červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Aquafan 2009 (autorka Marťula HD)

Den po návštěvě delfinária Oltremare jsme se do Riccione opět vrátili. Tentokrát navštívit největší aquapark v Evropě – Aquafan. Do něj jsme se strašně moc těšili. Přijeli jsme hned na otvírací dobu, tedy před desátou hodinou. Ta tam byl ten klid před parkem, který se mi včera odpoledne tak líbil. Všude bylo strašně moc lidí, kteří stáli u pokladen a také u vstupní brány do aquaparku. Po návštěvě Mirabilandie nás však nic nemohlo překvapit.

Vstupné do Aquafanu stojí 26 Eur a opět platí vstup druhý den do parku zdarma. My jsme šli na náš starý dobrý fantasticket, takže jsme na vstupech docela hodně ušetřili. Navíc bylo pro nás výhodou, že jsme se nemuseli zdržovat u pokladny a mohli se rovnou dostat do parku. Park je otevřený od 10h do 18h. Otvírací doba se nám zdála docela krátká, zvlášť ve slunné Itálii, kdy je tam skoro pořád jen slunečno a teplo. Při vstupu do parku jsme si šli zakoupit skříňku za 3 Eura, kde jsme si nechali svoje věci. Všude píšou, že tyto skříňky neslouží pro úschovu cenností a že vedení parku za ztracené věci nezodpovídá. Na cennosti tu jsou trezory přímo u obsluhy a to za 5 Eur. Nelíbil se mi však nápad chodit každou chvíli otravovat odsluhu, aby mi dali na chvíli foťák nebo peněženku. Proto jsme zvolili levnější variantu a dostali svůj vlastní klíček. Museli jsme jim však jako zástavu zanechat nějaký doklad. U stánku na zakoupení skříněk však byla obrovská fronta, tak jsme se rozdělili, přítel šel zabrat volná lehátka a já počkala ve frontě na skříňku. Měli jsme štěstí a chytili jsme volná lehátka doslova za pět minut dvanáct. A to u bazénu, ve kterém každou hodinu dochází k uměnému vlnobití. Přitom je park plný lehátek, ale při takovém množství lidí byly hned 10 minut po otevření parku obsazené.

Jako první jsme zavítali k nejextrémnější části parku a to k atrakci trychtýř Speedriul a u-rampa neboli Extreme River. Těchto atrakcí jsem se bála asi nejvíce, protože jsem měla u-rampu zažitou právě z aquaparku Mirabilandia Beach, kdy mě zrovna moc nenadchla. Teď, když jsem věděla, do čeho jdu, jsem se bála ještě víc. Jako první atrakci v parku jsme si tedy zvolili právě atrakci Extreme River. Čekali jsme necelých 30 minut. Jízda na ní byla opět taková, jakou si ji pamatuji z Mirabilandie Beach. Nejprve strašně prudký sjezd dolů, při kterém dosáhnete rychlosti až 70km/h. Poté následuje náraz do koryta protékajícího vodou, který vás zbrzdí. Já se vždy v korytě praštím do zadku a není to zrovna nejpříjemnější. Takže pod heslem jednou a nikdy více jsme se rozhodli pro další atrakci. Při odchodu z této atrakce jsme od obsluhy obdrželi čárkový kód, díky kterému si můžete zakoupit fotku z atrakce. Speedruil je totiž jediná atrakce, která má fotoaparát. Vážně bych chtěla vidět, jak na fotce musím vypadat, když jsem v tom nejprudším místě na tobogánu byla zachycena, jak pištím a jsem vyděšená k smrti.

Dále jsme vyzkoušeli atrakci hned vedle, tedy trychtýř. Tam jsem se také docela bála. Trychtýř znám z jiných aquaparků, ale tam se v něm nejezdí na kruzích. Čekací doba byla bohužel už delší a to hodinu. Skoro vůbec to neubíhalo. Nejdříve se totiž čekala fronta na kruhy, poté se šlo teprve s kruhem po schodech na věž. Jízda na tobogánu se mi líbila, rozhodně byla lepší jak Extreme River. Už se mi však nechtělo čekat znovu tu obrovskou frontu, která dokonce narůstala, místo toho, aby ubývala. Dále jsme vyzkoušeli atrakce méně extrémní. První jsme si vybrali Surfing Hill. Jednalo se o 6 skluzavek vedle sebe, dlouhých 110 metrů. Zdálo se to jako atrakce spíš pro menší, ale jízda na ní stála zato. Můžete ji pojmout i jako závody a zkusit dojet dolů dřív než ostatní. Navíc v půlce skluzavky budete jemně skropení vodou, kterou na vás chrlí dvě obrovské Coca-Coly. Na tuto atrakci jsme čekali asi 20 minut, ale opět během dne fronta narůstala a už se čekalo dokonce i mimo frontište. Jako další atrakci jsme si zvolili tobogány Twist. Jedná se o tři propletené tobogány, dlouhé 130 metrů a dosáhnete na nich rychlosti až 60km/h. Tady fronta ubíhala asi nejlépe. Nebyl tu skoro nikdo a čekalo se asi tak 10 minut maximálně. Proto jsme si jízdu hned zopakovali. Byla to docela adrenalinová jízda, hlavně to jelo rychle a hrnete si s sebou hodně vody, která vám pak šplíchá do očí, a tudíž nic nevidíte.

Poté jsme si dali malou pauzičku na oběd a šli jsme si odpočinout na lehátko. Stejně jsme tam moc dlouho nevydrželi a šli si užívat alespoň vlnobití v obrovském bazénu. Vlny to byly opravdu parádní. Škoda jen, že je bazén vždy přeplněný lidmi a tudíž si nikde pořádně nezaplavete.Další atrakcí byla divoká řeka Rapid River, která se mi líbila ze všech atrakcí nejvíce. Sem tam to byla opravdu divoká jízda. V řece jsou však i části s větší plochou, kde zůstávají kruhy doslova zaseknuté a pořád se točí dokola. Sem tam se jeden uvolní a pokračuje řekou dále. Já jela řekou první a dojela jsem dolů asi 5 minut po přítelovi. Někdo prostě řekou prosfiští až dolů a jiný se tam zasekne. Jízda divokou řekou se mi opravdu líbila a ráda jsem si jí během dne znovu zopakovala. Dále je v parku ještě jedna menší projížďka Slow River, která není adrenalinová, ale zato ji můžete využít k relaxaci. Usedli jsme do kruhu a poté již pluli vedle sebe řekou, podjížděli pod lávkami nebo se nechali zmáčet pod vodopádem. Nejvíc se mi na této atrakci líbilo prostředí, ve kterém byla projížďka zasazena. Tím jsme atrakce první den v parku vyčerpali a nechali si nějaké také na druhý den. Měli jsme v plánu navštívit tento park i následující den a využít druhý den vstup zdarma. Poté jsme již odpočívali, procházeli si park, fotili se a snažili jsme si užívat bazénu s umělým vlnobitím.

V parku nebyl vůbec žádný klid, park byl tak přeplněný a všude hrála hlasitá hudba. Prostě to tam doslova žije. Kousek od bazénu s umělým vlnobitím byli cvičitelé aerobiku, kteří tam celý den předcvičovali, a bylo tam vždy narváno. Docela jsem se divila, že tam cvičí tolik lidí, když teploměr ukazoval 38°C. Pokaždé tam předcvičoval jiný cvičitel a také se střídaly druhy aerobiku. Cvičili například na bedýnkách, s činkami, nebo dokonce i v bazénu. Kromě toho tam prodávali cvičební oblečení, pomůcky nebo třeba i DVD. Narazili jsme v parku dokonce i na rotopedy, kterých tam bylo také velké množství. Cvičitel jel na kole a ukazoval ostatním, jak mají jet. Vážně jsem nechápala, jak v takovém vedru cvičí. To bych měla vážně infarkt. V aquaparku jsou zaměstnanci, kteří chodí s fotoaparáty po parku a fotí lidi v bazénech, na atrakcích atd. Poté vám dají čárkový kód na gumičce, který je vodotěsný a díky kterému si můžete zakoupit fotku. V parku je obrovské množství stánků s občerstvením a také restaurace či pizzerie. Chtěli jsme si dát pizzu, bohužel byla pizzerie oba dva dny zavřená. Hodně lákavé byly stánky s ovocem, které byly na váhu. Nabrali jste si do misky nakrájené melouny, broskve, kokos, jahody… nadělali si na ně zmrzlinu. Také tam hrozně hezky vypadaly a voněly palačinky. Kromě občerstvení je tu také obchod se suvenýry a herna. Pokud chcete jít druhý den do parku znovu, musíte si však jít ke stánku pro vrácenku. Raritou v tomto parku je to, že vám nedají na ruku voděodolný proužek, jak všude jinde. Oni si vás tam vyfotí a udělají vám průkazku, kterou další den odevzdáte obsluze. Docela mě mrzelo, že nám průkazku druhý den vzali. Chtěla jsem ji mít na památku a to právě kvůli fotografiím. Kdybychom to věděli, tak jsme si průkazky alespoň vyfotili. Příště už budeme chytřejší.

Druhý den jsme šli do parku opět na otvírací dobu jako předchozí den. Poté jsme šli hned na tobogány, které jsme předchozí den vynechali. Jednalo se o dvě obrovské dlouhé skluzavky Kamikaze a čtyři tobogány zvané High Slides. Tyto tobogány stojí na nejvyšším místě v parku a z nich krásně vidět do širého okolí. Jak na moře, tak i na San Marino nebo Rimini.  I když byla sobota, zdálo se mi, že je v parku méně lidí než v pátek. Doslova bez čekání jsme vyšli na skluzavku Kamikaze. Docela jsem se jí bála a říkala jsem, že na ní prostě nepůjdu. Vzbuzovala ve mně respekt. Byla opravdu strašně moc prudká a dlouhá. Měří totiž 90metrů a dosáhnete na ní rychlosti až 65km/h. Chtěla jsem jen vyjít nahoru a zvolit si jiný tobogán. Nahoře však čekalo více lidí právě na tobogány než na tuto skluzavku, kde nebyl téměř nikdo. Proto jsem se nakonec rychle rozhodla a už jsem usedala do skluzavky. Jízda byla opravdu skvělá. Líbila se mi ta rychlost a nebylo to nic tak strašného, jak se mi zezačátku zdálo. Docela nepříjemná je voda, která vám při jízdě stříká do očí, a vy nic nevidíte. Lepší je prostě zavřít oči a otevřít je až dole:). U této skluzavky je zajímavé to, že je dole tabule, na které se měří čas, za jak dlouho ji sjedete dolů. Po této jízdě jsem byla nadšená a chtěla jsem si ji sjet znovu.

Poté jsme šli na další tobogány, které se v této části nachází. Jeden z nich se sjížděl opět na kruzích, zbylé tři bez nich. Na kruhy se čekalo docela dlouho. Lepší bylo tedy jezdit na tobogánech bez kruhů, rychleji to ubývalo. Líbilo se mi, že prostřední tobogán byl určený jen pro děti. Děti jezdily na tobogánu sami a dole stála vždy obsluha, která jim pomohla z vody. Rodiče je usadili do tobogánu a šli na vedlejší tobogán určený pro dospělé. Kromě těchto různých atrakcí a tobogánů je tu i několik menších bazénů. Líbila se mi dětská část Antartic Baby Beach, kde nechyběl například lední medvěd, byly tu dvě malé skluzavky pro ty nejmenší. Brouzdaliště bylo bílé a vypadalo to tu jako někde na Antarktidě. Další pěknou částí byla část Cartoon Network Beach. Dominantou je obrovská loď, ze které vedly také menší skluzavky a tobogány do dětského bazénku. Třetí část pro děti se jmenuje Elephant´s pool. V bazénu je růžový slon, ze kterého vedou do vody tři dětské skluzavky. Líbily se mi bazény, které byly spolu navzájem propojeny. Z jednoho bazénu vedla voda do dalšího. Voda tekla například i po schodech do bazénu, který byl o úroveň níž. Nechybí spousta zelené plochy nebo stromů, které dělají stín. Jsou tu dokonce i palmy a vše je velmi krásně upraveno. Je vidět, že se o park dobře starají. Co nás však v parku překvapilo, byly záchody. V celém parku nebyl ani jeden evropský záchod, ale pouze záchody turecké. Nechápu, proč takový úžasný a obrovský park nemá normální záchody. Přitom před parkem takové záchody jsou. Bylo to docela nepříjemné zjištění. Ale co, zvykneme si na vše. Nic jiného nám taky nezbylo.

Blížila se osmnáctá hodina a my měli park opustit. Lidi již začali tento park opouštět postupně kolem 17 hodiny. Bylo tu hned o poznání méně lidí a menší fronty na atrakce. My si šli park ještě rychle nafotit, dokud jsme mohli. Atrakce však již začaly zavírat kolem 17:30 a dokonce zavíraly i stánky s občerstvením. V některých již během dne došlo jídlo, a tudíž byly zavřené i dříve. My park opustili až jako jedni z posledních a musím říct, že vás obsluha parku vážně donutí opustit park, i když nechcete. Vše je zavřené, nic nefunguje, sluníčko pomalu zapadá za kopce a park začíná působit ponurým a smutným dojmem. Takže nás to doslova donutilo park opustit. Kdybych měla zhodnotit oba dva dny, které jsme v tomto parku strávili, tak byly opravdu úžasné. Pořádně jsme se tam vyblbli a všechny atrakce si užili. Je vidět, že tento aquapark je opravdu jedním z největších a tudíž i velmi navštěvovaných aquaparků vůbec. Takové množství lidí, kteří tam byli, jsem už dlouho neviděla. Proto jsme některé atrakce stihli pouze jednou. Ale naše nejoblíbenější atrakce jsme si pro velký úspěch samozřejmě zopakovat museli.

Celá týdenní dovolená v Itálii se nám vydařila. Navštívili jsme 2x zábavní park Mirabilandia, 2x Italia in Miniatura, 2x delfinárium Oltremare, 3D kino Imax, a dva dny jsme strávili v Aquafanu. U moře jsme byli pouze jednou a to den po příjezdu do Itálie. Vůbec nám to však nevadilo, my tam nejeli kvůli moři, toho jsme si užili v Řecku až až. Už teď plánujeme dovolenou na příští rok, kdy se chystáme navštívit Španělsko a tudíž španělské aquaparky a hlavně zábavní park Port Aventura!

S pozdravem MarťulaHD

Galerie

Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD) Aquafan 2009 (autorka Marťula HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Jitka , 23.06.2014, 13:43: Reagovat:

a kde je možné fantasticket koupit? díky za zprávu