiana Jones and the
Temple of Peril
(loopingová)
Space Mountain: Mission 2
(vystřelovačka s výkruty)

Vodní dráhy:

žádná

Ostatní atrakce:

Pirates of the Caribbean
(tématická projížďka loďkou)
Thunder Mesa Riverboat
Landing
(vyhlídková plavba
parníkem)
Disneyland Railroad
(vyhlídkový vláček)
Autopia (autodráha)
Star Tours (simulátor)

Další:

Honey, I Shrunk the Audience (3D kino)
Disney´s Fantillusion
(kouzelná a hudební show)
Buzz Lightyear Laser Blast
(laserová střílečka)
Mnoho různých show
a muzikálů

Galerie

Disneyland Paris - Disneyland Park Disneyland Paris - Disneyland Park Disneyland Paris - Disneyland Park Disneyland Paris - Disneyland Park Disneyland Paris - Disneyland Park Disneyland Paris - Disneyland Park Disneyland Paris - Disneyland Park Disneyland Paris - Disneyland Park
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5