červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
2. Den - Gardaland

Je pondělí ráno a dneškem to všechno začíná. Hned na úvod naší Tour si střihneme Gardaland, jeden ze dvou nejlepších italských zábavních parků. Gardaland leží v severní Itálii těsně u jezera Lago di Garda. Jezero je to obrovské, a i když to není moře, přesto se zde dají páchat všechny vodní radovánky a zároveň tak propojit pobyt u vody s návštěvou tohoto parku.

To ovšem nebyl náš případ, protože náš hotel byl vzdálen od jezera přes 50 km. Hned po snídani jsme nasedli do auta a po dálnici zamířili k turisticko – zábavní oblasti poblíž městečka Castelnuovo del Garda. Opět jsme spoléhali na navigaci, ale ta tentokrát trochu zazmatkovala a bezmocně nás vodila poblíž cíle kolem dokola, protože asi měla staré mapové podklady a nezaregistrovala množství nových kruhových objezdů a různých nájezdů. Naštěstí už zde byly cedule ukazující správný příjezd k parku a tak jsme po chvíli zaparkovali na velkém parkovišti a hurá k branám zábavy. Mysleli jsme, že park otevírá v 10 hodin, a díky lehkému zakufrování jsme tam dorazili o něco později a navíc jsme zjistili, že otevřeno bylo už od půl desáté. Všude kolem vchodů a pokladen už proudily davy lidí, přitom bylo pondělí, ale je docela možné, že italským školákům ještě neskončily prázdniny. Počasí bylo krásné, jasno až polojasno a poctivé italské vedro něco přes 30 stupňů, což určitě ke zvýšené návštěvnosti přispívá. Teprve až teď, při psaní tohoto deníku, jsem si všiml na webových stránkách Gardalandu jedné tabulky, kde je v kalendáři vyznačena předpokládaná návštěvnost parku. Barevně je odlišena do tří stupňů: nízká, střední a vysoká návštěvnost. Že neuhodnete, jakou barvu mělo datum pondělí 31.8.? Nebudu vás dlouho napínat, samozřejmě červenou, jako že ta největší... No nic, zakoupili jsme vstupenky u pokladny (ceny přes internet byly v tomto případě úplně stejné) a hajdy do Gardalandu. I když jsme do parku přišli trochu později, věděli jsme, že má otevřeno do 23 hod. a tudíž bude dost času si ho dostatečně užít i přes velké množství návštěvníků.

Nebudu zde podrobně popisovat park a jeho atrakce, protože už byl popsán několikrát v různých recenzích, spíše jenom různé postřehy. Jedním z prvních postřehů, a to kladných, byly různé stříšky v čekacích prostorech, takže lidé ve frontě tak byli chráněni před prudkým sluncem. Určitě není nic příjemného stát mnoho minut ve vedru a nechat si pálit na hlavu žhavé sluneční paprsky, někde byla dokonce i vypouštěna pro osvěžení čekajících jakási mlhovina, postřik z drobných kapiček. První oblastí, kterou jsme procházeli, byl dětský svět, velmi pestrý a veselý, a určitě si zde menší návštěvníci přišli na své. Naší první atrakcí byla tématická vodní projížďka „Tunga“, protože byla po cestě a nebyla tam příliš velká fronta. Na rozkoukání to bylo dobré a dále už to šlo jedno po druhém, byť občas i s většími frontami. Díky velkému vedru jsme samozřejmě vyhledali i všechny vodní atrakce, ale třeba stříkací loďka „Fuga da Atlantide“ stříkala o něco méně, než jsme čekali. Zato byla překrásně tématicky zpracovaná a celá dekorace působila velmi impozantně. Něco podobného se dá říci i raftech „Jungle Rapids“, rovněž klády Colorado Boat vodou trochu šetřily. U poměrně dlouhé fronty na atrakci Fuga da Atlantide jsem si poprvé všiml velké hromady batohů, kam každý odkládal svoje zavazadlo, které tak zůstalo ležet úplně bez dozoru po celou dobu jízdy a předchozího majitelova čekání. Později jsme objevili podobné odkládací hromady i u několika dalších atrakcí. Kontrolní otázka: myslíte si, že by něco podobného bylo možné v zábavním parku (kdyby nějaký existoval) v naší domovině?... U mnoha atrakcí jsme také zjistili, že vstupní turnikety odpočítavají počet lidí, kteří ještě mohou projít, aby akorát zaplnili kapacitu vláčku nebo loďky. Myslím, že je to docela dobrá vychytávka, protože třeba my v počtu 6 lidí jsme hned věděli, jestli se ještě společně dostaneme na příslušnou jízdu nebo ne.

Dalším, trochu adrenalinovějším zážitkem bylo svezení na dvou sousedících dráhách, loopingové „Magic Mountain“, dost podobné německému Big Loop z Heide Parku. Magic Mountain má ale mnohem pohodlnější sedačky a úchytné zařízení, opravdu jedno z nejlepších, v jakém jsme kdy seděli. To její soused, dráha „Sequoia Adventure“, musí mít úchytné zařízení také velmi kvalitní a bytelné, protože se tam jezdí vzhůru nohama. Je to opravdu zvláštní a netypická dráha, nejede vůbec rychle, zato střídá jízdu kolečky dolů jízdou kolečky nahoru, zajímavé je třeba pozorovat pasažéry s delšími vlasy. Dále jsme se svezli na klasickém srdíčku, tedy zavěšené dráze se dvěma jezdci vedle sebe, zde jménem „Blue Tornado“ a hlavně jsme nemohli vynechat vláček „Mammut“. Je dost podobný dráze Colorado Adventure z Phantasialandu. Oproti německé důkladnosti při kontrole připoutání před zahájením jízdy jsme v Gardalandu zaregistrovali, že se obsluha atrakce někdy spokojila pouze s vizuální kontrolou, zda je pasažér náležitě uchycen a zajištěn.

Ještě před odjezdem na dovolenou jsme si dopisovali s Davidem, jedním z našich čtenářů a příznivcem adrenalinové zábavy (zabývá se mimo jiné skákacími botami www.skakaciboty.cz) a zjistili jsme, že má na dnešní den taky naplánovanou návštěvu Gardalandu. Pomocí SMS jsme se tak dlouho naháněli, až jsme se našli a tak jsme si mohli popovídat i s někým jiným v rodném jazyce. Následující den, při návštěvě sousedního aquaparku  Aquaparadise, jsme se ještě několikrát náhodně potkali. Pozdě odpoledne konečně nastal čas zvolnění tempa a tak jsme začali hledat nějaké posezení u kávy a u zákusku, ale buď jsme hledali špatně, nebo park nic takového nenabízel. Takže místo toho jsme tipovali nějaký šikovný bufet na jídlo a zalíbilo se nám posezení na zahrádce nad vodou přímo u korábu atrakce „I Corsari“. Ale vyklubala se z toho restaurace s obsluhou, kde je problematická domluva se servírkou mluvící pouze italsky, delší čekání na jídlo a hlavně závěrečný účet, při jehož spatření se nám protáčely panenky. Při příštích obědech v zábavních parcích se budu restauracím s obsluhou poctivě vyhýbat. Zmíněná atrakce I Corsari je tématická projížďka loďkou ve tmě a patří určitě mezi ty nejzdařilejší v této kategorii. Další na první pohled relaxační záležitostí bylo 5D kino „Time Voyagers“. Žádný relax se ale nekonal, v podstatě to byl drsný adrenalin, a kdyby představení trvalo ještě o něco déle, možná že by uklízečky měly práci... Každopádně to bylo velmi sugestivní a každý divák byl na sto procent vtažen do dění na plátně. Rozhodně je to s přehledem nejlepší 3, 4 nebo 5D kino, jaké jsme zatím v zábavních parcích viděli nebo spíše zažili. Ve výčtu absolvovaných atrakcí je ještě volný pád „Space Vertigo“, ne moc vysoký, ale docela dobrý, a také vyhlídková věž na sklápěcí noze „Flying Island“, velmi originální, bohužel vyhlídka měla kolem dokola takový jako kšiltík nebo parapet, který trochu kazil výhled směrem dolů. Zato výhled do dálky na široké okolí byl kvalitní, protože vyhlídka nebyla zasklená.

Po setmění byl park hezky nasvícen a my jsme vydrželi až do zavíračky ve 23 hod., kdy nás totálně unavené z atrakcí, z vedra, z chození a stání ve frontách čekala ještě 45 min. dlouhá cesta na hotel. Gardaland nás všechny příjemně překvapil, byl větší a kvalitnější, než jsme očekávali. Jeho silnou stránkou je krásné prostředí, květinovou a parkovou výzdobou počínaje a tématickým laděním a nádhernými dekoracemi konče. V parku se každý cítí příjemně, na výběr je dostatečné množství atrakcí, ani jsme nestihli (i díky frontám) úplně všechny. Pouze opakuji to, co již bylo několikrát řečeno, že tam chybí nějaká nadprůměrná horská dráha, nějaký tahák, něco pro náročnější adrenalíňáky. Také nás nepotěšilo, že z parku není možné odejít třeba pro zapomenutou věc do auta, jak je to samozřejmostí kdekoliv jinde. Přesto jsme si park užili, líbil se nám a všem ho můžeme vřele doporučit. Zítra nás čeká aquapark z nedalekého resortu Caneva World.

Napsal Topik HD

Galerie

2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland 2. Den - Gardaland
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5