červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko

PortAventura je velmi pěkný a rozlehlý park s bohatou nabídkou kvalitních atrakcí, mající bohužel jedno podstatné negativum a  tím je obrovská návštěvnost parku a s tím spojené nekonečné čekání ve frontách na žádanější atrakce.

Plánovaná návštěva tohoto pro nás 150 km vzdáleného Španělského klenotu u letoviska Salou nám shodou okolností vyšla na den, kdy po několika deštivých dnech v regionu přišel první slunečný den jak dělaný na návštěvu zábavního parku. Z toho důvodu se bohužel pro nás do parku nahrnulo mnohem více lidí, než bývá průměr všedních dnů. Park je rozdělen do několika tématických částí. Konkrétně je to Polynesia, China, Mexiko, Divoký západ a středozemí s tím, že každé části dominuje jedna nebo více hlavních atrakcí. Hned první atrakcí při vstupu do parku není nic jiného než nejrychlejší horská dráha v Evropě nesoucí název Furius Baco, jejíž brány se poprvé otevřely teprve v červnu tohoto roku. Precizní provedení samotné atrakce a její přilehlé okolí jen dokresluje atmosféru, pár minut před tím než budete vystřeleni z 0 na 135 km/h během 3,5 vteřiny a absolvujete 850 metrů dlouhou ďábelskou jízdu s jednou otočkou vzhůru nohama. Zrychlení předčilo veškeré mé očekávání a černou skvrnkou atrakce (pokud nepočítám 90 min. frontu) byly jen neustálé technické potíže způsobující odřazení atrakce mimo provoz, ale věřím, že jde jen o počáteční mouchy nové atrakce, které budou časem odstraněny. Perličkou je možnost zakoupení DVD průběhu jízdy, kdy vám kamera celou jízdu zabírá výraz ve tváři, nebo klasické foto v rámečku. Další megaatrakcí parku a to v části China je horská dráha DragonKhan pyšnící se počtem 8 loopingů, která se vám postará o doopravdy nevšední zážitek. Tato dráha při max rychlosti 104 km/h obsahuje takřka všechny nejzajímavější typy loopingů včetně na pohled velmi působícího Cobra roll připomínající tvarem hlavu jíž zmíněného hada.Zajímavostí je také to, že každá souprava(vláček) má na nástupišti vlastní skříň, která je uzamčena během jízdy, takže nemusíte mít sebemenší strach o své věci, což já osobně uvítal, ale bohužel Dragon Khan je zatím jediná horská dráhaObrazek s loopingama, kde jsem toto viděl.

Pomalu se přesuneme do Mexika, kde nad všechny ostatní atrakce doslova vyčnívá 100 metrů vysoká věž volného pádu Hurakan Condor, kde vás konstrukce v sedačce vyveze do výšky 86 metrů, kdy se můžete několik vteřin kochat výhledem na park, než přijde následný opravdu dlouhý volný pád. Z této atrakce jsou moc pěkné fotky z okamžiku pádu k zakoupení u východu, za nelidovou cenu cca 7 EUR. Další horskou dráhu ovšem již bez loopingů je dřevěná horská dráha Stampida, unikátní tím, že na této dráze jezdí dvě soupravy zároveň a jakoby závodí. Vy si jen u vchodu vyberete modrou nebo červenou barvu vláčku, kdy každý vláček má vlastní nástupiště a vlastní nástupní rampu. Jízda je rychlá a není rozhodně z nejjemnějších, ale to už je kouzlo dřevěné dráhy.Park nabízí velké množství vodních atrakcí a tím jsou jako tradičně klády, kulaté rafty a velká loďka s velkým sešupem brzdící nárazem do vodní hladiny. Dále několik menších horských drah, kolotočů nebo menší adrenalinové atrakce. Nechybí ani desítky doprovodných akcí jako jsou například kaskadérská show na divokém západě, a jedna opravdu temná, ale poměrně krátká podívaná jménem Templo del Fuego.

Jak už jsem zmínil na začátku, velikým nešvarem tohoto parku je jeho obrovská návštěvnost v hlavní sezoně, takže za 11 hodin v parku jsme navštívili doopravdy jen pár největších atrakcí. Naštěstí mohu čerpat z loňského roku kdy bylo lidí mnohem méně a stihli jsme skoro vše. K takřka 1,5 hodiny čekání na Furius Baco (a to radši nepočítám 30 minut poruchu) asi není třeba nic dodávat. Ceny jídla a pití jsou kapitola sama pro sebe. Za příklad dám 0,75 l coly do kelímku za 2,80 EUR (cca 75 Kč) a pár hranolek v krabičce za více než 3 EURA (cca 90 Kč), což není na České poměry úplně ono, ale lepší je prostě nepřepočítávat.Když to shrnu, tak PortAventura je obrovský, krásně udělaný park s velice kvalitní nabídkou atrakcí, který opravdu stojí za návštěvu. Pokud navštívíte park jako většina lidí během dovolené v hlavní sezóně, tak záleží jaké budete mít štěstí s momentální návštěvností na které se může bohužel podílet několik faktorů. Každopádně pro opravdové nadšence by bylo lepší rozdělit návštěvu parku do dvou dnů, protože se vám může stát, že za jeden den nestihnete ani 1/4 atrakcí. Navíc zábavní park má svůj oddělený(vlastní vstupné) Aquapark v podobném duchu a kvalitě jako je park samotný.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto parku, tak přeji hezkou zábavu a plno nových zážitků.

S pozdravem Vašek HD

Galerie

PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko PortAventura 2007 (autor Vašek HD) Španělsko
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Hanka , 09.04.2010, 19:19: Reagovat:

Hezký článek, park určitě stojí za návštěvu. Zajímalo by mě, jestli se u vstupu nedá koupit VIP vstupenka, kterou si u atrakcí "odpípnete" a na lístku Vám vyjede v kolik hodin máte přijít a pak tu vstupenku ukážete a pustí Vás VIP vchodem, takže se nemusí čekat fronta. Takhle to bylo v Disneylandu a tuto vstupenku dostali lidi co přišli jako první (už nevím kolik prvních)..