červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Phantasialand 2010 (autor Jindrous)

Po výletu do Heide Parku s předehrou v Belantisu jsme opět dostali choutky na nějakou zábavu, a opět si zajet zařádit, ale tam kde jsme ještě nebyli... Je moc pěkné, když člověk jede poprvé někam, kde ještě nebyl a vše je pro něj v tom parku poprvé.

Vyhrál to tentokrát Phantasialand a Movie Park. Až objedeme vše v Německu, tak potom budeme brát jen ty parky, které jsou nejlepší  a které za to stojí navštívit víckrát, popřípadě pravidelně... Co nás hned zklamalo, byl maličký kemp přes silnici pouze se stany podobnými v Tipidorfu, na záchod se chodí po schodech, takže pozor, pokud by jste v kempu někdo šel rozespalý na wc nebo na ranní hygienu, aby nedošlo k úrazu :-) U kasy jsme si ráno zakoupili vstupenky 2x dospělí 34,5 EU + dítě je do 7 let věku zdarma, takže příští návštěvu budeme už za naší ratolest platit... Menší problém vznikl u vstupu, kdy na občance, kde máme dceru zapsanou, není věk uveden, ale pouze rodné číslo, a za lomítkem bylo 2000, tak jsme museli vysvětlovat, že za lomítkem není rok narození, ale je to rodné číslo.Pokud by to byl rok narození tak mě by bylo přes 100 let podle toho co mám za lomítkem já. Paní u vstupu pochopila, že to je nesmysl a začla nám věřit, její kolegyně odhlasovala, že můžem jít dovnitř, huráááá:-)

Čím jsme začli? Nejdříve rychlým focením, atrakce jsou až od 9,30 a některé od 10,00. Potom, co jsme prošli turniketem, tak se před námi objevil dvoupatrový kolotoč, moc krásný a do detailů zpracovaný. Opět pár fotek, kolemjdoucí černoch v africkém kroji nás vyfotil pohromadě, a na oplátku i my s ním :-) On si nás pamatoval, my jeho taky a nevíme proč, ale na Black Mambě nás občas nechal jet dvakrát po sobě :-))). což samozřejmě potěšilo...Black Mamba, to byla naše premiéra. Tuto super dráhu otevírali jako jednu z prvních atrakcí v 9,30hod, takže jsme jí museli vyzkoušet. Po cca 10 minutách jsme si vybrali první řadu, černoch, co jsme se s ním fotili, nám zacvakl jištění, ozvaly se nějaké bubny, zazněla nahlas africká hudba, rozsvítilo pár barevných světelných efektů a jelo se. Pokud se někdo bojíte, tak strach nechte doma, je zbytečný se bát... Jízda je zážitek, jak vizuální, tak i ze samotné jízdy, nic necuká a prostě si to člověk pěkně vychutná. Na to, jak není Black Mamba moc vysoká, tak jízda je rychlá a opravdu neurazí, hlavně to v jakém je stylu postavená. Zakoupili jsme si fotku za 6 EU, k fotce nám dali moc pěkný prospekt o této dráze ve velkém formátu a vše zabalili do tašky, jak jinak než s logem parku. Ostatní fotky jsou za 5 EU bez tašky a bez prospektů. Během dne jsme tuto dráhu ještě museli navštívit, protože je fakt povedená, jediné mínus je, že patří mezi ty kratší...

Vedle Black Mamby je super vláček s názvem Colorado Adventure, ale před tím, než se dostanete k samotné stanici, tak narazíte na atrakci, kde se skáče pomocí trampolíny a gumám, co jsou přivázaní ti, co skáčou do velké výšky, klidně i 5-10 metrů vysoko, záleží, jak si kdo troufne, nebo jak kdo umí, malá tomu začla říkat atrakce PAMPALíny:-) Bez rozmyšlení jsme hned na to šli - obsluha nás přivázala docela důkladně, a my jsme si připadali jako klokani:-) Bohužel po pár skocích z toho začnou bolet třísla, ale jinak to stojí za to. Málem bych zapomněl - nejdříve je zájemce o tuto atrakci zvážený na váze, jestli je v rozemzí 50 - 100kg. Potom, co jsme si zaskákali, jsme šli už konečně na Colorado Adventure, schoval jsem si do ledviny kameru před obsluhou a hned na prvním kopci ihned vyndal a spustil REC, nahrávka se povedla.. Jízda je dlouhá, a pískání je slyšet snad od každého, kdo sedí v soupravě.Ono se taky není proč divit, není to žádný courák... Jede rychle, jede zatáčkama i tunelama - jede prudce a dlouho, prostředí a vše kolem opět perfektní, projedete i pod vodopádem, ten, kdo sedí na pravé straně, je odměněn troškou vody z vodopádu... Z této atrakce máme taky fotku:-)

Bylo již po 10 hodině a my jsme zamířili parkem až k samému hradu s názvem Mystery Castle, pro ty, co neví, tak se jedná o špičkový volný pád v uzavřené věži, ovšem bonbonkem se v tomto případě stal bonus v podobě tajemného hlasu, světelných efektů a místo výjezdu nahoru je docela prudké vystřelení až k vrcholu, kde uvidíte blesky a slyšíte tajemný mohutný hlas, to všechno se děje potmě... Karolínce se to moc líbilo, byla spokojená a nadšená... Nám se to samozřejmě taky líbilo, bylo to moc super...Ještě abych nezapomněl, tak nevím, jestli to, co jsme zažili před vstupem se děje často,  tak chci jen upozornit, že hned za bránou se pořádně leknete čarodějnice, která na vác nečekaně vybafne :-) Když jsme se uklidnili, tak jsme číhali a koukali, jak se leknou ti co půjdou za náma :-))) lekli se ještě víc jak my, slyšeli jsme z jejich úst scheisse mein gott, a podobně :-))) Potom tam ještě překvapila bílá paní s hlavou v podpaždí, toto byla živá osoba, co měla strašit děti. Karolínka dala té bílé paní pohlavek, až jí ta hlava málem spadla:-) Mystery Castle nás pobavil maximálně :-)

Chtěli jsme v parku vzít nejdříve ty nejznámější atrakce, tak jsme nyní chtěli najít Talocan. Došli jsme k němu, byl vidět z patra kde je chodník, ale nemohli jsme najít vstup. Ten se nachází až když se sejde po schodech dolů a v rohu v náměstíčku je potom vstup.V Heide Parku je také lavice jako Talocan, ale zdejší je mnohem povedenější, nejen na oko, protože vypadá skutečně moc pěkně, ale atmosféru dodává smějící se tajemný hlas, hudba, oheň, voda, celkové zpracování prostředí a v neposlední řadě i jízda, která oproti lavici v Heide Parku je mnohem adrenalinovější, s více otočkama, myslím. že jich bylo poprvé 4x a potom 5x po sobě, mezitím občas jste bezmocně hlavou dolů, a rameno atrakce si s vám hraje :-))) Talocan je nejlepší lavice a právem dostala ocenění, kterým se Phantasialand pyšní... Nastala doba odpočinku, tak jsme zašli do čínské části na procházku, kde byla atrakce Feng Ju Palace, nejdříve nás obsluha zavedla do místnosti, kde promítali nějaký souboj, ale bylo to takové zvláštní, postavy bojovaly za sklem a bylo to jako živé... Po chvíli nás přestěhovali do jiné místnosti, kde byly lavice. Posadili jsme se a zaklaply se dveře v místnosti, obsluha zmizela, setmělo se, svítily jen barevné efekty a spustila se hudba. Najednou nás jakoby něco táhlo dolů, cítili jsme tlaky, roztočila se celá místnost a celé to navodilo klam, člověk nevěděl kde je, a možná i čí je :-) Tato atrakce nám připoměla Kassandru v Europa Parku, akorát v jiném provedení...

Vyšli jsme ven, dali sváču a na náměstí byla paní, co uměla moc pěkný kresby na obličej, po 10 minutách nás obsloužila všechny tři :-))) Moc se jí to povedlo, žádný čmáranice... Od náměstí je to kousek do městečka Wuze Town, kde jsou atrakce v budovách, ideální místo, kdyby pršelo.Začli jsme ovšem před budovou, kde je nový kolotoč, spíš pro malé děti, ale my jsme se tam vešli taky. Hned vedle, když se jde po schodech, je taková kopule, kde je simulátor Race for Atlantis, obsluha nás rozdělila podle počtu asi 16-20 lidí do takových menších místností – boxů, chvilku se čekalo, pak se otevřely dveře jako od výtahu, ty roztahovací, a my jsme šli dovnitř, v této atrakci je více simulátorů současně v provozu.Usedli jsme do sedaček, zhaslo se světlo a simulátor vyjel o něco výš, kde bylo plátno, ale do koule, začali promítat Race for Atlantis, válku draků, přesně podle pohybu draků se simulátor nakláněl, škubal, a člověk byl součástí děje, super zážitek :-) V další budově jsou myšky Winja´s fear a Winja´s force, uprostřed budovy jsou takové pohádkové výtahy, které jezdí kolem myšek nahoru a dolů, to jsme využili na kamerování :-) Prošli jsme k nástupišti, příchod je moc hezky postavený, ale ted už si ani nepamatuju, kde na nástupišti je Winja´s fear a kde Winja´s force, každopádně každá dráha je jiná a každá má svoje a nachystá vám za jízdy docela překvapení :-))) Sjeli jsme obě vícekrát po sobě, a ve vedlejší budově už na nás čekala jízda potmě Temple of the Night Hawk. Jízda je dlouhá, ale úplně potmě, jen vidíte hvězdy. Na této dráze se taky nudit nebudete, ale my máme radši, když je světlo, nebo když už tma tak aspon pořádný světelný efekty.

Co nás moc mrzelo, byla skutečnost, že nezažijeme údajně super rafty, moc jsme se těšili na ten netopíří zážitek, rafty jsou totiž podle fotek atrakce v podobě netopýrů, no nedá se nic dělat, snad příště již budou v provozu.V parku je pár skrytých atrakcí, na jednu jsme narazili, byla to projíždka Silbermine, tato atrakce je už hodně stará, ale zažijete v ní klidnou projíždku do dolů, kde se něco těží, figurky se hýbou, docela hezké... Na náměstí se v tuto dobu provádí úpravy, tak jsme narazili na budovy s plachtama, ale co, nejsme zde naposledy a o to bude hezčí příští návštěva. Moc nás mrzelo, že před nosem nám uteklo místní 4D kino, takže nemůžeme posoudit, jaké je. Zapomněl bych málem na klády, v parku jsou dvoje, ale už nevím název :-) Ale byly moc fajn. Úplně nakonec jsme asi jak to dělá každý správný adrenalista vzali tu nejlepší atrakci a to Black Mambu, štěstí nám přálo o to více, když jsme ani nemuseli po jízdě sundavat jištění a až do úplného uzavření atrakcí v 17,45 jezdili. Stihli jsme tři jízdy po sobě. Za den jsme nevzali pár méně pro nás zajímavých atrakcí, některé schválně, třeba vodní bitvu, na tu se těšíme až do Itálie, kde bude opravdu horko.

Celkově nás první návštěva rozhodně nadchla, přesvědčila o kvalitách tohoto tajuplného a kouzelného parku, s krásnými detaily a zpracováním, jistě se Vám bude líbit taky a hlavně dětem. Počasí nám přálo, a o to více jsme byli rádi, že se vše povedlo podle plánu. Návštěvu každému doporučujeme, nedaleko je Movie Park GERMANY, kam jsme jeli druhý den....

S pozdravem Jindrous

Aktuální hodnocení: 4,5 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

PavelHD

PavelHD , 14.09.2014, 08:03: Reagovat: (Obrázek)

Re:verča:
U většiny zábavních parků se zaplatí jednorázové vstupné u pokladny a dále se už na jednotlivých atrakcích neplatí. Phantasialand v tomto směru není výjimkou.


verča , 31.08.2014, 15:32: Reagovat:

Dobrý den,platí se vstupné na atrakcích nebo nebo js
ou zdarma?


Radek , 14.06.2010, 22:16: Reagovat:

To strašidlo u vchodu na Mystery Castle tam asi bývá. Při naší návštěvě tam totiž stála dvoumetrová postava, v dlouhém tmavém hábitu, kapucí na hlavě a velkým mečem v ruce. Strašidelné na něm bylo, že postavě nebylo vidět do obličeje. Prostě to byla taková ta postava bez tváře, jak z hororu. Taky jsme se pěkně lekli.


kutikk , 03.06.2010, 15:27: Reagovat:

A bude recenze na movie park germany? chystam se tam jet,tak by me zajimala :)