červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Gardaland 2009 (autorka Marťula HD)

Našim třetím parkem v pořadí v tomto roce byl italský zábavní park Gardaland. Všichni jsme se do něj už moc těšili a byli zvědaví, čím nás překvapí.  Při příjezdu na parkoviště jsme po zaplacení parkovného dostali mapku parku.

Musím vás ale všechny upozornit, že to je jediná mapka, kterou dostanete. Nedají Vám ji ani u pokladny nebo vstupní brány, dokonce ani v informacích, které před parkem jsou. To jsme ale předem nevěděli a chodili jsme parkem bez mapky. Druhé nemilé překvapení, které nás potkalo, bylo hned u pokladny. Mají akci na vstup do Gardalandu a Sea Life za výhodnou cenu. Nikde ani na internetu jsme se však nedozvěděli, zda můžeme během dne odejít z parku a přecházet mezi Gardalandem a Sea Lifem. Připadalo nám to jako samozřejmé. Pro jistotu jsem se raději informovala při koupi vstupenky. Paní nám sdělila, že to nejde. Pokud tedy opustíme park, nemůžeme se do něj již vrátit. Nabízela nám, že můžeme jít do Sea Life až druhý den. To jsme bohužel nemohli, protože to byl pouze jednodenní výlet. Park je velmi hezky upraven a působí velmi dobrým dojmem. První jsme narazili na lopingovou dráhu Blue Tornado. S čekací dobou 5 minut jsme nasedli do sedaček. Musím říct, že tato dráha mě velmi zklamala. Je strašně nepohodlná a místo toho, abych si užila jízdu, jsem počítala každou zatáčku a looping a doufala, že jízda bude brzy u konce. Dráha strašně cuká, sedačky nepohodlné a špatně řešeny, že jsem si obouchala hlavu. Dráha je přitom stejná jako horská dráha Limit v německém Heide parku, ale tam se mi jízda nezdála tak drastická. Rozdíl mezi Limitem a Blue Tornadem je, že Blue tornádo projíždí ještě vodní sprškou, která vás příjemně osvěží.

Po tomto zklamání a přesvědčení, že na tuto dráhu již nikdy nevlezu, jsme dorazili k dráze Mammut. Zde byla čekací doba asi 15 minut. Frontiště je však řešeno tak, že si čekání zpříjemňujete výhledem na dráhu. Všude je velmi hezká tématika představující severní pól. Jízda na vláčku byla skvělá, pohodlná. Je asi lepší sedět v zadní části vláčku, kdy máte výhled na celý vláček i dráhu. Tato dráha se nám opravdu líbila a musím říct, že je jízda na něm hodně podobná dráze Colorado Adventure v německém zábavním parku Phantasialand. Během dne jsme si jízdu zopakovali několikrát, protože se čekací doba zkrátila na 5 minut. Brácha dokonce natočil video z jízdy z posledního vagonku. Následoval volný pád Space Vertigo. Pro mě byl asi jednou z nejlepších atrakcí v parku, i když musím říct, že je opravdu malý. Má jen 40 metrů a volný pád trvá ani ne dvě vteřiny. I tak je atrakce docela adrenalinová a to proto, že brzdí až těsně nad zemí. Z této atrakce se dá zakoupit fotka. Zajímavostí je, že vás vyfotí dvakrát. Jednou když jedete nahoru a podruhé při volném pádu. Hned vedle volného pádu je Flying Island, tedy vyhlídková věž. Z ní můžete vidět celý park a dokonce vidíte jezero i Alpy. Výhodou na této věži je, že není zasklená, jako to bývá u vyhlídkových věží v jiných parcích, což ocení především fotografové.

Poté jsme se přemístili do druhé části parku, kde na nás již čekala Sequia Adventure a horská dráha Magic Mountain. S čekací dobou 1 minuta jsme si jako první zvolili Sequoiu. I když však před námi stálo opravdu jen pár lidí, byla čekací doba delší. Trvá tu totiž odbavení. Usedli jsme do vozíčku pro dvě osoby a zajistili bezpečnostní uchycení. Kromě klasického jištění v pase vám pocit bezpečí dodává i ramenní opěrka. Tato dráha nás ale nijak neohromila. Byl to zvláštní pocit v místě, kdy se vozík překlopil a vy jste jeli hlavou dolů. Jízda hlavou dolů mi ale připadala nepohodlná a nekonečná. Vozíky totiž jedou pomalu. To Magic Mountain nás mile překvapil. Nové vláčky jsou mnohem lepší, než původní. Mají pohodlné nové bezpečnostní pásy podobné pásům v autě. Jízda na ní je podobná jízdě na horské dráze Big Loop v německém Heide parku, i když musím uznat, že Magic Mountain se mi líbila víc. Jelikož tu nebyla žádná čekací doba, tak jsme si jízdu pro úspěch několikrát zopakovali.

Bylo již strašné horko, tak jsme usoudili, že půjdeme na vodní atrakce. Nejblíže byly klády Colorado Boat, tak jsme šli na ně. Zde byla čekací doba okolo 10 minut, klády mají totiž také pomalé odbavení. Jízda na kládách se nám líbila. Klády mají dva sjezdy, první je malý a druhý velký. Nedošlo však k žádnému většímu zchlazení. Klády nás moc nepošplíchaly. Další vodní atrakce, která následovala, byly rafty Jungle Rapids. Ty se mi líbily ze všech atrakcí v parku asi nejvíce. Bez čekání jsme usedli do raftu plni očekávání a nadějí, že se konečně zchladíme. Všude kolem je pěkná tématika, projíždíte doslova džunglí, kde na vás stříkají vodu i sloni. Dokonce jednu část jízdy projíždíte ve tmě uvnitř sopky. Tyto rafty jsou asi nejlepší rafty, na kterých jsem kdy v parcích jela. Hned po vystoupení z raftu jsme si jízdu hned zopakovali. Tato atrakce vás fotí dvakrát a to ve stejném místě a pokaždé z jiné strany. To aby nedošlo k tomu, že jste na fotce zády. Můžete si tedy vybrat fotku, která se víc povedla. Poté jsme se dále přesunuli na další vodní atrakci a to Fuga da Atlantida, tedy stříkací loď. Tady byla fronta dlouhá asi 5 minut. Jízda na ni je dlouhá, protože má dva sjezdy. První je menší a ten druhý opět velký. Kolem je krásné prostředí, nechybí delfíni nebo Poseidon. Líbí se mi i fotky, které z této atrakce prodávají. Atrakce vás vyfotí dvakrát, pokaždé na jiném místě a obě fotky jsou vedle sebe umístěny na jedné fotografii. Fotky z této atrakce jsou asi nejhezčí fotky, které si můžete v parku zakoupit. Celkově o vodních atrakcích musím říct, že vás ani jedna atrakce nezlije tak, že byste byli úplně mokří, jako tomu tak je v jiných parcích. I když zrovna ve slunné Itálii by se to dalo předpokládat. Škoda.

Nemohli jsme se již dočkat vystoupení delfínů v Palablu. Po zakoupení vstupenky za 5 € jsme šli nejdříve do galerie. Ta je však zdarma, platí se pouze přímo vystoupení. V Galerii vidíte delfíny v bazénech pod vodou. Jsou hodně zvědaví a předvádí se, proto rádi připlavou až k vám se na vás podívat. Jsou opravdu roztomilí. O to lepší bylo samotné vystoupení delfínů. Mají i mládě delfína, který se narodil předloni a všechno, co dospělí delfíni umí, se teprve učí. Nevynechali jsme ani atrakci I corsari, která podle všech patří k jedněm z nejlepších atrakcí v parku. Já to tak bohužel nevidím. Ne, že by se mi I corsari nelíbili, ale já potřebuji adrenalinové atrakce a horské dráhy typu Silver Star . Ale kdyby psal tuto recenzi můj přítel, tak by napsal, že to opravdu nejlepší atrakce parku spolu s 5D kinem vážně je. Ale opravdu je atrakce velmi dobře zpracovaná. Líbí se mi tématika i to, jaká je atrakce uvnitř. Nasednete do lodiček a po vodě plujete a sledujete okolí. Jen já prostě nedokážu takové neadrenalinové vyjížďky ocenit.  Z atrakce bohužel moc fotek nemáme, protože je tam většinou úplná tma a špatně se fotí. Zajímavé je, že i z této atrakce si můžete zakoupit foto.

Další pěkná rodinná vyjížďka, která se v parku nachází, je Tunga. Jedete džunglí na lodičce pro šest lidí a všude kolem jsou zvířata, která tam žijí. Projíždíte vesničkou domorodců, dokonce potkáte Tarzana nebo krokodýla Dundee. Je to snad jediná atrakce v parku, ze které si nemůžete pořídit fotku. Hodně dobrá atrakce v parku, která se líbila úplně všem je 5D kino Time Voyagers. Promítal se film o letu ve vesmíru, kterým vás celou dobu provází malý robot. Opravdu je kino moc dobře uděláno, kdy díky plátnu, které je i po stranách místnosti si připadáte, že jste součástí děje. Následují efekty, jako jsou pohyblivé sedačky nebo vodní sprška. Celý film byl až do konce napínavý a zábavný, že bychom se na něj podívali klidně i podruhé. Kromě 5D kina se v parku nachází i 4D kino. Jde spíše o virtuální realitu. To jsme však absolvovali až po 5D kině. Na výběr je ze tří filmů. Na nás vyšel film, kdy vidíte klády, které jsou na pile zpracovány na menší, jedou korytem až do vody.. Sedadla jsou opět pohyblivá a dokonce když jedete korytem dolů, opravdu si připadáte jako na horské dráze. Stačí jen při nejvyšším sjezdu zvednout ruce... Novinkou letošního roku je laserová střílečka Ramses il Risveglio. Opět bez jakéhokoliv čekání jsme usedli do vozíků a vydali se vstříc dobrodružství. Tématika starého Egypta je velmi hezky zpracována, nechybí pyramidy nebo sfinga. Jelikož jsem se tak plně soustředila na střílení barevných světýlek, tak jsem si pořádně okolí nestihla ani prohlídnout. Chtělo by si dát tuto atrakci dvakrát. Jednou si vše prohlídnout a kochat se krásou Egypta a podruhé se věnovat střílení.

V parku nechybí ani dětská část, jejíž dominantou je obrovský barevný strom, který má v koruně balónky. Dá se jít kolem něj až nahoru, kde je výhled na celou část. Ve stromě se také nachází virtuální realita typu Kassandra v Europaparku. Tu jsme však záměrně vynechali právě po zkušenostech z Německa. Ne všem totiž po absolvování této atrakce bylo dobře. Jako poslední atrakci před opuštěním parku jsem si po přemluvení zopakovala Blue Tornado. Všichni mi radili, ať se pořádně zapřu do sedačky, že se pak nebudu bouchat do hlavy. Bohužel i přes veškerou moji snahu jsem se zase párkrát praštila do hlavy a ujistila se, že je to opravdu asi nejhorší dráha, na které jsem kdy jela. V Gardalandu lze zakoupit foto téměř z každé atrakce. Výjimkou jsou akorát 4D a 5D kino a Tunga. Ze všech ostatních atrakcí lze zakoupit na památku fotku. Cena je u každé atrakce rozdílná, většinou okolo 5 €.

Celkově se nám den vydařil. Návštěvnost byla docela malá, i když byl pátek. Až na počáteční nejdelší čekací dobu u Mammuta 15 minut jsme nikde déle nečekali. A jakmile se všichni rozptýlili po parku, nebyla už ani na Mammutovi žádná fronta během dne. Počasí nám přálo až moc, mohlo být kolem 37°C. Ještě musím dodat, že měl Gardaland akci na zlevněné večerní vstupné do parku. Hodně lidí tedy kolem 18h z parku odešlo, avšak stále přicházeli noví a noví návštěvníci a to dokonce i po 21. hodině. Nám to však již nevadilo, protože jsme za celý den toho již měli až až. Dokonce jsme nevyužili ani úplné zavírací doby do 23h. Z parku jsme odešli o hodinu a půl dříve. Avšak večerní návštěvu parku můžu všem jen doporučit. Park je velmi pěkně nasvícen. Hlavně Mammut vypadá v noci hrozně hezky a jízda na nim je zážitkem. V Itálii je jediná možnost večerní návštěvy parku. Přes léto jsou italské parky otevřeny až do 23 hodin na rozdíl od německých parků, kdy je zavírací doba v 18h. Doporučuji však tento výlet naplánovat tak, aby byl vícedenní. V blízkosti parku se totiž nachází i park Movieland. Nechybí ani aquapark Aqua Paradise. Proto už teď plánujeme výlet na příští rok, kdy u jezera Lago di Garda strávíme nejméně 4 dny a podíváme se úplně všude.

Park je to opravdu krásný. I když tu chybí velké adrenalinové atrakce nebo alespoň jedna mega horská dráha, tak si v parku přijde na své opravdu každý. Nám se Gardaland moc líbil a určitě ho v budoucnu opět navštívíme. Park má bohužel i pár nevýhod. První nevýhodou parku je, že se nemůže z parku během dne odejít, zajít si například do auta, jak je to ve většině jiných parků zvykem. Další nevýhodou jsou mapky, kterých je všude nedostatek. Také mají v parku předbíhačky, které považuji také za spíše za negativum. A poslední, co bych parku vytkla je to, že si nemůžete zakoupit DVD z parku. Den v parku utekl jako voda a my se již těšíme na další výlet. Za týden nás totiž čeká ještě italský zábavní park Mirabilandia a poté Aquafan v Riccione.

S pozdravem autorka článku MarťulaHD.

Galerie

Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD) Gardaland 2009 (autorka Marťula HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

milanek , 24.05.2011, 21:13: Reagovat:

No nevim ja jsem z te vodni atrakce vylezl a byl jsme mokrej jako držka :D:D:D Takže dost záleží jaká přijde vlna...


milanek , 24.05.2011, 21:13: Reagovat:

No nevim ja jsem z te vodni atrakce vylezl a byl jsme mokrej jako držka :D:D:D Takže dost záleží jaká přijde vlna...


Pupa , 20.08.2009, 21:15: Reagovat:

Zdravim všecke leďi z hanééé... :-)