červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
9. Den - Aquapark Portaventury

Včera jsme byli velmi nemile překvapeni obrovskými davy lidí, proudícími do PortAventury. Přemýšleli jsme, jestli to byla výjimka nebo je to jedno, který den tam jdete. Nejdříve jsme si říkali, že to bylo tím pondělkem, kdy má park otevřeno až do půlnoci. Byli jsme proto zvědavi, jakou návštěvnost přinese úterý. ......

Včera jsme si zakoupili zvýhodněnou vstupenku, která byla na 2 dny do parku a na 1 den do aquaparku a stála 68 euro. Kdyby jsme totéž kupovali jednotlivě, tak by to bylo 39+39+20 euro = 98 euro, tyto ceny platí pro hlavní sezonu do 30. září. Již cestou od parkoviště jsme viděli, že návštěvnost je úplně stejná jako v předchozí den, tedy stejně vysoká. Měli jsme ale jednu drobnou výhodu, díky sdružené vstupence jsme alespoň nemuseli znova stát frontu u pokladen. CARIBE AQUATIC PARK, to je oficiální název tohoto aquaparku. Po projití vstupní brány jsme hned poznali, že i tento aquapark je stejně upravený jako jeho větší bráška, prostředí bylo velmi hezké, samá palma a celé to připomínalo exotickou botanickou zahradu. Tak co teď, kam jít? U stánku hned za vchodem se platilo půjčení skříněk a nafukovací kruhy, které byly nutné k jízdě na některých atrakcích. Chtěli jsme si položit deku někam na trávu, ale nebylo kam, všude byl jen vykachličkovaný prostor, betonové chodníčky a spousta lehátek. Ale jak je to s těmi lehátky? Ty se také půjčují nebo je může používat každý libovolně nebo jak to tady vlastně chodí? Ale protože opravdu nebylo kam jinam, použili jsme lehátka a doufali, že to tak je v pořádku. Mělo to nevýhodu, že během dne už jsme se nemohli stěhovat, protože lidí neustále přibývalo a postupně se park skoro celý zaplnil. A ta naše lehátka zrovna byla celou dobu na slunci, někdo to uvítal a někdo by zase radši byl ve stínu. Sotva jsme se uhnízdili, šli jsme ihned prozkoumat atrakce. Byl tu takový hlavní bazén s občasným vlnobitím, nás ale zajímaly hlavně skluzavky a tobogány.

Stála tam věž s tobogánem, na kterém se jezdilo v nafukovacích kruzích, do kterých se vešlo až 5 lidí. Bez fronty se to neobešlo, ale byla přijatelná, asi tak do 10 min. Potom tam byla další věž, ta měla 4 tobogány, na dvou z nich se jezdilo na nafukovacích kruzích (pro jednu nebo pro dvě osoby) a na dalších dvou se jezdilo normálně, bez kruhů. Také zde se stála mírná fronta, a poprvé jsme mezi ostatními návštěvníky zaslechli češtinu. Až tady jsme teprve pochopili, jak to chodí s těmi kruhy: byly dvoje a lišily se pouze barvou, ty žluté byly erární a na ně se eventuelně čekalo, až ho odevzdá předchozí jezdec. A pak tu byly kruhy ostatních barev a to byly ty placené, takže majitelé těchto placených kruhů nemuseli čekat ve frontě na ty žluté, erární. Vlastně jsme si tak trochu zbrkle naběhli, protože jsme ze začátku nevěděli, že je možnost používat ty bezplatné, byť třeba s menším čekáním. Příště budeme chytřejší.... (staroušku). Mezitím jsme také pochopili, jak je to s používáním lehátek, zahlédli jsme totiž ceduli s nápisem 1 lehátko = 4 euro. Ale kde se to platí? To jsme nakonec také zjistili: mezi lehátky chodila výběrčí a každého zkasírovala. Měli jsme to štěstí, že zrovna v době její návštěvy u našich lehátek jsme byli zrovna někde jinde... Ale tento systém se nám vůbec nelíbil, protože po zaplacení vstupného z nás tahali další peníze (nemohli jsme si lehnout jinam), nehledě na to, že jsme možná zbytečně platili půjčení kruhů a ještě za skříňku, ale to asi bylo také díky naší neinformovanosti.

Kromě venkovních atrakcí byla k dispozici krytá hala s menšími bazénky a také se čtyřmi tobogány, dvěma kratšími, ale velmi svižnými a dvěma dlouhými uzavřenými. Jaké bylo naše překvapení, když na nás obsluha atrakce promluvila česky! A to nebyl jediný případ, češtinu jsme toho dne zaslechli vícekrát, mezi návštěvníky i mezi obsluhou. Zapomněl jsem ještě zmínit to, že u každého bazénu bylo několik plavčíků a bedlivým okem hlídali každý metr vodní hladiny a také u každé oatatní atrakce byla vyškolená obsluha, která dohlížela přísně na provoz. Nejlepší, tedy nejadrenalinovější, byly dva uzavřené tobogány vedoucí z haly venkem. Sešup tam byl velmi rychlý a voda proudící korytem v hojném množství si našla cestu i do naších očí, uší, nosů a dutin ústních. Ještě stojí za zmínku relaxační okružní plavba skrz celým aquaparkem, zpestřená občasným vlnobitím a také sem tam nějakou sprchou. Co se týče občerstvení, tak tam samozřejmě bylo, ale vůbec se nevymykalo ze zaběhnutého standartu ve španělských zábavních parcích, opět to byl jenom průměr. Tak nám ten den při jasném a teplém počasí docela utekl a zavíračka v 18:00 byla tady. I přes některé výhrady se nám aquapark velmi líbil a užili jsme si za celý den hodně zábavy. Zítra opět trochu zvolníme tempo, od parků si odpočineme, ale program si určíme až podle počasí.

Galerie

9. Den - Aquapark Portaventury 9. Den - Aquapark Portaventury 9. Den - Aquapark Portaventury 9. Den - Aquapark Portaventury 9. Den - Aquapark Portaventury 9. Den - Aquapark Portaventury 9. Den - Aquapark Portaventury 9. Den - Aquapark Portaventury
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5