červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
5. Den - Přesun

Tak, ráno po snídani máme sbalená zavazadla a jsme připraveni popojet o kus dál na jih. Hotel, který opouštíme, vůbec nebyl špatný, ale jedna kaňka by se přece jenom našla. Každý den byly sice pokoje vzorně uklizeny, ale uklízečky nám bez milosti vždy přerovnaly všechny věci, třeba boty, kufry, hygienické věci v koupelně a také poctivě každý den posouvaly noční stolky a postele zpět do polohy, kterou ony uznaly za vhodnou.

Trochu neobvyklé, s něčím podobným jsem se dosud nikde nesetkal. Ale vzal to čert, kdybychom věděli, jaký hotel nás čeká na další štaci... Naším dalším cílem bylo přímořské letovisko Rimini, vzdálené asi 280 km směrem na jih, takže nás čekala zhruba tříhodinová cesta. Ta uběhla celkem v pohodě, po cestě se na chvíli zatáhla obloha, dokonce spadlo i pár kapek, ale po chvíli už bylo zase polojasno a teplo. Při příjezdu k našemu novému hotelu jsme opět spoléhali na navigaci, hotel tedy za naší pomoci našla, i když ho hledala o dvě ulice vedle. Zvenku hotel vypadal parádně, vzdálen od moře ani ne 100 metrů. Po obdržení klíčů od pokojů jsem měl tušení, že to tentokrát žádný luxus nebude a nemýlil jsem se. Náš pokoj byl v přízemí, hned za recepcí a s výhledem do dvora. Byla to temná kobka, kde chyběl noční stolek, zato tam byly navíc dvě postele – palandy, za které by se nemusely stydět ani palandy, které znám z kasáren u vojenského útvaru VÚ 2220 ve Velimi, kde jsem sloužil na vojně. Koupelna nebyla, ani sprchový kout, sprcha byla totiž součástí toalety, opravdu originální řešení. Tak trochu jsem záviděl Juldovi s Vaškem, kteří měli pokoj až nahoře na terase. Ale nebylo co závidět, jejich pokoj měl oprýskané plechové dveře, které nedoléhaly, takže ruka šmátralka by se tam pohodlně protáhla, místo okna byla jenom okenice, která nešla zajistit, takže byla volně otevíratelná i zvenku, mísa na miniaturní toaletě byla tak těsně u zdi, že její použití vyžadovalo zručnost a ohebnost hadí ženy. Tento pokoj byl tedy vyměněn za podobný, ale přece jenom o trochu lepší, říkali jsme mu místnost na košťata a palandy měl samozřejmě také. Ale abych si jenom nestěžoval, zase jsme měli i na pokoji připojení wifi internetu, byť jeho zprovoznění a aktivování bylo hodně krkolomné, přes jakousi kartičku s kódem ukrytým jako hlavní výhra na stíracím losu. Po mé stížnosti na recepci, že nemám noční stolek, mi byl druhý den noční stolek dodán, že byl rozbitý a úplně jiné barvy, to už je detail.

Po tomto krásném ubytování jsme se šli podívat k moři. Bylo opravdu jen kousek od hotelu, na pláži byly mraky lehátek těsně u sebe, poplatek bratru 4 € a muselo se použít, nešlo ležet na své dece. Že je moře v Itálii špinavé, to je známá věc, jenom jsme se ujistili, že tato pomluva je pořád pravdivá. Písek byl na pláž pravděpodobně navezen, protože po někalikametrovém pozvolném vstupu do moře následovala okamžitě hloubka a různě velké kamení. Zálivek byl vybaven vlnolamem z kamení, ze kterého se linul zápach, ale jinak tam bylo hezky. Část týmu si zašla na jídlo do nedaleké pizzerie a pizza byla výborná, prostě pravá italská. Ubytování v našem hotelu „Hilton“ (hloupý žertík) bylo včetně polopenze, takže jsme tam později povečeřeli, nebyl to žádný volný výběr u švédského stolu, ale objednávka ze tří možností, o dvou chodech. Nápoje se doplácely, pivečko z láhve bylo účtováno za 5 €, takže nemusím dodávat, že u příští večeře jsme popíjeli pramenitou vodu. Po večeři jsme se ještě šli projít po pobřeží a uvedené trable nás nemohly rozhodit, protože zítra jedeme do nedalekého Riccione do aquaparku Aquafan, kam se samozřejmě velmi těšíme.

Napsal Topik HD

Galerie

5. Den - Přesun 5. Den - Přesun 5. Den - Přesun 5. Den - Přesun
Aktuální hodnocení: 3,0 / 5