červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
5. Den - Alton Towers 2

Dnes je sobota a zopakujeme si návštěvu Alton Towers. Bude to ale o trochu náročnější než včera, protože musíme park nafotit a natočit. Obligátní pohled z okna ukázal, že září opravdu není nejvhodnější termín k návštěvě Anglie - silný déšť skrápěl střechy a opuštěné ulice. ...

Po včerejšku, kdy jsme se vrátili do hotelu celí promáčení, nám bylo jasné, že došlo na nejhorší a musíme si koupit holinky a také deštník, aby bylo vůbec možné vytáhnout foťák nebo kameru. Takže jsme opět zavítali do Tesca, ale holinky jsme tam bohužel nenašli, tak alespoň ten deštník. V okolí už jiný obchod s podobným sortimentem nebyl, tak jsme sedli do auta a doufali, že po cestě na nějaký krám narazíme. A skutečně, za chvíli Mimi z našeho týmu hlásí: Zastavte, zahlédla jsem obchod a za výlohou byly holiny! Jenže jsme zrovna projížděli centrem malého městečka a místo parkoviště tu byla jenom úzká ulička pomalovaná po obou stranách dvojitou plnou žlutou čarou. Co to asi znamená? Ale touha po neprodyšné obuvi byla silnější, a tak jsme tam tedy zastavili a rychle pro gumáky. Asi po 10 min. se vracíme k autu a půvabná policistka právě uložila svůj blok, do kterého si předtím zaznamenala údaje z našeho auta. Aha, to bude bezva, až budeme v půjčovně vracet auto a oni nám nevrátí kauci. Tak jsme jenom tipovali, kolik taková pokuta za špatné parkování obnáší: 10, 50 nebo 100 liber?

Ale spokojeni. že jsme náležitě vybaveni do extrémních podmínek (já jsem si tam ještě koupil místo pláštěnky jakousi rybářskou gumovou bundu) jsme přijeli na parkoviště a hned jsme viděli, že je o dost více zaplněné než včera. A to celou dobu hustě pršelo! Takže už cestu vláčkem před brány parku jsme si museli vyčekat v poměrně mohutné frontě. Pro dnešek jsme se rozhodli nepostupovat postupně po atrakcích směrem od vchodu, protože to tak dělá většina návštěvníků, ale zamířili jsme rovnou do jednoho ze vzdálenějších koutů. Vybrali jsme si Oblivion a doufali, že fronta bude aspoň trochu přijatelná. Nebyla tam ani noha. Ale mělo to bohužel prozaický důvod: Oblivion byl mimo provoz a tak to zůstalo celý den. K našemu velkému zděšení jsme na informační tabuli zahlédli, že je mimo provoz i Air, další z těch nejkvalitnějších drah. Naštěstí se tato dráha během dne rozjela. Ale tatáž nepříjemnost postihla toho dne i vystřelovačku Ritu a myšky. Takže z pěti hlavních "top" atrakcí fungoval bez problémů celý den jen Nemesis, Oblivion byl odstaven úplně a zbylé dráhy fungovaly alespoň část dne.

Tak jsme nasedli do lanovky, která plní zároveň roli přibližovadla do vzdálenějších částí parku a snažili jsme se projít ty oblasti, kde jsme včera nebyli. A také jsme museli jít na klády i rafty, když jsme byli tak dobře vybaveni. A ještě jsme v hradu, velké dominantě Alton Towers, navštívili atrakci jménem Hex. Nemám moc rád atrakce, kde jdete někam dovnitř a vlastně nevíte, co vás čeká. Atrakce Hex byla přesně z tohoto soudku. Postupujete temnými tajuplnými místnostmi s multimediálním obsahem a ve finále vás posadí do lavice a zaklapne vás příchytné zařízení. Proč, proboha, ptáte se. Potom se začně celá místnost natáčet a lavice také, takže chvílemi nevíte, jestli jste hlavou dolů nebo nahoru, kde je strop a kde je podlaha. Postupně během odpoledne pomalu ustával déšť a na pár minut se dokonce objevilo sluníčko a to bylo poprvé během našeho dosavadního cestování po Anglii, kdy jsme ten žlutý kotouč alespoň na chvíli zahlédli. Gumová obuv i bunda se okamžitě začaly jevit jako ne úplně nejpohodlnější. Před zavíračkou jsme si stihli projet myšky a Air, resp. Nemesis. Ještě jsem nezmínil pirátskou atrakci Mutiny Bay, což je jízda loďkami vybavenými vodními děly. To nám ale v hustém dešti nepřipadalo nějak moc zábavné a tak jsme tuto jinak oblíbenou atrakci vynechali. Nejsou to ale jenom loďky, je to celý velký soubor dekorací v pirátském stylu a dějiště pirátské show. Cestou k východu nás zastihl prudký liják, ale ten už nás nemohl rozházet. Po příjezdu do hotelu jsme ještě chtěli zajít na večeři, ale nebylo nám souzeno, kuchyně fungovala jenom do 21 hod., takže Tesco to opět jistilo. Co myslíte, umoudří se zítra počasí?

Galerie

5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2 5. Den - Alton Towers 2
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5