červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
1. Den - Cesta

Přestože jsme měli v původních plánech pro rok 2009 Tour de USA, respektive Ohio nebo Florida, tak nakonec nenasedáme do letadla, ale do auta a vyrážíme směrem na jih Evropy. Zjišťujeme, že na mapě Evropy už nám pomalu mizí bílá místa neprozkoumaných zábavních parků (těch prvoligových) a Itálie se svým Gardalandem a Mirabilandií pro nás představovala právě takové bílé místo.

Navíc právě Mirabilandia je kromě španělské PortAventury asi jediným kvalitním evropským parkem, který leží v blízkosti moře v teplejších krajích a dá se tak spojit adrenalinové bláznění s koupáním ve slané vodě. Takže... Tour de Italy 2009 může začít!

Je neděle 30. srpna, v Praze je brzy ráno chladno, kolem 8-10 stupňů, ale jinak docela hezky a tak plni očekávání vyjíždíme na téměř tisícikilometrovou a celodenní cestu s cílem město Romea a Julie, tedy Verona, přesněji její předměstí San Bonifacio. Od jezera Lago di Garda, na jehož březích leží Gardaland, je to vzdálenost asi 50 km, ale nám se nepodařilo sehnat kvalitní a cenově přijatelné ubytování pro 6 lidí někde blíže, takže se budeme muset smířit s každodenním dojížděním. Cesta ubíhala docela svižně až někam k Mnichovu, kde jsme si všimli v protisměru obrovských kolon, protože se vraceli houfně rekreanti právě z jihu, kam jsme směřovali my. Jenom chvíli jsme se uklidňovali útěchou, že tohle se nás netýká, a už jsme ve „Stau“ stáli rovněž. Nicméně jsme přeci jenom jakž takž jeli hustým provozem, až jsme dojeli k prvním mýtnicím, kde se kolony tvořily samozřejmě také, takže čekání před italským Brennerem se protáhlo skoro na hodinu. Každý nájezd (a výjezd) na kteroukoliv italskou dálnici je mýtnými branami vybaven a menší nebo větší zdržení je zde tedy téměř pravidlem. Po přejetí z Rakouska do Itálie si nešlo nevšimnout změny stylu jízdy aut po dálnici i ostatních silnicích. Najednou mizela ta pohoda a plynulá jízda a stále častěji jsme byli svědky různých nepravostí, jako třeba předjíždění zprava, velmi pomalá jízda v levém pruhu atd. Každý zde jezdí jinak rychle, od různých loudů až po rychlíky spěchající více než dvousetkilometrovou rychlostí. Řidič zde musí být pořád ve střehu, jinak je stále jednou nohou namočen v nějakém průšvihu. Ale fakt je ten, že Italové jsou samozřejmě na tento styl ježdění zvyklí a nic moc neřeší, vyhoví si navzájem a nepřekážejí si, třeba tam vůbec neexistuje vzteklé najíždění na pomalé auto v levém pruhu a podobné situace se řeší v pohodě a s nadhledem. Jak jsme sjížděli k jihu a pomalu opouštěli chladnější alpské podnebí, tak se postupně oteplovalo a teploměr chvíli před cílem ukazoval třicítku. Konečně jsme dorazili do San Bonifacia, navigace nás sice nepřesně, ale přece jenom zavedla před náš hotel. Hned jsme se ubytovali, hotel byl docela pěkný a kvalitní, budeme zde bydlet 4 noci a odsud dojíždět do Gardalandu a hned vedle něj ležícímu resortu Canevaworld, kde navštívíme aquapark a zábavní park úzce tématicky laděný jako filmový, Movieland Studios. Unaveni po cestě jdeme brzy spát a všichni se těšíme na zítřejší návštěvu Gardalandu.

Napsal Topik HD

Galerie

1. Den - Cesta 1. Den - Cesta 1. Den - Cesta 1. Den - Cesta 1. Den - Cesta 1. Den - Cesta 1. Den - Cesta 1. Den - Cesta
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5