červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
4. Den - Movieland Studios

Po včerejší návštěvě aquaparku Aquaparadise v resortu CanevaWorld, sousedícího s Gardalandem, se na stejné místo činu vracíme ještě jednou. Tentokrát to bude druhá součást zmíněného resortu, zábavní park Movieland Studios. Cestu už jsme znali skoro nazpaměť, počasí bylo opět typicky italské, takže hezky a teplo.

Do Movielandu jsme měli sdruženou, zvýhodněnou vstupenku (společná s aquaparkem) a jenom jsme se už předem obávali, jaká bude návštěvnost, protože oba předchozí dny byly námi navštívené parky pěkně narvané. Parkoviště mají oba parky společné a tak již při příjezdu jsme viděli, že to bude stejné nebo horší. Chabou útěchou bylo to, že větší davy lidí proudily spíše do aquaparku. Včera jsme pozorovali z vysoké věže skluzavky Stukas sousední areál Movielandu a tak jsme zhruba věděli, do čeho jdeme a co nás čeká, první poznatek byl ten, že park je rozlohou malý a vlastně nemá mnoho klasických atrakcí, na které jsme zvyklí. Těžiště zábavy tam spočívá zejména v množství různých show, samozřejmě více či méně souvisejících se světem filmu. Po průchodu vstupní branou jsme zjistili, že park bude dnes zalidněn poměrně dost, ale nebylo to zas tak hrozné. I když je Movieland opravdu malý, je rozdělen do pěti částí: Adventure (dobrodružství), Musical, Cartoon, Thriller a Action.

První na ráně, hned za vchodem, na nás čekala opravdová lahůdka: volný pád ve vozících jménem „The Hollywood  Action Tower“. I když jsme dosud absolvovali všelijaké dráhy a atrakce, tohle pro nás bude další premiéra. Nasednete do takových zvláštních vozíků, výtah váz vyveze kolmo vzhůru na vrchol věže, tam se vozík přesune z výtahové kolejnice na kolejnici padací a poté už následuje aplikace zákona o zemské přitažlivosti. Vertikální pád se postupně změní v horizontální dojezd, takže startujete vsedě, dojíždíte vleže. Fronta na tuto atrakci byla kupodivu minimální, asi proto, že sem moc nechodí adrenalinoví jezdci, ale spíše usedlejší návštěvníci a rodiny s dětmi. I když věž není příliš vysoká (asi 50 m), tak zážitek to byl parádní a všem se to líbilo. Je to opravdu taková rarita, jakých není mnoho, já sám jsem přemýšlel, do jaké kategorie to vůbec zařadit, ale nakonec jsme se shodli, že to je opravdu volný pád. Hned vedle byla atrakce „Magma 2“. Jedná se o projížďku na korbě speciálního terénního náklaďáku filmově – akčním prostředím plného speciálních efektů s občasnými legráckami typu postříkání vodou z havarované rozbité cisterny atd. Zde jsme čekali nejdéle z celého parku, asi 45 min., protože na trati bylo jen jedno vozidlo a samotná jízda trvala zhruba 10 minut. Hodně zde záleželo na štěstí, kam jste si na korbě sedli, protože někdo opouštěl auto jako vodník a voda mu tekla proudem ze všech šosů a někdo (jako například já) opouštěl scénu jako vítěz, suchý a elegantní...

V odlehlejší části parku, nejblíže jezeru Lago di Garda, byly k mání klády. Přestože jsme všichni, až na určité výjimky (viď, Fionko se Simírem), milovníci vodních atrakcí, tak tentokrát nás klády vůbec nelákaly. Za prvé vůbec nebyly hezké, jenom položené na zemi a koryto připomínající nějaké klády putovní, za druhé voda tak trochu (dost) smrděla, byla kalná a pěnila. Kupodivu na ně byla docela fronta a kupodivu jsme na ně já s Juliusem šli, ostatní se nezúčastnili a udělali dobře, protože to byla ztráta času. O něco smysluplnější byla projížďka vyhlídkovým visutým vláčkem v téže lokalitě, vláček občas udělal zastávku, aby jste si mohli lépe prohlédnout např. trénink kaskadérů na vodním skútru. Na cestičce poblíž nás velmi potěšila mlhovina, osvěžující postřik, který už jsme poznali v předchozích parcích. Nastal zlatý hřeb dne, totiž hledání jídla. Restaurace a bufety byly k dispozici, my jsme zvolili fast food menu, kde se dá většinou pořídit oběd s nápojem do 10 €, bylo to docela dobré, jenom Julda zvolil „pravou“ italskou pizzu a dostal jakýsi koláč o tloušťce těsta asi tak 6 cm.

„U-571 Submarine Simulator“ - to je atrakce, na kterou jsme chtěli jít. Je to legendární německá ponorka z dob druhé světové války a zde v Movielandu máte možnost poznat její útroby. Nevím, jestli příslušný kus byl originál nebo dekorace, každopádně vše působilo velmi autenticky. Určitou nápovědou, co se bude na atrakci odehrávat, byl prodejní automat s pláštěnkami, kus za 1 €.  Již nástup na plavbu byl stylový, poplach a zrychlený přesun do ponorky. Zajímavý pocit, sedět v hermeticky uzavřeném prostoru, mít ponorkovou nemoc a čekat, co přijde. Přišel nálet a bombardování ponorky, více neprozradím, jenom to, že jsme vyvázli se zdravou kůží (byť mokrou). Namlsáni 5D kinem Time Voyagers z Gardalandu jsme byli zvědavi na také 5D kino „Terminator“. Po několikanásobném čekání a postupování k dalším dveřím jsme přišli do sálu a první překvapení bylo, že se v kině nesedí, ale stojí. Druhé překvapení bylo nepříjemné, a sice že to stálo za starou belu. Plátno bylo úzké, plastický efekt s brýlemi byl podobný jako bez brýlí a herecké výkony (při absenci Arnolda Schwarzeneggra) amatérské. Představení totiž bylo kombinací filmu, kulis se speciálními efekty a živých herců. Víceméně jsme se shodli, že Terminator 5D byl největším zklamáním parku. To „The Horror House“, strašidelný zámek, to bylo jiné kafe. Šly o něm zvěsti, že to je nejpříšernější strašidelný zámek na světě, nevím, nedokážu posoudit, ale i tak snesl vysoká měřítka. Všem se velmi líbil, jenom prosím zvažte, zda si před jeho návštěvou budete pouštět ukázky z videa na YouTube apod., protože mně osobně tím trochu chyběl moment překvapení. Přesto jsme Horror House hodnotili spolu s volným pádem Holywood Tower jako nejlepší atrakce Movielandu. Na závěr si ještě část týmu střihla „Tomb Raider Machine“, což je otáčecí lavice v lehce tématickém prostředí a po Talocanu z Phantasialandu asi druhá nejlepší lavice, co známe. Není totiž jen tak ledajaká, ale umí se vrtět nakřivo... Na atrakci je k dispozici několik různých programů, např. program „ČÍNA“ natáčel lavici opravdu hodně šejdrem.

Tím byl program dnešního dne vyčerpán, ještě před zavíračkou jsme Movieland opustili. Jaký tedy byl? Jak se to vezme, není to klasický zábavní park s horskými dráhami, ale je to park úzce tématický, filmový. Jsou zde krásné dekorace navozující pocit, že se procházíte filmovými studii a potkáváte se s herci a s kaskadéry. Také show a doprovodné programy jsou laděny tématicky. Dá se zde strávit jeden zajímavý den, ale pro milovníky adrenalinové zábavy toho tady moc není. Prostě každý park je jiný a je dobře, že tomu tak je. Po návratu na naši základnu v městečku San Bonifacio jsme ještě chtěli zajít na večeři, nejlépe do nějaké typické italské pizzerie s předzahrádkou. Taková jedna poblíž našeho hotelu opravdu byla, tak jsme se k ní vydali a zjistili jsme, že bychom v ní byli jedinými hosty, pokud vůbec měla otevřeno. Tak se tedy půjdeme projít městečkem a najdeme nějakou jinou. Městečkem jsme prošli až na druhý konec, a po pizzerii se slehla zem, dokonce se před námi schovala i jakákoliv jiná restaurace. Takže jsme vzali zavděk kebabem do ruky z minibufetu a pěkně zpátky na hotel. Jsme zde poslední noc, mise u jezera Lago di Garda byla splněna a my se hned ráno přesuneme na další štaci, do letoviska Rimini. Po velmi ostrém startu, kdy jsme tři dny po sobě byli v nějakém parku, plném lidí a ještě v pěkném horku, zítra zvolníme tempo, a kromě přesunu nemáme jiný program.

Napsal Topik HD

Galerie

4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios 4. Den - Movieland Studios
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5