červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Holiday Park 2009 (autor Jindrous)

Jelikož nám ještě trochu energie z předchozích 2 dnů v Europa Parku zbylo, tak jsme po cestě domů ještě navštívili Holiday Park. Tento park je otevřen až od 10 hodin, za vjezd na parkoviště se vybírá poplatek 2,5 EU. Na parkovišti je WC, ale tyto WC by jsme opravdu nedoporučili použít, pouze pokud máte rýmu a jste více odolní - avšak toto není myšleno adrenalinově :-).

My jsme počkali až na 10 hodinu a použili WC až uvnitř parku. Vstup stál pro dospělého 26 EU a pro dítě 21,90 EU. U vstupu nám dali  papírové náramky fialové barvy s datumem a s nápisem Holiday Park, a obsluha nás upozornila, že tento náramek nikdo z nás nesmí sundat, jinak budeme považováni za "černého pasažéra". S tímto jednáním jsme se setkali poprvé, asi mají v tomto parku zkušenosti s přelézáním plotů, jinak si to neumíme vysvětlit. Po namlsání krásným parkem z předešlých dnů jsme vlezli do chudého lesoparku, kde jste občas narazili při procházce na nějakou atrakci... Ano, opravdu to takto na nás působilo.

Jako první, co nás zaujalo a na co jsme narazili, byla věž volného pádu z výšky 70 metrů. S touto atrakcí nemám žádné zkušenosti, z nejvyššího místa jsem padal v Plohnu, tam je volný pád 15 metrů dlouhý a je to spíše dětská atrakce. Malá měla zákaz vstupu, ale mladík, co atrakci obsluhoval, neměl problém s pohlídáním naší dcery, abychom si volný pád užili pěkně spolu. To neměl dělat :-) nám se pád zalíbil tak, že jsme šlí vícekrát, a také každý zvlášť, aby jsme si mohli natočit, jak jsme byli odvážní... Byli jsme vyzdvižení pěkně vysoko, ale asi protože jsme nekoukali přímo pod sebe ale spíše do okolí, kde byl krásný rozhled, tak jsme výšku snášeli dobře, na rozdíl od výstupu na Eiffelovku v Paříži, kde je vidět při pěší tůře nahoru přímo pod sebe a tento pohled není nic moc:-) Ale to jsem odbočil - jakmile jsme byli nahoře, sjela k nám kamera - tedy spíš fotoaparát a v němčině nám bylo sděleno, že nás chystají v této výšce vyfotit, ať se usmějeme – drei, zwei, eins - bitte lachen - blik a letěli jsme dolůůůůůů... Bylo to zákeřné, ale krásné :-). Dole jsme dostali záchvat smíchu, museli jsme se vzpamatovat z toho šoku, trošku nápor na žaludek - ale jinak bezva :-) Fronta nebyla ani na 10 minut, tak jsme jen šli z východu do vchodu a zanedlouho zase seděli v sedačce. Párkrát jsme se nechali spadnout a když jsme měli dost, tak jsme šli dál po parku. Shodli jsme se na tom, že v parku jsou atrakce od sebe hodně vzdálené a mezi nimi je nevyužité místo. To je moc velká škoda, z hodně míst na nás koukala prázdnota a jako bychom byli spíš na lesní stezce. Také značení atrakcí bylo jen symboly a ještě i zmatkovitě, jelikož kdybychom jsme se měli řídit podle cedulí, tak dojdeme po pár křižovatkách na místo, kde prostě již dál značení není a při tom je více cest kudy dál jít. Hlavní důvod, proč jsme zde je ten, že jsme chtěli zkusit dráhu Expedition Geforce, 80 metrů vysoký řetízkový kolotoč a konečně i ten větší volný pád a také něco nového a konec konců tento park byl skoro po cestě domů.

Co se nám zde líbilo, byly klády - ty nás příjemně překvapily :-) Nejlepší na těchto atrakcích jsou první jízdy a nevědět, co nás čeká, zde nás překvapil vjezd do tmy, potom prostředí pekla s ohněm a čerty, dále otočení naší klády o 360 stupňů a následný pád pozadu do neznáma, docela to byl fičák :-), potom jsme jeli opět nahoru a následně dvojitým spádem dolů, i vody jsme si užili, a sucho nám zrovna nebylo :-) Po kládách jsme šli na atrakci - no nevím jak to nazvat, byl to takový kolotoč se čtyřma kolama na kterých visely loďky a celé to jezdilo do cca 30 metrové výšky a točil se jak kolotoč, tak i ty čtyři ramena s loďkami. V lodičkách nebylo žádné jištění, pouze se uzavřela dvířka.Po cestě dále lesoparkem jsme v povzdálí viděli oranžovou konstrukci dráhy Expedition Geforce, tak jsme začali pátrat, kde je frontiště a vstup. Nakonec nástupiště bylo nalezeno a fronta vypadala také na pár lidí, co nás ale zarazilo, byly 2 sedačky - každá ovšem na jiném vozíku v řadě - mimo provoz. Ptal jsem se obsluhy, proč se tam nesmí a odpovědi se nám dostalo té, že jištění není funkční - no docela povzbuzení :-) Ale že prý žádný strach - ostatní je in ordnung, tedy v pořádku :-) Proč ale nebyl celý vláček vyměněn za jiný? Takto to vypadalo fakt divně, nedůvěryhodně a celkový pocit z atrakce se snížil o tento podle nás nevkusný incident. Pořádný park by měl mít vláček zcela bezvadný a ne pouštět jen jeden a ještě z dvěma místy vadnými...Také celá dráha měla sice oranžový ale už zašedlý a starý nátěr, který by bylo fajn obnovit. No obrnili jsme se dostatkem adrenalinu, malá dostala bonbony a ruku od obsluhy a po odjezdu čekali oba za provázkem. Dráha Expedition Geforce je vysoká o něco méně než Silver Star v Europa Parku, první spád je ovšem daleko strmější, spíš přímo střemhlav a ještě před tímto spádem je malá vývrtka:-). První sjezd perfektní!!!A další jízda po prvním spádu byla taky super, jeli jsme několikrát za sebou, fronty  malé, tak jsme to využili a jištění neselhalo tak to dopadlo dobře. Po opuštění východem projdete kolem stánku, kde prodávají fotky z jízdy a dále krámkem se suvenýry, kde jsou trička, hrnky a různé drobnosti na dané téma a loga dráhy Expedition Geforce. Zdejší rafty nic moc, sem tam trošku šplouchlo, ale na Europa Park slabý odvar, tam na nás vodou nešetřili :-) Dostali jsme se na atrakci pro děti - byl to zámek a v něm jezdily vozíky, pro nás ale nuda, kulisy trapné, byl to takový středověk, ale působilo to levným dojmem, a také zde byl cítit takový zápach, jakoby zatuchlina - zaplať Bůh, že to trvalo jen cca 10 minut a my byli na čerstvém vzduchu.

Co se nám ale zase líbilo, byla loď – houpačka, ano taková ta pořádná houpačka, kde také dochází na posledních místech na lodi občas ke stavu beztíže. Takovéto lodi máme moc rádi, užije se tam hodně srandy a všichni, co jsou na atrakci, vždy sehraně zvedají ruce i nohy a jedna strana která je vždy nahoře řve a křičí a druhá až zase potom, když dojde na ně řada a situace se obrátí. Ovšem zdejší loď měla opravdu grády a lítala hodně vysoko, více než v Europa Parku i Asterix Parku a také čas houpání se nám zdál delší. Tato houpačka se nám líbila ze všech houpaček z letošního roku nejvíce :-) Nějakým záhadným způsobem jsme se ocitli znovu u volného pádu, tak šup na něj, aby nám bylo veselo a hned pak jsme šli hledat onen řetízkový kolotoč, ovšem v 80 metrové výšce :-)

Řetízkový kolotoč byl nalezen, když jsme to monstrum viděli na vlastní bulvy, tak z nás tří, co byli ochotní na to jít, zbyli už jen dva, tak jsem se obětoval já s dcerkou. Ta se smála celou dobu, výšku tak nevnímala - já docela jo :-), nahoře to trochu foukalo, jinak super zážitek  - doporučuju!!! Jen jsem se modlil, aby nedošlo k zamotání řetízku a my se nezačali ještě točit vinou zamotání sedaček s řetězem - to by bylo asi hodně až maximálně adrenalinový :-) hlavně kdyby se toto stalo v té výšce, ale naštěstí k tomu nedošlo. Určitě vás asi zajímá, jak jsou sedačky jištěny. Takže kromě pásu, co tam je na každé dvojsedačce pro každého zvlášť, tak dále tam je jištění mezi nohama, kde je zámek, a toto celé je zřejmě jištěno nějak elektronicky z kabiny obsluhy, jelikož jakmile jsme byli nad zemí, tak nešel ten zámek povolit.  Abych nezapomněl, tak je zde ještě jedna horská dráha, ale je taková vlažná, nemastná ani neslaná, pro nás už pomalá, avšak docela škubala a dvakrát to s námi jelo přes hlavu vývrtkama  - dráha se jmenuje Super Virbel - nebyla špatná, ale spíš tak pro začátečníky, my už se řadíme do jiné kategorie :-).

V parku bylo docela prázdno, bylo zde vidět, že brzy bude Haloween - výzdoba se nám moc líbila, byla tvořena ze zeleniny a jiné dekorace. Jeviště, na kterém nikdo nevystupoval, obchody pozavírané, bylo vidět, že je po sezoně, zajímavé, že v Europa Parku to bude ještě dlouho žít, tak tady už to zkomíralo... Ty nejlepší atrakce jsme si zopakovali i víckrát, protože bylo docela ještě dost času na opuštění parku, po cestě jsme objevili nějaké ty menší atrakce typu labutě, a podobně... A než od jedné atrakce jste došli ke druhé a mezi tím jen stromy, tak nás i docela už začaly bolet nohy, tak na lavičce došlo k odpočinku při pozorování lidí, co padají volným pádem a piští :-) Atrakce jsou zde uzavřeny již v 17,30 místo v 18 hodin, kdy je oficiální uzavírací čas. Vše, co park nabízel, jsme si užili, ty nejlepší atrakce - řetízkový kolotoč, Expedition Geforce + volný pád několikrát. Byla to pro nás docela drsná novinka, ale nelitujeme a tyto atrakce doporučujeme, bez nich by tento park asi zkrachoval. Snad zde brzy něco postaví dalšího, jinak již nemáme motivaci sem jet pouze kvůli těmto atrakcím. To ovšem neplatí pro EUROPA Park, který byl pro nás tím nejlepším parkem, který jsme prozatím navštívili a opět bez přetvářky ho rádi znovu navštívíme.

Tak tedy dopadl náš podzimní výlet do Německa k francouzským hranicím, přes zimu navštívíme tak maximálně Aquapalace v Praze a už teď se těšíme na další úlovky v příštím roce :-).

S pozdravem Jindrous

Galerie

Holiday Park 2009 (autor Jindrous) Holiday Park 2009 (autor Jindrous) Holiday Park 2009 (autor Jindrous) Holiday Park 2009 (autor Jindrous)
Aktuální hodnocení: 4,7 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

manik , 07.10.2009, 18:39: Reagovat:

Díky za recenzi! Holiday Park máme v úmyslu navštívit, až se zase budeme vracet do Europa Parku.

Jinak k sedačkám - nemuseli jste se bát, tohle se stává poměrně často. Když jsme byli na v Heide Parku, tak Colosus měl stejný problém. Vyměňovat celý vláček by bylo na dost dlouho, každá dvojice sedaček má vlastní jištění a navíc vůbec nemusí jít o vážnou závadu. Ale vím, působí to špatně.