červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
6. Den - Drayton Manor Park

Dnes je neděle a počasí se neumoudřilo. Stále zataženo a déšť. Jenom jsme měli pocit, že mraky už nejsou tak tmavé a déšť tak vydatný.Jaký je dnešní program? Podle původního plánu to měl být jenom přesun do Londýna. Ale ještě doma jsme zjistili, že poblíž Alton Towers leží ještě jeden park a že by asi stál za návštěvu, protože má jednu specialitu. ....

A tou specialitou není nic menšího, než jediná "stand up" dráha v Evropě. A protože tam byla navíc ještě dráha typu Abismo z Madridu a park byl v podstatě na trase, bylo rozhodnuto. Ještě bych chtěl podotknout, že vstupenky do parku jsme si kupovali ještě před odjezdem přes internet, protože tím se dá ušetřit na jedné vstupence zhruba 5 až 6 liber, což je určitě zajímavá sleva. Stejně jsme to řešili u všech ostatních parků našeho Tour de Rain, pardon, Tour de England. Díky navigaci a dobrému značení jsme park bez problémů našli a kolem obrovského, zatím prázdného parkoviště jsme dojeli až k bráně. Ale co to, kam se poděla stará anglická tradice? Představte si, že přestalo pršet! Drayton Manor Park patří mezi ty menší parky a má spíš rodinný charakter. Přesto i milovníci adrenalinu tady nepřijdou zkrátka. Pro dnešek jsme si stanovili jasnou zásadu: jdeme na každou atrakci, která je právě v provozu, nebudeme to prostě řešit, to bylo poučení z předchozích parků, kdy odstávky byly na náš vkus dost časté. Tak zrovna jedna ze dvou místních megadrah (G-Force) zatím nejela, tak hurá rovnou na Shockwave, která už kolem nás kroužila. Po cestě k atrakci nás jenom překvapil nepořádek a špína v čekacím prostoru. Na to jsme dosud nebyli zvyklí, všechny parky, které jsme zatím navštívili, byly vzorně čisté, upravené a uklizené.

Téměř bez fronty, a už jsme na nástupišti. Vybrali jsme si rovnou první řadu. "Stand up", neboli stojací dráha je další typ dráhy, na které jsme se ještě nesvezli, tím spíš, že tato je jediná v Evropě. Ale vozíky mají zvláštní typ sedačky, do které si stoupnete a sedák jezdí nahoru a dolů, a tak si to každý bez ohledu na výšku postavy sám nastaví, takže tam nakonec opravdu stojíte. I když při nevhodném upravení výšky sedáku můžete mít nohy lehce ve vzduchu a jednalo by se o polostoj - polosed. Po prvním výjezdu přichází hned první looping a poprvé poznáváme ten zvláštní pocit, kdy veškerá síla toho přetížení jde do nohou a nikoliv do sedací části vašeho těla. Zážitek to byl pěkný a tak hned po vystoupení jsme stáli znova ve frontě, ta ovšem byla minimální, tak 5 minut. Hned poté jsme okukovali G-Force, ale zatím tam bylo ticho a prázdno. Tak jsme začali pomalu procházet park, bez deště a dokonce se občas objevila modrá obloha, jev v Anglii nevídaný. Je zde malá, ale sympatická vyhlídková lanovka, vyhlídkový vláček, ten ovšem projížděl nezajímavým křovím, ruské kolo, průměrné rafty, několik atrakcí typu různá otáčecí kladiva atd. Byli jsme podezřele suší, tak jsme nesměli vynechat vydařenou atrakci jménem Stormforce 10. Tajemný název a za ním se skrývaly klády, respektive to nejsou klády, ale loďka. Umí jezdit pozpátku a na závěr vás potěší krásným sešupem, doprovázeným mohutným vodním gejzírem. A již jsme zaslechli hukot z prostoru sestry Abisma, dráhy G-Force. Tak honem tam, vešli jsme do její budovy, fronta už zde byla trochu větší, ale pořád to bylo přijatelných asi 20 min. Jaký je princip této dráhy? Rozjedete se pomalu vodorovně (vpřed), následuje výtah kolmo nahoru (obličejem k obloze a zády k zemi), potom přichází zlom 90° a rázem jedete hlavou dolů. V tu chvíli si říkáte, jestli úchytné zařízení vydrží a nepustí vás. Vydrželo a nepustilo. Ti, co tam nebyli úplně "fest" a měli tam třeba malinkou vůli, měli pocity ještě adrenalinovější. Na tuto atrakci si prosím neberte čepici ani brýle elegantně umístěné na hlavě, asi byste se s nimi již neshledali. Jízda nebyla špatná, ale Abismo bylo lepší, navíc zde byly velmi těsné a nepohodlné sedačky.

Ještě zmíním volný pád s pěkným jménem Apocalypse, který nepůsobil nějakým mohutným dojmem. Ale zdání někdy klame, část věže totiž byla pod úrovní zemského povrchu a tak výška 54 m byla docela "dospělá". Na výběr máte buď sedačku a nebo úchytné zařízení, kde stojíte nebo spíš visíte. To je přece jenom lehce drsnější než sedák. Volný pád byl skvělý, protože brzdil až těsně nad zemí a tím překonal lecjaké vyšší volné pády. Co si zajít do ZOO? V Drayton Manor Parku nic nemožného. S touto kombinací jsme se setkali rovněž poprvé. A nebyl to jenom žádný zookoutek, ale opravdová ZOO, byť velmi malá. ZOO není umístěna v blízkosti atrakcí, takže zvířata tady nejsou rušena hlukem parku. Za zmínku stojí pavilon ještěrů a poměrně dost opic, které vás zaručeně pobaví, dále kočkovité šelmy a řada dalších zvířat. Na závěr jsme si ještě prošli dětský svět jménem Thomas Land, děti zde opravdu mají "pré". Drayton Manor Park je park na jeden den, ale ten den tady strávíte celý ve víru zábavy, takže se nám zde líbilo a park překonal naše očekávání. Jistě hrálo roli i konečně trochu lepší počasí. Odešli jsme trochu dříve před zavíračkou, protože nás ještě čekal zbytek cesty do Londýna. Přijeli jsme tam už večer, za tmy, a navigace hlásí, že jsme na místě, ale žádný hotel v dohledu. Navigace nás zavedla jinam, vytištěná mapa z vyhledávače taky uváděla nepravou adresu a tak nás ještě čekalo projíždění celé čtvrti a hledání hotelu. Nebudu vás napínat, nakonec jsme ho našli a ubytovali se. Třetí hotel v pořadí, a také neměl wi fi internet, i když ho nabízel. No nic, unaveni jdeme spát, vstříc světlým zítřkům.

Galerie

6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park 6. Den - Drayton Manor Park
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5