červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD)

Letos jsme se rozhodli, že navštívíme německý zábavní park Phantasialand, který se nachází v německém městečku Brühl. Do parku jsem se těšila už několik měsíců dopředu, protože každý, kdo v něm byl, si ho chválil.

Park je otevřený denně od 9 do 18 hodin, avšak atrakce se otvírají až v 10 hodin. Vždy u pokladny je ale vypsáno několik atrakcí, které jsou otevřeny již od 9:30. My, když jsme byli v parku, byly otevřeny dříve atrakce Colorado Adventure, Temple of the Night Hawk, River Quest, Dampfkarussell a nějaká atrakce pro děti. Park byl ráno úplně prázdný, a proto jsme to využili k prohlídce a focení parku. Jako první atrakci jsme zvolili vláček Colorado Adventure. Musím říct, že nás velmi mile překvapil. Opravdu jsem nečekala, že jízda na něm bude tak úžasná a plná adrenalinu. Vláček projíždí venkem i vnitřkem jeskyní, má velice prudké zatáčky a celkově je jízda dlouhá. Naší druhou atrakcí byl Temple of the Night Hawk – tedy horská dráha ve tmě. Opět nás překvapila tím, jak byla jízda dlouhá, protože má dráha tři výtahy. Avšak chyběly zde světelné efekty, jako jsou například u Eurosatu v Europa parku, takže je celá jízda úplně potmě.

Konečně nastala desátá hodina a mohli jsme jít na nejočekávanější atrakci v parku – na Black Mambu. Na ni jsem se těšila nejvíce. Zajímalo mě, jaká bude, zda je opravdu tak skvělá, jak všichni, kteří se na ni projeli, tvrdí? S čekací dobou max. do 10 minut jsme se usadili do sedaček. Jízda stála opravdu za to. Líbí se mi, jak je zakomponovaná do scenérie, že se jede kolem vodopádu i projíždí těsně nad vodou. Obrovskou předností celé atrakce je tématika. Africká vesnice, deštný prales, vodopády, hudba, zvuky a dokonce vás u atrakce odbavují výhradně černoši v typických afrických oblečcích. Ale musím říct, že jízda na Katunu v zábavním parku Mirabilandia se mi líbí opravdu víc. Sice mu chybí scenérie a všechno to krásný co má Black Mamba, ale co se týče rychlosti, výšky a adrenalinu, tak je určitě jízda na Katunu intenzivnější. Poté bylo už v parku opravdu horko, tak jsme se rozhodli pro vodní atrakce.

Nejdříve přišly na řadu dvoje klády, které se v parku nachází. Musím však uznat, že klády Stonewash Creek jsou asi lepší, jelikož jsou delší a mají prudší sjezdy než klády Wildwash creek. Následují rafty River Quest s čekací dobou asi 10 minut. Jízda na těchto raftech patří asi k nejlepším, na kterých jsem kdy jela. Nejdříve nasednete a doplujete k výtahu, který vás vyveze až na vrchol hradu, kde následuje adrenalinová jízda plná prudkých sjezdů. Musím podotknout, že na vás nezůstane ani nit suchá. Rafty vás opravdu úplně zmáčí. Měli jsme mokré dokonce i eura v peněžence. Nám to naštěstí nevadilo, bylo opravdu až moc horko - na tento den předpovídali jasno a 30 stupňů. Komu by to přece jen vadilo, tak hned vedle východu z atrakce je za 1 euro sušárna. Následují atrakce typu strašidelný zámek (Geister Rikscha) a projížďka v důlním vláčku Silbermine. Jde o pohodové projížďky. Na tyto atrakce nejsou vůbec žádné fronty, hned nasednete a můžete jet. Rovněž jsme byli zvědaví na letošní novinku – Wakobato. Jedná se o vodní atrakci na jezeře. Plujete na takových dřevěných vorech pro 8 lidí. Každý má před sebou vodní dělo a tím, že točí klikou, stříká před sebe vodu. Ve vodě jsou postaveny různé terče, do kterých se musíte trefit. Pokud se trefíte, vyšplíchne z vody fontánka. Jde spíše o pohodovou projížďku po vodě. Taková atrakce se nachází v zábavním parku Mirabilandia. Jmenuje se Raratonga a je více propracovanější. Můžete totiž šplíchat nejenom na terče, ale i na lidi, kteří jedou na lodičkách před vámi nebo za vámi. A to je pak opravdová zábava. Nenechali jsme si ujít ani volný pád ve tmě – Mystery Castle. Mysleli jsme si, že volný pád, kde není nic vidět, nemůže být žádný zážitek. Opak byl ale pravdou. Uvnitř si připadáte jako v opravdovém hradu. Když procházíte frontištěm, jdete přes starou knihovnu nebo místnost s oltářem. Vše umocňuje tajemná hudba, která se hradem ozývá. Po usazení do sedaček následovalo vystřelení až na samý vrchol věže. Kde vás nechají chvíli čekat a připravit se na to, co bude následovat. Poté už jen padáte dolůůůůů. Tato atrakce nás opět mile překvapila. Navíc jsme na ni nemuseli skoro vůbec čekat. Atrakce pojme velký počet lidí, takže maximálně druhou jízdu už jsme byli na řadě.

Ještě bych zmínila myšky v městečku Wuze Town, které prostě nemají chybu. Před atrakcí se nachází zamykací skříňky za 1 EUR, do kterých si musíte odložit svoje věci. Na tuto atrakci si nemůžete s sebou vzít ani batoh, protože obsluha atrakce vás kontroluje. Jízda na nich je opravdu tak divoká, že by se mohlo stát, že byste si své věci neuhlídali. Myšky jsou dvoje Winja´s fear a Winja´s force. Nám se více líbily myšky Winja´s fear. Zdály se mi rychlejší s ostřejšími zatáčkami a prudšími sjezdy. Nevynechali jsme ani atrakce jako například projížďka Gondelbahn 1001 Nacht, Hollywood Tour nebo Race for Atlantis. Poslední zmiňovaná atrakce je virtuální realita. Sedíte v sedačkách a připadáte si, že jste součástí děje díky pohyblivým sedačkám. Prostě opět doporučuji! Záměrně na konec jsme si nechali lavici Talocan. Mysleli jsme si, že nám z ní bude špatně a bude se nám točit hlava. Musím říct, že atrakce takového typu nemám ráda. Nachází se skoro na každé pouti a je to atrakce o ničem. Proto jsem se na ni ani netěšila.  Musela jsem ji však vyzkoušet, protože podle hodnocení patří k nejlepším atrakcím parku. Opět bez čekání jsme byli na řadě. Následuje hudba, která umocňuje dojem z atrakce. Poté následují střídavě vodní a ohnivé efekty.  Opravdu je vše propracované do nejmenšího detailu, že z trapné atrakce pouťového typu se stává jedna z nejlepších atrakcí parku. Tato atrakce mě okouzlila. Nečekala jsem, že to může být takový zážitek. Líbí se mi i to, jak je zakomponovaná do parku. Jak se všichni lidé mohou na atrakci ze všech stran dívat, fotit a obdivovat ji. Talocan nemá chybu!

Bylo 16h a my měli prošlé všechny hlavní atrakce, které jsme chtěli. Za ten den jsme jich stihli celkem 15. Zbývající dvě hodiny jsme věnovali focení, nakupování suvenýrů a atrakcím, které se nám líbily nejvíce. Před zavírací dobou v parku již nebylo moc lidí, a tudíž se na už na žádné atrakce skoro vůbec nečekalo. Pro letošní rok park demontoval v části starý Berlín Brandenburgskou bránu. Myslím si, že je to škoda. Byla dominantou této tematické části a skvěle se tam hodila. Místo toho přesunuli na začátek parku dětský patrový kolotoč Dampfkarussell, což působí poněkud přeplácaným dojmem. Rovněž byl v parku demontován vláček Phantasialand Jet, který jezdil vyhlídkovou jízdu kolem parku. Není nám jasné, proč byl vláček odstraněn, když byl skvěle zakomponován do tematických částí parku a mezi jednotlivé atrakce. Také nás zklamaly obchůdku se suvenýry. Mají špatný výběr pohlednic, je těžké vybrat alespoň jeden na památku. Také se nám nepodařilo najít DVD z parku. Suvenýry mají spíše pro malé děti. Ale naopak obchůdky s občerstvením, cukrárna a pekárna přímo vybízely k nákupu. Nevýhodou parku je, že se na parkovišti před parkem nenachází žádné přístupné toalety a to dokonce ani na parkovišti pro karavany. V parku se opět dají koupit fotografie z atrakcí Colorado Adventure, Winja´s fears and force, Black Mamba, Stonewash Creek a Wildwash creek. Zajímavostí je, že všechny tyto fotky stojí 5 Eur, ale foto z Black Mamby stojí 6 Eur. Avšak video z jízdy byste hledali marně.

Phantasialand nás opravdu mile překvapil ve všech směrech. I když je tak maličký, je zde velké množství atrakcí. Líbí se mi, že se nachází všechny blízko sebe a všechny jsou zakomponovány do různých tematických částí. Kromě toho nabízí park spoustu adrenalinových atrakcí a různých atrakcí jak pro malé, tak i velké, takže si zde vybere opravdu každý. Moc se mi líbily všechny části parku. Skvěle udělaná byla například část China nebo starý Berlín. Všude bylo čisto a park působí velmi pohodovým dojmem. Všude je dostatek zeleně, laviček a různých posezení, kde si můžete odpočinout. Kdybych měla zhodnotit německé zábavní parky, určitě bych ho řadila na druhé místo hned za Europa park. Výlet se nám opravdu vydařil. Počasí nám vyšlo na jedničku, návštěvnost v parku byla malá a tudíž se na většinu atrakcí šlo skoro bez čekání (až na Black Mambu a na River Quest). Ráda se do něj opět příští rok vrátím, protože tento park opravdu stojí za návštěvu.

S pozdravem autorka tohoto článku Marťula HD

Galerie

Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD) Phantasialand 2009 (autorka Marťula HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Jindrous

Jindrous , 04.12.2009, 21:19: Reagovat:

to Patrik

do navigace zadej město kde se park nachází, nebo TomTom má některé parky přímo jako bod zájmu :-)
Příští rok tam určitě pojedeme :-)