červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
1. Den - Cesta

Tak už jsme se konečně dočkali! Rok se sešel s rokem a zase pojedeme na horské dráhy. Je pondělí 3. září, 5 hodin ráno a nám začíná "Tour de Spain 2007".

Cesta na letiště proběhla bez problémů, na letišti jsme si vyzvedli letenky, které byly objednány a zaplaceny na internetu, naštěstí všechno klaplo a tak nám spadl kámen ze srdce. Po odbavení máme ještě dost času, tak jsme si chtěli dát 1. ranní kávu a opravdu jsme našli kavárnu. Co říkáte kávě za 115 Kč a Coca Cole za 12O Kč? Zde trochu předběhnu v čase a dostáváme se na barcelonské letiště, zde byla káva za 1,50 eur, což je asi 42 Kč. A jsme zpátky na ruzyňském letišti. Máme hlad a dali bychom si bagetu. Ale za 250 až 290 Kč nás hlad velice rychle přechází. Mezitím se náš let asi o půl hodiny zpozdil, nakonec hladoví nasedáme do letadla. Pro dva naše členy týmu HD ze 6 to bude premiéra, poprvé poletí letadlem, takže to bude příprava na pozdější adrenalinové zážitky. Let proběhl i přes mírné turbulence v pohodě a tak asi za 2 hod. a 15 min. vystupujeme v Madridu, což bylo asi zhruba o půl hodiny dříve, než jsme měli dosednout, asi foukal příznivý vítr.

Madrid nás přivítal 30 stupňovým vedrem. Zde nás čekal další náročný úkol: najít půjčovnu aut a vyzvednout si 2 "luxusní" auta, které jsme měli rezervovaná přes internet. První nemilé překvapení bylo to, že nám půjčovna ještě strhla za každé auto 160 eur jako vratnou zálohu za bezproblémové vrácení auta. Tohle jsme při objednávání v teple domova opravdu nevěděli, ale naštěstí na kreditce byl dostatečný limit, takže tohle jsme ustáli. Z letiště odjíždíme v autech Toyota Yaris a Lancia Y, zavazadla 6 lidí se do těchto autíček naštěstí vešla. Jak se dostat do našeho hotelu? Nemáme žádné mapy, spoleháme pouze na navigaci jménem Honza. Ale ouha! Jednomu autu nefunguje zapalovač cigaret, takže navigace jede jenom na baterii, která rychle ztrácí kapacitu. Řidič druhého auta nemá s navigací žádné zkušenosti a auta si nemůžeme navzájem vyměnit, protože každé je psané na konkrétního řidiče. Hotel jsme nakonec našli celkem bez problémů a po ubytování jsme se vydali do městečka Parla, což je předměstí nebo část Madridu. Bylo už odpoledne a chtěli jsme se už konečně najíst. V úmorném vedru jsme procházeli Parlou, ale dlouho jsme na restauraci nemohli narazit. Konečně jsme došli k bufetu Pizza Hut, nikdo z nás neumí ani slovo španělsky, takže jsme si říkali: jdeme tam, nemusíme nic říkat, jenom ukážeme prstem a bude to. Ale i tak prodavačka vyzvídala spostu věcí, samozřejmě se na angličtinu nechytala. Na to si musíme později v Madridu a většině Španělska zvyknout, nikdo zde nemluví jinak, než španělsky. Unaveni, ale konečně najezeni se vracíme do hotelu.

Večer usínáme s vědomím, že po probuzení nás konečně čeká první park a sice Parque de Atracciones de Madrid.

Galerie

1. Den -  Cesta 1. Den -  Cesta 1. Den -  Cesta 1. Den -  Cesta
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5