červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
7. Den - Aquafan 2

Naše dovolená trvá již sedmý den a na dnešek jsme měli naplánované první volno. Ono se to nezdá, ale chodit po zábavních parcích je docela šichta, nachodí se přitom možná i nějaký ten kilometr, čekání v dlouhých frontách vám taky nepřidá a když je u toho italské vedro, tak je to o to únavnější. Nechci si ale stěžovat, podobné šichty absolvujeme moc rádi. Kromě cestovního dne jsme zatím každý den někde byli a tak den odpočinku u moře by přišel vhod.

Když jsme zjistili, že vstupenka do Aquafanu platí i pro návštěvu druhý den, rozhodli jsme se, že tam samozřejmě půjdeme znovu a že si tam dáme trochu relaxu. Všechny hlavní atrakce jsme měli zmáknuté z předchozího dne a tak jsme věděli, že nemusíme nic lámat přes koleno. Ale stejně – odpočívat v aquaparku, to dost dobře nejde, protože přece nenecháme ty atrakce ležet ladem. S aquaparkem Aquafan ještě sousedí delfinárium Oltremare a kino Imax (tam byla z našeho týmu Marťula při svém výletu), takže je to takový jako zábavní komplex se společným parkovištěm. A již při příjezdu k tomuto parkovišti jsme viděli, že ani tentokrát nám nebude dopřáno pobývat v zábavním zařízení, aniž by bylo zaplněno až po střechu zábavychtivými návštěvníky. Dneska je tedy sobota a doufali jsme, že se stane zázrak, ale tento se nekonal. Naopak, lidí zde bylo ještě více než včera, poznali jsme to podle toho, že ještě před polednem byla obsazena všechna lehátka, a to už je co říci, protože jich tam bylo ve všech rozlehlých prostorech opravdu velké množství. Skladba návštěvníků byla dnes jiná, zatímco včera tam byl vysoký podíl různých rekreantů z okolních letovisek, tak dnes měli převahu místní domorodci, kteří využili volného víkendu a toho, že další víkend, 13. září, měl aquapark v sezoně otevřeno naposledy. Prostě byla to samá italská rodinka, která se tam uvelebila, z chladicích boxů vytáhli pití a řízky... (ty ne, spíš těstoviny?)

My jsme si v klidu procházeli znovu atrakce, které nás včera zaujaly a občas zbylo pár minut na poležení na lehátku. Dnes bylo chladněji než včera, sice bylo hezky, ale poměrně dost mraků a také foukal ostřejší vítr, takže někdy při čekání na atrakci ve stínu a v mokrém stavu byla téměř zima. Nemá cenu popisovat znova všechny atrakce parku, jenom připomenu ty nejlepší: trychtýř Speedriul, U-rampa Extreme River, skluzavka Kamikaze, divoká řeka Fiume Rapido, a soustavu čtyř tobogánů Scivoli Alti – River Run. Jedna členka našeho týmu, Fionka, se včera dost ulejvala a tak jsme ji za pomoci různých pohrůžek dostali na věž atrakce Kamikaze. Chlácholili jsme ji, že je to skluzavka pro děti, až se se tedy posadila na startovní čáru s jiným naším (nejmenovaným) členem a ona při své první jízdě hned vytvořila rekord dráhy pro tento den, a sice skvělý čas 6,1 sec. Dole na dojezdu je totiž časoměrné zařízení a každému je jeho čas jízdy změřen. Tento rekord nakonec vydržel po celý zbytek dne... Každému, kdo rekord vytvoří, je zahrána na jeho počest fanfára a nejmenovaný člen týmu si myslel, že ta fanfára patří jemu, protože do té jízdy dal všechno a Fionka byla přece jasný outsider. Jaké hořké zklamání následovalo po zjištění pravého stavu věcí, to zde radši nebudu popisovat, nechci vás dohnat k slzám. Minusový bod si Aquafan u mě vysloužil za hloupé automaty na nápoje, chtěl jsem sikoupit lahvovou Coca Colu, vhodil jsem tam příslušný obnos a co se nestalo: láhev se tam šprajcla a tudíž mi nevypadla do příslušného otvoru. Tutéž patálii jsem pozoroval toho dne ještě jednou, naštěstí jsem postiženým nebyl znovu já, ale nějaký italský synek. Ale to nemohlo nic změnit na tom, že jsme si ty dva dny v Aquafanu pěkně užili, i když při menší návštěvnosti by to určitě bylo ještě lepší. Pokud někdy v budoucnu budete pobývat v Rimini a nebo v širokém okolí, můžeme vám návštěvu Aquafanu doporučit. Po návratu do hotelu si část týmu zašla ještě k moři, kde byly zrovna díky ostřejšímu větru docela velké vlny. No a v následujících dvou dnech nás čeká zlatý hřeb programu naší tour, a sice návštěva Mirabilandie a tím pádem Katuna a iSpeed.

Napsal Topik HD

Galerie

7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2 7. Den - Aquafan 2
Aktuální hodnocení: 3,0 / 5