červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous)

Movie Park Germany je vzdálen od Phantasialandu pouze 117 km podle navigace, což je kousek, ráno se tu ovšem otevírá o něco později, než jinde a to přesně v 10 hodin, pokladny od 9,30.

Musím upozornit na výhodnou akci pro děti: každý pátek, pokud jde s dospělým, který platí klasické vstupné 32 EU, tak potom dítě platí za každý rok svého věku přesně 1 EU, nás tedy dětská vstupenka vyšla na 6 EU. Pokud by někdo nemohl najít před vstupem WC, jako jsme hledali ze začátku my, tak je až z boku za pokladnami a zepředu není vidět. Po zakoupení lístků jsme měli ještě čas než se otevře, který jsme využili na focení před vstupem. Před desátou se začali shromažďovat  před vstupem rodiny a také školáci /zřejmě to mají na školách ke konci školního roku za odměnu. Těsně když odbila desátá, jsme zmerčili velkého Shreka, byl opravdu jako originál a v lidské velikosti, Děti začali pískat štěstím a radostí, a u vstupu byla tlačenice :-) Po Shrekovi přišli před mříže postupně další pohádkové postavičky, také v lidské velikosti, a davové šílenství se stupňovalo :-))) Přes mříže začali děti hladit, podávat ruce a zdravit se s nimi... MOC překvapující úvod, který nás hodně dojal, bylo to pěkné, hodně pěkné a dojemné :-)

Ihned po otevření bylo na programu kino Shrek4 v 10,15 a jelikož jsme den předtím ve Phantasialandu 4D kino nešťastně propásli, tak jsme usoudili, že začneme právě na 4D Shrekovi. Dostali jsme u vchodu 3D brýle, abychom lépe viděli a byli vpuštěni do předsálí vestibulu kina. Tam byla docela nuda, na menší plátno pustili nějaký předfilm o Shrekovi, říkali jsme si ať už ta blbost skončí, protože jsme tam stáli a docela nás bolely nohy. Naštěstí toto netrvalo dlouho a hlavní dveře kina se otevřely pro nás dokořán. Po chvilce se zhaslo, my nasadili 3D brýle a spustili 4D film. Kdo zažil film ve 4D kině ví, kdo ne, ať to zkusí. Je to úplně něco jiného, je to fakt zážitek. Tentokrát to bylo lepší oproti Europa Parku v tom, že hvězdičky, a různé efekty šly opravdu mimo plátno, ale jen pokud člověk měl brýle na hlavě. Schválně jsem zkusil je sundat, a tento efekt ustal. Další efekty byly v tom, že pokud si někdo kýchl ve filmu, tak na nás cákla troška vody, Pokud Shrek zadupal, my v sedačce jsme nadskočili, když si Shrek prdnul, tak nás něco ofouklo :-) 4D kino nemělo chybu!!!

Když byl konec, šli jsme na druhý konec parku a začali atrakcemi tam. Začali jsme na MP XPRESS, což je obdoba zavěšené dráhy v Heide Parku, kdo tam byl, tak ví - tato dráha ani moc necukala,asi nás měla ráda, obstáli jsme bez facek:-) Jsme zvědavi na Blue Tornádo v Gardalandu, o kolik je horší... Tři jízdy po sobě zatím stačily a vedle je dřevěnka Bandit, vchod je jako z westernového domku, čekali jsme, že ta jízda nebude klidná, ale tohle byl menší otřes mozku...A to doslova, protože člověk víc trpí než pociťuje to příjemné adrenalinové mrazení, a to kvůli cukání,drkotání, jízda silně připomíná jako by jste jeli po schodech než atrakci horské dráhy, toto je pro nás nejhorší dřevěnka, na které jsme jeli a přejeme tomu, komu Movie Park GERMANY patří, ať si dá pár jízd po sobě, aniž by ho rozbolela hlava... No nic, Ibalgin jsme měli s sebou, takže po pár minutách to bylo OK, Je zajímavé, že Němka, co seděla o dvě řady za námi, po příjezdu této drkotačky a vysednutí úspěšně vyprázdnila žaludek na westernovou prkennou podlahu, ve stanici a to, co nešlo ven hned, tak na druhý pokus se povedlo v chodbě, kudy se jde z Banditu ven...Podruhé v životě jsme viděli v cizině takový ne zrovna příjemný a voňavý zážitek, naše dcera ale z toho dostala záchvat smíchu, a tak jsme šli dál... Kdo do Movie Parku zavítá, nechť napíše svůj názor na dráhu Bandit :-)))

Po pauze, co jsme si dali, a hledání nějaké odlišné atrakce v mapě, jsme šli na druhý konec parku a to přesně na rafty, a musíme říct, že jsme udělali moc dobře...Tato raftingová atrakce jménem Mystery River se hodně povedla. Jede se svižně v jeskyních, občas jedete venku mezi muchomůrkami a jinýma houbami, ale i pohádkovými bytostmi, co se hýbou, sem tam šplouchne voda do raftu, dál se projíždí kolem hlavy obra v umělé skále, co otevírá pusu,atd.. jsou to zkrátka jiné rafty, než na které jsme zvyklí z jiných parků a které jsou umístěny pouze v přírodě. V parku se také nachází filmové muzeum, kde se nacházejí všelijaké staré druhy kamer, jsou tam různé exponáty, kostýmy, a podobně, pokud se o to člověk moc nezajímá, tak nám stačilo cca 10 minut, udělali jsme tam pár fotek a rychle pryč za dalším dobrodružstvím.

Kousek od muzea je atrakce Volný pád, ale je trošku jiného druhu, a nám se moc zamlouval, protože se volný pád nekoná v sedě, ale ve stoje, a po vytažení do výšky vás překvapí obsluha tím, že jste v jištění nakloněni do určitého úhlu tak, že obličejem koukáte přímo pod sebe :-))) je to jiné, je to lepší a adrenalinovější :-))) Tento volný pád nemá chybu... Jimmy Neutron's „Atomic Flyer“ - to je název zavěšené dráhy, která je bez otoček, a spíš pro ty, co se těch adrenalinových zavěšených drah bojí, ale zkusili jsme - no nevím co k tomu napsat, je to takový lážo plážo, ale dráha vypadá hezky :-) Další nevšední kolotoč vypadá tak, že člověk za jízdy leží, a ne sedí, toto byla premiéra a navodí pocit, jak asi může vypadat pozice jezdce na dráze Air v Anglii, ale jen pocit, tam je to adrenalinová dráha a tady v Movie Parku GERMANY to byl jen kolotoč... V tomto parku hlavně v části NICKLAND je spousty atrakcí podobných hlavně úpravou těm, co jsou na poutích, to znamená křiklavě barevné a i tak podobně vypadají, ale působí novějším dojmem. Co se mi ale nelíbí, že tyto atrakce a také místní klády, že přes to, že to vypadá hezky a barevně, tak je to moc umělý... Překvapilo nás, že za některé atrakce se zde platí - s tím jsme se setkali poprvé...

Při procházce nás upoutala tabule s nápisem  X-MAN show - byla to údajně novinka a čas tam byl blízký tomu, co jsme měli na hodinkách, tak jsme šli do sálu a usedli na sedačky. Tato show, kde byli "herci" Vietnamci, byla za začátku nic moc, ale pak se to rozjelo. Šlo o sci-fi akční pohádku, a děti - tedy spíš kluci si určitě přišli na své. Ve scénkách byly zápasy, kostýmy byly použity ze sci-fi filmů a komiksů, nechyběly výbuchy, petardy a podobně :-) Dále jsme navštívili ICE AGE - projížďku v lodičce s tématikou pohádky Doba ledová, na oči pěkné a uklidňující :-) Mrzelo nás, že talíř, kde sedí návštěvníci, který se točí a pohybuje se po takové konstrukci podobné vlně nebyl v provozu, ale vedle byla super houpačka, která je i v Belantisu. Jedná se také o talíř, jezdci sedí směrem dovnitř, mají jištění přes sebe jako na dráze s loopingy :-) a jednak se točí a potom se houpe a pěkně rychle a vysoko... My ji vynechali a dali přednost atrakcím, které jsme neznali. Ale kdo chce tuto mega houpačku zkusit, tak ji doporučuji... Má dvě fáze, jedna pro děti a druhá pro dospěláky, ta se rychleji točí.. prostě bomba, ale ne mockrát za sebou :-)))

Den pomalu končil, my jsme vzali ještě to, co nás zaujalo nejvíc. Park v nás zanechal pocit smíšený, některé atrakce měly poruchy a návštěvníci zůstali uvěznění - jištění je nechtělo pustit , stalo se to u Ghost Chasers a ještě u jednoho kolotoče , místy působí levným dojmem ať už zvenku, kde je místy plot bez omítky a připomíná mi plot u vězení nebo kasárny, tak i některé chodníky jsou jen z betonu a rozpraskané - rozhodně nejde o nic světoborného, některé atrakce jsou moc umělé až kýčovité, ale ne nudné. Ale abych jen nekritizoval, jsou horší, a tento řadím jako průměrný a docela  potěšilo, že jsme viděli něco nového, některé atrakce za to stály, nejvíc se nám líbil úvod, 4D kino a rafty. Udělali jsme si pomyslný zářez a spokojeni odjeli domů ...

S pozdravem autor recenze Jindrous

Galerie

Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous) Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous) Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous) Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous) Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous) Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous) Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous) Movie Park Germany 2010 (autor Jindrous)
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

MartulaHD

MartulaHD , 14.06.2010, 21:53: Reagovat:

já bych se určitě chtěla do tohoto parku podívat a udělat si stejně jako Jindrous pomyslný zářez.. :) určitě by se mi v něm líbilo,i když je to úplně jiný park než Port Aventura, Europapark nebo Mirabilandia, na které jsem zvyklá. Stejně tak chci jet do Holiday parku a Hansa parku.. zkusit se musí všechno!!!


Radek , 10.06.2010, 21:42: Reagovat:

Movie Park jsem osobně hodnotil hodně vysoko. Bandit je moje nejoblíbenější dřevěnka a druhá nejoblíbenější horská dráha celkově (hned po Euro Mir v EP). Skvělý je, že zatímco v první řadě je jízda dost klidná, v posledním vozíku to fakt pěkně cuká. :) A několik jízd za sebou jsem dal i bez nutnosti Ibalginu. :)


PavelHD

PavelHD , 07.06.2010, 11:48: Reagovat: (Obrázek)

V Movie Parku jsme byli před pěti lety na naší vlastně první "Tour". Byl to teprve náš druhý park po Europa Parku a tudíž to byla docela facka, proti EP velký pokles.
Nicméně jsme tam zažili náš první volný pád a stálo nás to obrovské úsilí překonat ten respekt nebo dokonce strach, jít na něj poprvé. Ale zážitek to byl skvělý. Tehdy byla ještě v provozu super dráha Cop Car Chase, dvojitá loopingovka, bohužel je zbouraná.
Dřevěnka Bandit rozhodně nevyniká klidnou a jemnou jízdou, ale proti Coaster Expressu v madridském Warneru je to relax a pohodička. Coaster Express cuká tak, že každou vteřinou jsem myslel, že vozík vyletí z dráhy, narazil jsem si záda a těšil jsem se, až se dokodrcá do cíle a budu moci vystoupit a utéct někam hodně daleko :-)