červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
8. Den - Portaventura

Jsou 2 hod. 55 min. v noci a vzbudilo mě pípání sirény. Asi řve nějaké auto z ulice, pomyslel jsem si. Pohledem z balkonu jsem zjistil, že na ulici je úplný klid. Co to teda sakra houká? A hele, ten zvuk vychází odněkud z hotelové chodby. Vykouknul jsem teda na chodbu, řev sirény byl ještě silnější. ......

Nic zvláštního se jinak nedělo a tak moje rozespalá hlava tupě přemýšlela, co to vlastně má znamenat. Najednou začali po chodbě chodit lidé a odcházeli na nádvoří mezi bloky budov hotelu. Tak co se vlastně děje? To je cvičný poplach, nebo snad hoří hotel nebo dokonce teroristický útok? Siréna pořád neodbytně houká a tak opravdu nevíme, co máme dělat. Tak si radši bereme pár osobních nejdůležitějších věcí a jdeme také na nádvoří, kde už je shromážděno poměrně dost hotelových hostů. Koukám, kde šlehají plameny, čucháme, jestli není cítit plyn. Nikde nic. Tak se jdu podívat ne recepci, tam jsou hloučky lidí taky a recepční někam telefonoval. Tohle trvalo asi půl hodiny, když konečně přijela policie, pořád za pronikavého zvuku sirény. Do té doby nás nikdo ani půl slovem neinformoval, co se vlastně děje. Pár minut po příjezdu policie konečně někdo sirénu vypíná a tak se můžeme všichni pomalu rozejít na své pokoje. Uléháme do postelí a doufáme, že se poplach už nebude opakovat.

Po tomto nočním zpestření ráno vstáváme a odjíždíme do nedalekého parku PortAventura s velkým očekáváním a s nadějí, že po prázdninách už by tam nemuselo být tolik narváno. Již při příjezdu k parku zůstáváme stát v dlouhých kolonách, které se v několika pruzích táhnou až ke kasám parkoviště. Po zaparkování jdeme pěšky poměrně daleko k parku a už z dálky vidíme u pokladen tak dlouhé fronty, jaké jsme ještě nezažili. Do parku vcházíme místo v 10:00 až ve 3/4 na 11. Pěkná facka na úvod, z madridských parků jsme byli namlsáni relativně nízkou návštěvou. V tlačenici hned za vchodem jsme zahlédli, jak jede Furius Baco, hlavní hit tohoto parku, atrakce uvedená do provozu teprve před pár měsíci. Nemusím vám jistě připomínat, že je to vystřelovačka a nejrychlejší dráha v Evropě. Když jsme se později dostali k tlačenici před vchodem na Furius Baco, dozvěděli jsme se, že atrakce je mimo provoz. Z tabulí popsaných křídou jsme si přečetli, že čekací doby na ostatní hlavní atrakce jsou asi 30 až 60 minut, to nás na úvod opravdu potěšilo.

Tak jsme začali v davech ostatních návštěvníků procházet park a jako první přišla na řadu Stampida, dřevěnka, ale ne tak ledajaká, je dvojitá a oba vláčky vyjíždějí současně a pak jedou spolu a "závodí", který je rychlejší. Po absolvování asi půlhodinové fronty jsme již byli na řadě, ale "náš" vláček nechtěl předchozí cestující uvolnit ze svého sevření a tak na řadu přišla tyč a ruční odblokování každého jezdce zvlášť, souprava nakonec odjela na trať prázdná. Do další už jsme konečně nasedli, jenom nás nemile překvapilo, že jsme si neměli kam odložit svoje věci, což jsme u těchto velkých adrenalinových atrakcí zažili poprvé. Již při čekání ve frontě jsme si všimli, že vláčky sice vyjíždějí na trať současně, ale jeden z nich je na stoupání výrazně pomalejší (asi díky nějakému problému) a tak kouzlo závodění vzalo za své. Ptáte se, jaké bylo svezení? Hrozné, cukalo to opět jako blázen, takže nám to připomínalo Coaster Express z Warner Parku, ten byl ale ještě o něco horší. Takže celkově nás Stampida zklamala.

Kam jít dál? Všude byly fronty, takže to vlastně bylo jedno. Chtěli jsme na nějakou vodní atrakci, dokud je teplo, ale vodní atrakce vynikají tím, že fronty na ně jsou ještě větší, než na ty ostatní. Zkusili jsme se vrátit k Furiusovi Baco, jestli si to náhodou nerozmyslel a nejezdí. Nejezdil. Takže se zklamaně otáčíme a odcházíme. Jeden člen našeho týmu, Dědek, chtěl na něj počkat, i když nikdo nemohl vědět, jestli Furius pojede za 5 minut nebo za 5 hodin nebo vůbec. Ale po pár vteřinách nás Dědek prozvání, že atrakce už je v provozu. Tak rychle čelem vzad a úprkem běžíme na tuhle trucovitou dráhu, která ráno jela asi dvakrát a pak si dala několikahodinovou pauzu. Super, jsme na řadě asi na třetí vláček, tak se jenom modlíme, aby ho zase neodstavili. Konečně nasedáme do sedaček a plni očekávání odjíždíme do uzavřeného meziprostoru, kde po chvíli napínání nervů dochází ke startu. Fíííííííííííí, a už letíme, jízda má rychlý průběh a tak za chvíli už "přistáváme". Bylo to super, fantastický zážitek a všem se nám to moc líbilo. Při vycházení z budovy Furiuse Baco slyšíme z reproduktorů: Dámy a pánové, omlouváme se, ale Furius Baco je pro technické problémy mimo provoz..... Tentokrát jsme teda měli štěstí, Furius ten den jel jenom několikrát a my jsme se nachomýtli včas, zrovna když jel, a ještě jsme ani dlouho nečekali. Všem se nám po tomto zážitku zlepšila nálada a v klidu jsme se postavili asi do hodinové fronty na stříkací loď. Nešli jsme tam všichni, dlužno dodat, že někteří členové našeho týmu velká kvanta vody moc nemusí, nejraději by byli, kdyby na vodních atrakcích ukáplo jen pár kapek nebo raději vůbec žádná. Loďka byla skvělá, ale stříkala o trochu méně než její kolegyně z Warner Parku. Ale zato vás postříkají šílenci ze břehu, kteří nelitují 1 eura, aby poslední suchý decimetr čtvereční na vašem oděvu pokropili vodou. Potom jsme šli na rafty, opět dlouhé čekání, to mi ale zpříjemňovalo to, že jsem byl oblečen do trička Furius Baco a sklízel jsem obdivné pohledy ostatních čekajících. Ale celkově byly rafty spíš zklamání, byly jedny z nejslabších, jaké jsme sjeli.

Celkově je park PortAventura velmi hezký, přesně takhle má správný zábavní park vypadat: tématické prostředí, krásná parková úprava a hezké a zajímavé dekorace, to vše doplněno množstvím nejrůznějších kvalitních atrakcí. Ještě jsem zapomněl zmínit vyhlídkový vláček, kterým jsme zahájili den v parku. Je to opravdový vlak s opravdovou parní lokomotivou (s pohonem na plyn) a museli jsme si ho také vyčekat. Jeho nevýhodou je ale to, že není příliš vyhlídkový, velkou část trasy projíždí křovím a méně upravenou částí obrovského areálu. Najednou se přiblížil večer, teprve až při vstupu do parku jsme zjistili, že park má otevřené pondělky až do půlnoci (místo do regulérních 20 hod.), totéž i v sobotu. Tohle jsme z jejich webových stránek nevyčetli. Samozřejmě jsme si nemohli odpustit svezení na loopingovém Dragon Khanovi a na závěr dne ještě 100 m volný pád jménem Hurakan Condor. Díky obrovské návštěvě jsme stihli všechny naše oblíbené atrakce každou pouze jednou. Přesto jsme z parku odcházeli spokojeni a unaveni. Vrátíme se sem ještě v sobotu, kdy je také otevřeno do půlnoci a má být na programu světelná show. Zítra sem pojedeme také, ale to půjdeme do aquaparku jménem Caribe Aquatic Park.

Galerie

8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura 8. Den - Portaventura
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5