červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Disneyland Resort Paris 2009 (autor Jindrous)

Nejdříve se chci omluvit, protože tato moje první "recenze" nebude zřejmě zrovna ta nejlepší, protože jedničku ze slohu ani z pravopisu bych si asi nedal :-) Popíšu náš výlet do Disneylandu a popis atrakcí, které jsme navštívili ... Disneyland byl na programu zájezdu určen až na poslední den 1.srpna 2009.

Dorazili jsme na místo v 9,30 a již z autubusu jsme si prohlédli snad dosud největší parkoviště v životě:-) Po vyslechnutí základních informací od průvodkyně jsme se rozprchli po jezdícím chodníku s přístřeškem, takže kdo chtěl, zrychlil si chůzi, kdo ne tak dojel ke vchodu později aniž by hnul brvou. Před vstupem jsme se rozmýšleli, kterou bránou vlezeme dovnitř, nejdříve nám byly prohlédnuty batohy, jestli náhodou nemáme u sebe bombu, poté jsme se ocitli už u vstupu, kde byli zaměstanci černoši v uniformách na způsob hradní stráže a kontrolovali vstupenky. Prošli jsme úspěšně bránou a ocitli jsme se ve světě pohádek, kde se lidé hemžili jako mravenci a my nevěděli kam dřív. Můj sen byla atrakce Space Mountain:Mission 2 a ta byla vidět už zvenku, tak jsme šli směrem k této atrakci, po cestě jsme potkali kromě turistů pohádkové postavičky. Chci případné zájemce upozornit na tzv. FAST Tickety - to jsou automaty kde dáte vstupenku do přístroje a ten vám vytiskne lístek s časem, kdy se máte dostavit na atrakci, a v tomto čase jste puštěni jiným vchodem přednostně. Toto ale není u všech atrakcí, ale jen u těch nejžádanějších. Po ránu jsme zjistili, že tyto lístky se nevyplatí, protože se využijí spíše až odpoledne, kdy jsou velké fronty, po ránu jsme šli na řadu dříve než v čase co nám vytisknul automat. Nejde také si zablokovat atrakce hned po sobě :-) ani na jinou atrakci v rozmezí dvou časů které jsou na FAST Ticketu vytištěny.

Ve frontě na SPACE MOUNTAIN : MISSION 2 jsme tedy po ránu bez FAST Ticketu čekali jen cca 10 minut, zaujalo nás v té budově před nasednutím do vozíků množství zvuků, at již křičících lidí co zrovna jeli,dunění horské dráhy, tak i zvukových efektů, jako by jsme byli ve scifi filmu, sem tam bylo lcd kde se objevila nějaká postava jakoby kosmonauta mluvícího francouzsky. Dojem byl už před vstupem hodně dobrý, mírně s mrazením co nás čeká, avšak s trochou zvědavosti jaké to bude a že jsme konečně tady :-) Došli jsme tedy temnou chodbou s různými světly a také lustry v podobě planet, dalekohledů, atd. do vestibulu s vozíkama, byla to moje první atrakce, kde byl člověk hodně důkladně připoután. S obavama jsem se obsluhující černošky zeptal jestli to není dangerous, její odpověd s úsměvem - "Good Lock" mě uspokojila a tak jsme vlezli do vozíku. Ve vozíku byli zřejmě zabudovány reproduktory, protože dále při jízdě jsme slyšeli hudbu. Poté to s náma  zajelo do "startovací rampy" kde po chvíli začal hlas anglicky odpočítávat od pětky do nuly a potom GO :-) Vystřelilo nás to ohromnou rychlostí nahoru docela v ostrém úhlu a zajeli jsme do tmy plné svítících planet. Jízda to byla super cca 2 minuty dlouhá, nikdy na to nezapomenu. Člověk jel vysokou rychlostí nevěděl jsem kam a v jaké poloze jsem, užíval jsem si pohledu na různé planety, komety, světelných efektů a přitom řval ne strachy ale radostí jak je to perfektní. Ke konci následoval světelný tunel a vjezd zpátky do vestibulu. Zajímavé bylo že se nastupovalo nalevo i napravo. Fotku se svým vyjeveným ksichtem :-) jsem si samozřejmě koupil :-) Tuto atrakci hodnotím jako jednu z nejlepších a vizuelně i zážitkově povedenou. Doporučuju se hodně zapřít ve vozíku, a držet se madel - pak to tolik nehází, jel jsem celkem třikrát. Chci upozornit že když si člověk koupí fotku z atrakce, tak potom dostane slevu na koupi ostatních fotek.

Dále jsme šli na atrakci, kterou bych nazval Pohádkové lodičky - před tím mě ale zaujal parčík, kde byli takové fontánky, z které vystřikovala voda malým proudem z jedné fontánky do druhé - moc hezké na pohled a zajímalo by mě jak to bylo udělané. Lodičky moc hezký, sice bez adrenalinu, ale kochali jsme se pohledem na postavičky z pohádek, tak i na různé modely městeček, zasněžené krajiny, vesniček, hradů, plno barev všude a uklidňující hudba. Následovala atrakce vláčku, který jel v podobném duchu jako loďky. Kousek opodál jsme došli k atrakci peter pan, tam jsme dali vstupenky do automatu, vyjel z něj Fast ticket že za hodinu a půl jdeme. Mezitím jsme uviděli na velkém displeji, že na atrakci Piráti z karibiku nebudeme dlouho čekat, tak jsme šli vyplnit čas tam. Atmosféra jako ve filmu, bylo to v jeskyni,vlhko, zapálené louče, dřevěné trámy. Zaměstnanci s pořádnýma bouchačkama, některý měl i pásku přes oko, jako pravý pirát :-) Došli jsme při nízké intenzitě světla do "přístavu" a odtud jezdili loďky po více lidech. Zaujala mě i restaurace, která tu byla samozřejmě ve stejné náladě jako celá atrakce. Nasedli jsme do loďky a ta s náma plula jeskyní, kde byly figurky jako živé - občas se Piráti prali, kousek dál byli i ženský v šatech té doby, sem tam kostlivec, občas zbabělec na oprátce, plno zvuků a světel kolem, no nádhera a viděli jsme i Pirátský poklad :-) Jelikož ženský chtěli na záchod tak jsme to s kámošem jeli ještě jednou, a bez kamery jsme se jen dívali. V této atrakci byl 2x nečekaný sešup s patřičným vřískotem od nás :-) Byli jsme nadšení... Skoukli jsme hodinky a honem pospíchali na atrakci Petr Pan, tam jsme sedli do "vozíku", teda spíš do pohádkové loďky, která byla zavěšena ve vzduchu a projeli tunelem kde bylo snad vše z pohádky Petr Pan...taky pěkný.

Nastala zase chuť adrenalinu, tak jsme šli hledat atrakci Big Thunder Mountain Railroad. Vláček se tvářil mírumilovným dojmem. Zdání ale klame, z této jízdy mám také super zážitek, jelikož jsme zažili po docela husté a následné klidné jízdě mezi skalami a výhledem na celý park nečekaný zájezd do temného tunelu a pak potmě kamsi strmně dolů, byl to fičák :-) Z tunelu smrti jsme najednou vyjeli zase do světla, vláček jel jako by se nic nestalo a po cca 70 metrech byl výstup z atrakce.

Dostali jsme hlad a najedli jsme se v restauraci něco jako MC Donalds a vedle bylo Kino, kde jsme to mohli sníst. Najedli jsme se dosyta a navštívili ještě plno atrakcí, a já se chtěl najednou vrátit do Vesmírné Hory viz popis první atrakce manželka s dcerou šly na pohádkové vozítka /Tunel, kde na vozíku jsou efekty, pohádkové bytosti, a konečně i Sněhurka, kterou malá chtěla vidět... Po letu vesmírem jsme se přes vysílačku domluvili, kde zrovna stojíme a slyšeli jsme opodál pořádný rámus - šli jsme tím směrem a našli jsme zdroj hluku - bylo to nádherné taneční představení v rytmu hudby Mickeymaus, Pes Filipes, Kačer Donald samozřejmě nechyběl a plno tanečnic  tomu dávalo šmrnc. Při tom sledování musím zmínit vtipná gesta, jak Kačer drbal při tanci Mickeymausovi záda a ten mu zase na oplátku taky něco provedl, na závěr vystoupení došlo k vyhození velkého množství stuh do vzduchu mezi diváky... Moc hezké, vtipné a při tom super hudba :-)

Navštívili jsme také atrakci na téma Toy Story 2, atrakce byla plná výrazných až fosforujících barev, ve vozíku byly laserové pistole a za úkol bylo střílením do terčů při jízdě nasbírat co nejvíce bodů, a výsledek byl potom zachycen na fotce v krámku u východu. Po cestě parkem jsme se zasmáli jakémusi Panákovi, který si dělal z lidí srandu, někomu hřebenem učesal pleš, někomu vzal kšiltovku a dal úplně cizí dámě v letech, půjčoval si brýle a dělal další vylomeniny... Zamířili jsme do obchůdků se suvenýrama. Vybrali jsme Moc pěkné hrnky, trika, a různý maličkosti typu "mami kup mi to" :-) Obchůdky tam mají moc krásné, celkově Park vypadá jako z Perníku, zvláště hrad, v podhradí je jeskyně, kde číhá drak a syčí. Atrakce, která mě zklamala, byla ponorka, mysleli jsme, že se bud potápí nebo že tam budou vidět mořské potvory, na displeji před atrakcí byla výhoda 0 minut čekání :-), ovšem byla to nuda, zvenku ponorka vypadala líp.

V celku hodnotím park jako super dobrodružství, podařený a příjemně strávený den, plný zážitků. Rozhodně doporučuju a příště jak tam zase vyrazíme tak projdeme i druhý park v sousedství...

s pozdravem Jindrous

Galerie

Disneyland Resort Paris 2009 (autor Jindrous) Disneyland Resort Paris 2009 (autor Jindrous) Disneyland Resort Paris 2009 (autor Jindrous) Disneyland Resort Paris 2009 (autor Jindrous)
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

pepa , 11.01.2010, 08:52: Reagovat:

nedávno jsem navštívil a je to hustý!!


oli142 , 15.11.2009, 15:36: Reagovat:

hezkéééééééééééééé