červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
7. Den - Volno

Konečně den, který je trochu volnější! Nikam nespěcháme, uplynulý týden byl docela náročný. Nejdříve jsme šli na snídani, která byla bufetového typu, a tak se bavíme pozorováním spolustolovníků, jak využívají možnost, že si můžou nandat, kolik chtějí. No nic, po snídani se jdeme konečně podívat na pláž. .....

Moře bylo úplně klidné, pláž nebyla ani příliš zaplněna, takže docela pohoda. Ale jižní slunce už o sobě dává vědět, je polojasno, teplota asi 28 °, skoro bezvětří. Takže se jdeme vykoupat, břeh je z jemného písku, velmi pozvolný vstup do moře a krásně čistá voda. Po půldenním lenošení jsme se vydali na procházku po La Pinedě, to je název tohoto střediska mezi Tarragonou a Salou. Prošli jsme všechny obchody a stánky a přitom jsme zjistili, že tam mají všechno možné i nemožné, všechny věci, které jsem těsně před odjezdem ještě doma sháněl (např. plážové boty, opalovací krémy atd.), tady byly v hojném počtu taky a častokrát ještě levněji, než v naší domovině. Mezi stánky byla víc než španělština slyšet hlavně ruština, některé obchody měly nápisy i v azbuce. V jednom směru jsme zde zaznamenali zlepšení, a sice se zde častěji vyskytovali Španělé, kteří používali i angličtinu. Přeci jenom je to tady turistická oblast. Taktéž i v našem hotelu jsme kromě informací ve španělštině a azbuce našli i info ve světovém jazyce. U večeře v hotelu jsme objevili mezi obsluhujícími servírkami i jednu Slovenku, takže jsme si mohli popovídat naší rodnou řečí. Dozvěděli jsme se od ní, že slyší poprvé češtinu asi po třech měsících.

Na závěr tohoto volného dne jsme ještě zašli na sangrii a potom rychle spát, zítra nás čeká možná zlatý hřeb programu, park jménem PortAventura.

Galerie

7. Den - Volno 7. Den - Volno 7. Den - Volno
Aktuální hodnocení: 3,0 / 5