květen 2023

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Projekty budoucnosti 1.

Vše má svůj začátek i konec, něco je bouráno, aby udělalo prostor něčemu novému, modernímu atd. I zábavní parky jsou na tom stejně. Krachují, staví se nové a právě o nich bude tento několikadílný článek. Pojďme se společně podívat na projekty budoucnosti.

I přesto, že světu vládne finanční krize, dá se říci, že se staví o stošest. Než se podíváme do budoucnosti, koukneme se na současnost a minulost. Nemá cenu popisovat celou minulost, ale zmíním zde pouze park Hard Rock Park, který své brány otevřel poprvé v roce 2008 a naleznete ho v Jižní Carolině v USA. Dominantou parku byla obří několikatunová kytara. Park přichystal na otevíračku hned 5 horských drah včele s dráhou Led Zeppelin - The Ride. Po roce otevření park změnil majitele a dnes se dráha jmenuje Time Machine a park nese název Freestyle Music Park. Proč to tak je? Těžko říci, asi se investice nerentovala podle očekávání. Každopádně pro nás, tedy nadšence a návštěvníky zábavních parků je důležité, že park je v provozu, takže navštěvě nic nebrání a je nám jedno, jestli ho navštíme jako Hard Rock Park nebo Freestyle Music Park.

V současné době, tedy v roce 2009 otevřel např: italský park Miragica a v brzké době se dočkáme nejrychlejší horské dráhy na světě "Ring Racer" u německého okruhu pro Formuli 1 v Nürburgringu, kde bude v provozu i menší park "Ring Werk" v tématu F1.

Terra Magica

Terra Magica je pouze jedna část resortu jménem Vonderome. Nachází se ve Valmontone, zhruba 40 km od centra Říma v jihovýchodní oblasti „Colline Romane“. Celý resort se rozkládá na 200 ha a jeho rozpočet je cca 300 mil. Euro. Bude obsahovat části, jako jsou hotely s cca 3000 lůžky, konferenční centrum, golfové hřiště, Welness centrum, Factory Outlet Center (obchodní centrum s prodejnami různých značek za přijatelné ceny) a v neposlední řadě zábavní park Terra Magica. Terra Magica se bude rozprostírat na 70 ha, 25 ha zaberou zelené plochy. Parkoviště bude mít kapacitu 6000 vozů a samotné části parku budou na 40 ha. Park bude rozdělen do 7 tématických částí magie, což je hlavní gro Terra Magiky. Bude se tedy jednat o 7 divů světa a části jménem L'ANTICA TERRA, která bude hlavně pro různá show nebo ohňostroje s vodou, laserem a speciálními efekty. Terra Magica bude vybudována tak, aby L'ANTICA TERRA byla uprostřed parku a zbylých sedm divů světa bylo kolem ní. V každé části naleznete stánky s občerstvením, restaurace, obchůdky se suvenýry, toalety, relaxační plochy a všemožné mechanické či elektronické hry. Na otevření by mělo být v provozu 18 atrakcí pro rodiny, 19 pro děti a 12 atrakcí adrenalinových včetně horských drah. Dále 5 sálů pro různá představení od divadla pro děti až třeba po 4D kino. Jak jíž bylo napsáno, hlavním tématem tohoto parku jsou magie a kouzla a tak vchod bude ve stylu tzv. „Star Gate“, kterou vstoupíte do magického světa Terra Magiky. A které divy to jsou? Vzduchu, vody, ohně, skal, času, rostlin a zvířat. Pojďme si je blíže představit.

 

Začneme částí zvanou „L'ANTICA TERRA“ což je v podstatě 8. část, ale podle legendy právě tento svět vytvořil sedm divů, které jsou kolem této části. Hlavní dominantou bude starý chrám s výhledem na jezero. Před chrámem bude zřícenina, kde žíjí draci, nalezneme zde vodní dráhu a dráhu za tmy, tzv. Dark Ride, která bude interaktivní. Jinak zde budou převážně různá show.

 

Svět vzduchu (IL MONDO DELL'ARIA)

 

Tato část by měla být podle všeho velice barevná a budovy by měly být v renesančním a barokním stylu. Tento svět budou obývat víly a naleznete zde spousty obchodů se suvenýry a zajímavosti všeho druhu. Dominantou by měla být věž, ve které bude volný pád.

 

Svět vody (IL MONDO DELL'ACQUA)

 

V této části bude přístav s vesnicí z 19. století. Naleznete zde

velké množství atrakcí pro všechny věkové kategorie včetně vodní dráhy (nejspíš půjde o klády).

 

Svět ohně (IL MONDO DELL FUOCO)

 

Tento svět budou obývat čarodějnice a kouzelníci, dominantou bude ohnivá hora (Fire Mountain). Ve vesnici bude dům duchů, obchody, restaurace a další tématické atrakce pro tento svět. Pokud se vydáte na ohnivou horu, budete se moci svézt na asi nejvíce adrenalinové horské dráze, co park nabízí. Při jízdě by jste se měli dostat do nitra hory a dotknout se lávy.

 

Svět skal (IL MONDO DELLE ROCCE)

 

Bude se jednat o středověkou vesnici vytesanou do skal. Hlavním tahákem bude lopingová dráha , 4D kino a spousty jiných atrakcí.

 

Svět času (IL MONDO DEL TEMPO)

 

Tento svět je výhradně věnován dětem. Pro ratolesti je tu malá atrakce a hry všeho druhu. Svět času je situován na severní pól, kde je vesnice Santa Clause. Naleznete zde továrnu na dárky a budete moci cestovat na saních tažené soby.

 

Svět rostlin (IL MONDO DEI VEGETALI)

 

Hlavní atrakce bude vodní dráha „River Rapids“ (rafty). Při jízdě potkáte různé divné tvory, kteří žíjí v místním lese i mimo něj. V peřejích na vás čekají zlí tvorové a vodopády poskytnou řadu nepředstavitelných pocitů. Není nutné říci, že květinová výzdoba a zeleň tu bude na každém kroku.

 

Svět zvířat (IL MONDO DEGLI ANIMALI)

 

Tato část bude situována do deštného pralesa obývaného zvířaty. Uvnitř lesa bude vesnice postavená podle domorodých kultur. A právě v této časti najdeme divadlo s kouzelníkem, obchody a restaurace. Tahákem NO.1 je safari na palubě lodě.

 

Zábavní park Terra Magica by poprvé své brány měl otevřít v roce 2011. Vše se hezky čte a fantazie každého z nás jistě pracuje na plné obrátky. Máme rádi tématické parky a Terra Magica se jeví jako pěkný skvost mezi parky, ale jaká bude realita, to ať se každý nechá překvapit.

 

S pozdravem David HD

Galerie

Projekty budoucnosti 1. Projekty budoucnosti 1. Projekty budoucnosti 1. Projekty budoucnosti 1. Projekty budoucnosti 1. Projekty budoucnosti 1. Projekty budoucnosti 1. Projekty budoucnosti 1.
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.