červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie

Do Italského Gardalandu jsem vyrážel tak trochu se smíšenými pocity.  Podle dostupných informací jsem ho považoval spíše za „béčkový“ zábavní park, jen těžko konkurující vyhlášeným parkům,  jako je například  PortAventura, kterou jsem navštívil loňské léto. Co si budeme nalhávat, není to park, který by lákal lidi na nějakou mega atrakci, kterou jinde nenajdete.

Spíše naopak, Horské dráhy Magic Mountain a Blue Tornado patří v Evropě spíše k průměru a volný pád Space Vertigo je takřka o polovinu menší než kdekoliv jinde. Již při vstupu do Parku jsem začínal tušit, že moje domněnky byly mylné.  Vše krásně upravené, dotažené k naprosté dokonalosti .  Park není vyloženě rozdělen do tématických okruhů, spíše je okolí tématicky vázané k určité atrakci. Můžete se však těšit na divoký západ, pirátskou loď a další. Asi nejočekávanější pro nás byly obě již zmíněné horské dráhy s loopingama. Zavěšená horská dráha Blue Tornado(5 loopingů), kdy máte kolejnici nad sebou a klasický vozíčkový Magic Mountain(4 loopingy). Obě dráhy jsou konstruované tak , že otočky a výkruty přicházejí ve velmi rychlém sledu, takže pro návštěvníka přinášejí velmi  intenzivní adrenalinový zážitek.  Volný pád Space Vertigo ačkoliv nabízí volný pád jen z výšky 40 metrů, tak zážitek je díky dost pozdnímu brždění naprosto stejný jako u mnohem vyšších atrakcí stejného typu.  Park nabízí také velké množství vodních atrakcí: Projížďka v malé kládě, ve velkém člunu a kulatý člun. Všechny jsou dlouhé a  tématicky propracované k naprosté dokonalosti.  Jako zlatý hřeb a možná nejpůsobivější atrakcí v celém parku je podle mě atrakce I Corsari – Projížďka na člunu pro  20 lidí, která celá probíhá  několik metrů pod zemí, pod povrchem parku v temných jeskyních. Cílem atrakce je navodit v člověku pocit, že je opravdu součástí děje, takže například projíždíte skrz pirátskou bitevní vřavu, okolo bouchají nálože a v jednu chvíli se na vás začne řítit ustřelená věž, ale více nenapíšu, abych vám nezkazil překvapení.  Podobně řešená atrakce je Tunga, kdy v kládě proplouváte džunglí a všude okolo vás za zvuků tamtamů probíhá počítačem řízený propracovaný děj, kdy například vidíte boj domorodce s krokodýlem nebo Tarzana houpajícího se na lijáně. Velmi intentivní zážitek ve vás zanechá také 4D kino  a hlavně „5D“ kino Time Voyagers, kdy je třeba říci, že budete vtáhnuti do děje více, než jen 3D obrazem a naklápějícími se sedačkami.  Mezi adrenalinové atrakce lze ještě zařadit lavici Top Spin a jakousi zvláštní horskou dráhu Sequoia Adventure. V parku je ještě mnoho atrakcí, ale výše zmíněné jsou pro většinu lidí největším lákadlem. Na závěr bych řekl, že Gardaland je velmi propracovaný a upravený park , který rozhodně stojí za návštěvu. Nabídka atrakcí je vyvážená, takže opravdu každý by si tam měl najít to své a pro park na severu Itálie asi 100 metrů od jezera Lago di Garda hraje i dobrá dostupnoust autem z ČR.  Park nezbývá nic jiného než vřele doporučit jak pro nadšence, tak rodiny s dětmi.

S pozdravem autor Vašek HD

 

Galerie

Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie Gardaland 2007 ( autor Vašek HD ) Itálie
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.