červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
3. Den - Aquaparadise

Jako déja vu působí  ráno našeho třetího dne. První pohled z okna na nebe bez mráčků, snídaně a odjezd směrem Lago di Garda.. Prvním rozdílem je až v závěru trasy přejetí odbočky na Gardaland, kdy po několika málo kilometrech přijíždíme na velmi prostě působící parkoviště resortu Caneva World.

Při pohledu na parkoviště a pokladny aquaparku se nás zmocňují obavy, že se přesně naplní to, čemu jsme se snažili posunutím Tour de Italy na září vyhnout. Do Aquaparadise proudily davy a davy lidí stejně jako tomu bylo ve včerejším Gardalandu.  Areál je, jak bývá dobrým zvykem,  vybaven velkým množstvím skříněk, které je možné si zapůjčit proti záloze a zaplacením poplatku ve výši 5 EUR.  Našli jsme si volná lehátka, kterých je po celém parku mnoho a vyrazili vstříc vodním atrakcím.

Snad díky absenci fronty a velké zvědavosti naše první kroky vedly  na nejhrůzněji vypadající atrakci v celém parku, tedy 32 metrový „Stukas“.  Jedná se o dvě velmi strmé skluzavky, kdy sklon je opravdu takový, že člověk jízdu vnímá spíše jako  volný pád.  K brzdění dochází nárazem do  vody v dlouhém korytě a při bezprostředním vyprávění zážitků jsme se shodli na tom, že bylo nepříjemné až bolestivé. Památkou na tuto skluzavku bylo pro některé z nás nás a hlavně pro Juldu lehké naražení zad a vlastně celé zadní části těla. Tento aquapark je mimo jiné výjimečný tím, že  značnou část atrakcí má velmi nevšedních, tedy takových, které najdete málokde jinde. Mezi jednu z nich patří tobogán „Twin Peaks“, který sdílí stejnou věž jako již zmiňovaná skluzavka Stukas, pouze start probíhá o dvě patra níže, ale i tak velmi vysoko. Nasednete do dvojkruhu a následuje velmi strmý sešup a hned po něm stoupák, na kterém je možno si podle rychlosti pěkně skočit. Někteří lidé projeli skluzavku klasicky rychle, někteří vrchol hupu sotva přejeli, někteří hup dokonce ani nepřejeli a museli potupně pěšky odejít a někteří ji  díky váze a stylu usazení  doslova proletěli. Mezi tuto skupinu se zařadil Vašek s Juldou,  kteří letěli vzduchem několik metrů a dojeli až na hranu konce brzdícího bazénu, za což si vysloužili potlesk lidí stojících ve frontě. Velmi zajímavá atrakce, avšak díky takřka hodinové frontě jsme si ji nestačili zopakovat. Další nevšední tobogán, na který jsme se velmi těšili, se honosí názvem Water Jump.  Je to krátká  uzavřená skluzavka, na konci které je lehce vyvýšená hrana, která vás vymrští do vzduchu a vy dopadnete z docela slušné výšky do bazénu. Prostě atrakce, kterou si nás tento aquapark více a více získal. Během dne jsme absolvovali všechny atrakce v parku, tedy skluzavku konstrukce kamikaze, zde pod názvem „Kamika“, divokou a klidnou řeku. Divoká řeka „Crazy River“ byla velmi zábavná, protože koryto je vybaveno mnoha bazénky a v nich se hromadili plavci (na kruzích), kterým se nepodařilo proplout do dalšího úseku, takže do nich naráželi další plavci jako torpéda. Dále nemohla chybět jízda na kruhu ve tmě „Black Hole“, pětidráhová skluzavka „Typhoon“ a klasické tobogány „Tri Splash“. Na těchto trojitých tobogánech mě zaujalo to, že nahoře nebyla žádná obsluha atrakce a jezdilo se zde jenom na semafor. Tak jsem si říkal, to bude asi nějaká dětská atrakce, ale naopak, byla velmi svižná a v jedné šikaně jsem měl pocit, že z ní vyletím a dále budu pokračovat jako pták (nebo spíš balvan).

Nedílnou součástí návštěvy jakéhokoliv parku je samozřejmě dobré jídlo.  Menu za 9,90 EUR obsahující hamburger, hranolky, pizzu a nápoj bylo velmi vydatné a dobře jsme si na něm pochutnali, stejně tak jako na následující zmrzlině. Park je velký a zajímavě členitý, je rozdělen do čtyř částí: Adventure Island pro milovníky adrenalinu, Fun River pro všechny, Baby Lagoon pro děti a Relax Beach pro odpočinek. Díky velké návštěvě brzy došla volná lehátka, my jsme je ještě chytli, ale během dne jsme je vůbec nepotřebovali, protože je park doslova nabitý kvalitními atrakcemi a tak bylo pořád co dělat. Pokud by se vám zachtělo navštívit WC, tak nějaké luxusní posezení nečekejte, všechny toalety byly tzv. turecké. Aquapark měl otevřeno do 18 hod., ale již zhruba od 17 hod. začala dávat obsluha před čekací prostory zábrany, takže další zájemci o svezení již měli smůlu, na atrakci se tak dostali již jen ti, co zrovna v tu chvíli stáli ve frontě. Toto se nám moc nelíbilo, protože vlastně už před zavíračkou nebylo kam jít. Je to ale snad jediná výtka, kterou na Aquaparadise (kromě vysoké návštěvy, ale to je známka kvality parku) máme. Jinak převažují samé klady: Velký a členitý park, vybavený mnoha špičkovými a neobvyklými vodními atrakcemi, lehátka a kruhy jsou již v ceně vstupenky, většina atrakcí měla čekací prostory ve stínu a v neposlední řadě byly k dispozici kvalitní stánky s občerstvením nebo jídlem. Prostě byl to nádherně strávený den plný zábavy.

Po návratu na náš hotel jsme ještě chtěli zajít někam na večeři, pro tentokrát jsme zvolili přímo hotelovou restauraci. Z jedné servírky se vyklubala Polka, a tak jsme měli trochu lepší domluvu při objednávání jídel. Žobierka, žobierka, říkala nám, když jsme se ptali, co znamená jedna položka. Aha, žebírka, řekla si polovina našeho týmu a objednala si žebírka. Následně přinesený pokrm na talíři jako žebírka moc nevypadal, nebo snad máte pocit, že kosti silně připomínající stehna a kostra připomínající králíka jsou žebírka? No nic, hlad je nejlepší kuchař... Docela unaveni po uplynulém dni odcházíme na pokoje a spát, protože zítra nás čeká opět CanevaWorld, tentokrát se svým Movielandem.

Napsal Vašek HD a Topik HD

Galerie

3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise 3. Den - Aquaparadise
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5