červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park

Zajímá Vás, kde tento park leží, kolik stojí vstupné, jak má otevřeno atd.? Jaké horské dráhy a atrakce v něm najdete nebo jaká je úroveň parku celkově?

(stav v r. 2010)


Adresa:
Disneyland Resort Paris
F-77777 Marne la Vallée
www.disneylandparis.com

Poloha:
Paříž, Francie, východní okraj, resp. předměstí

Ceny vstupného:
Dospělí – 45 €
Děti – 38 €

Otevírací doba:
10:00 – 18:00 hod.
(různé časy-kontrola na webu)
celoroční provoz

Mapa parku:

Kudy do parku:
Walt Disney Studios Park je druhá součást resortu Disneyland Paris. V roce 2002, 10 let po otevření prvního evropského Disneyland parku, byl uveden do provozu tento úzce tématický zábavní park. Jeho tématické zaměření je víc než jasné – film a televize, svět pohádek animovaných i hraných, svět herců, kaskadérů, triků, filmových postav a příběhů, svět iluzí... Filmové téma vás uvítá hned u vstupní brány a neopustí vás po celou dobu pobytu v parku, a to včetně všech atrakcí, i těch nejmenších. Oba dva parky v resortu jsou laděny filmově a jsou si tedy dost podobné, každý má však svůj vchod a jedná se tedy vlastně o dva samostatné parky. Řada věcí je pro resort společných, např. cena vstupného, a také celé příslušenství resortu včetně hotelů a dalších zábavních částí. Vstupenky je možno zakoupit v různých variantách, od jednodenní návštěvy jen jednoho parku, přes různé sdružené vstupenky až po celoroční pas. Zajímavé je, že otevírací doba W.D.S.P. se úplně přesně nekryje s otevírací dobou Disneylandu, je buď o něco kratší, nebo stejná.

Walt Disney Studios Park není typický zábavní park s mnoha horskými drahami a ostatními adrenalinovými atrakcemi. Důraz je zde kladen zejména na tématické prostředí, prvotřídní a věrně působící dekorace a hlavní náplní jsou různá představení a show a také malé poodhalení zákulisí natáčení filmů. Park je tvořen ze čtyř částí – čtyř tématických filmových okruhů: Production Courtyard, Toon Studio, Backlot a Front Lot. Každý z okruhů představuje, mimo jiné, určitý úsek filmařské práce, od prvopočátků při tvorbě scénářů až po realizaci filmů při natáčení včetně např. různých filmových triků nebo speciálních efektů. Je víc než jisté, že cestou potkáte třeba Mickey Mouse, kačera Donalda, psa Pluta, medvídka Pú, Goofyho a ostatní známé postavy ze světa Walta Disneyho. Tím je i řečeno, že kromě „strašidelných“ zážitků při předvádění zemětřesení nebo automobilové honičky v plamenech je zde obrovský prostor i pro nejmenší návštěvníky, dětských atrakcí a show je zde nepočítaně.

Z hlediska adrenalinových atrakcí je největším lákadlem parku „Rock'n'Roller Coaster (starring Aerosmith)“, jedna ze dvou horských drah tohoto parku. Jedná se o vystřelovačku s loopingy. Druhou horskou dráhou je „Crush's Coaster“, což jsou myšky s otáčejícími se vozíky v tématickém prostředí inspirovaným kapitánem Nemem. Pro ty, kteří musí mít adrenalin vždy a všude, je k dispozici volný pád „The Twilight Zone Tower of Terror“

Je úplně zbytečné připomínat, že v parku je mnoho restaurací, stánků s občerstvením a se suvenýry, a to jak v parku samotném, tak i v celém resortu.


+ Rock'n' Roller Coaster Starring Aerosmith
The Twilight Zone Tower of Terror
tématický filmový park s věrohodnými dekoracemi
celoroční provoz
- minimální počet horských drah
málo adrenalinových atrakcí
vysoká návštěvnost a někdy větší fronty


Rychlý přehled:

Počet horských drah v parku 2
Velká kovová horská dráha ( Mega coaster ) NE
Počet horských drah s loopingem 1
Zavěšená horská dráha NE
Dřevěná horská dráha NE
Vystřelovací horská dráha ANO / 1
Stojací horská dráha NE
Létající horská dráha NE
Vracečka NE
Vodní dráhy NE
Volný pád ANO / 1
4D kino 3D v resortu
Aquapark NE
Hotel - Camp ANO / 7 - NE
Přehled atrakcí:

Horské dráhy:
Crush's Coaster (myšky)
Rock'n' Roller Coaster
(Starring Aerosmith)
(loopingová vystřelovačka)

Vodní dráhy:
žádná

Ostatní atrakce:
The Twilight Zone Tower
of Terror
(volný pád)
Studio Tram Tour: Behind the
Magic
(tématická projížďka)

Další:
Animagique (pohádkové
představení)
Armageddon Special Effects
(ukázky)
Art of Disney Animation
(ukázky)
CinéMagique (představení)
Disney Studio 1 (ukázky)
Moteurs...Action! Stunt Show
Spectacular
(kaskadérská
show)
Mnoho dalších různých show

Galerie

Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park Disneyland Paris - Walt Disney Studios Park
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5