červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
9. Den - Mirabilandia 2

Tak jedno jsme dneska věděli zcela jistě – že zaplněnější než včera už Mirabilandia nemůže být, to už prostě ani víc nešlo. Navíc dnes je pondělí, už nemá otevřeno aquapark a Mirabilandia už nebude mít otevřeno do 23 hod., ale jenom do 18 hod. Na dnešek jsme vymysleli plán, jak jít na iSpeed a nestát přitom moc velkou frontu.

Budeme u parku ještě před desátou hodinou a hned po otevření bran půjdeme rovnou na něj, než se u něj stačí vytvořit fronta. Ale po včerejší špatné zkušenosti z cesty, kdy jsme jeli prakticky nonstop v koloně, bylo potřeba vyrazit ještě o něco dříve, abychom otevíračku vůbec stihli. Takže znovu trasa Rimini – Mirabilandia u Ravenny, a znovu po té kratší, ale rozbité silnici, protože nájezd na dálnici byl stejně jako včera beznadějně ucpán auty. A znovu jsme se dostali do kolon, ale oproti včerejšku to jelo o něco plynuleji, takže opravdu ještě před otevřením parku jsme už byli na parkovišti. U pokladen už postávaly hloučky lidí a nedočkavě všichni čekali na úder 10. hod. Ten úder nastal a vzápětí se davy lidí začaly valit do útrob parku. Nejdřív jsme k dráze iSpeed chvátali tak nějak důstojně, ale nebyli jsme jediní s tím nápadem jít tam od brány rovnou, takže se to občas zvrhlo v jakýsi poloúprk. No ale frontiště zatím bylo prázdné, vycházelo nám to tak na třetí jízdu. Takže místo rozcvičky hned jízda na nejostřejší atrakci, kterou park nabízí, bylo to podobně jako včera večer samozřejmě fantastické a když jsme u východu viděli, že fronta zatím narostla jen málo, tak hurá zpátky do fronty a jízdu jsme si dali ještě jednou.

Tak to byl takový svižný úvod a od teď už jsme mohli procházet park v klidu, protože hlavní úkol byl splněn. Abychom se vůbec mohli dostat do parku na včerejší vstupenku, museli jsme mít náramek, jak to popisuje podrobně ve své recenzi Marťula HD. A i když byl park opět zaplněn, bylo na první pohled vidět, že proti včerejšku už je to méně, dokonce některé stánky již zůstaly po celý den zavřené. Také čekací doby na jednotlivé atrakce už byly evidentně kratší, např. v neděli jsme čekali na obří ruské kolo téměř 40 minut, dnes to bylo jen slabých 10 minut. Co je mi záhadou, je to, že obsluha pouštěla lidi jen do každé druhé kabinky. Ještě jsem zapomněl dodat, že v Mirabilandii jsou k dispozici úschovné skříňky, stojí 4 € a záloha na klíček je 5 €. Není to zrovna málo, ale zase na druhou stranu můžete kdykoliv do skříňky jít a něco si tam vzít nebo naopak uložit. V jiných parcích to bývá tak, že za použití skříňky zaplatíte nejčastěji 1 €, ale použití je to jednorázové, po otevření dvířek by jste museli eventuálně vhodit minci znova. V pohodě jsme se procházeli parkem a atrakce už jsme si vybírali podle toho, jak jsme zrovna šli nebo jak se nám chtělo. Takto znovu došlo na Katuna, kde dneska už nejezdily tři, ale jenom dva vlaky, ale i tak byla čekací doba menší než včera, zhruba 10 min., tak je jasné, že jsme to náležitě využili. Katun je totiž opravdu skvělá dráha a já sám nevím, jestli jako nejlepší dráhu parku označit iSpeed nebo právě Katuna.

Ale Mirabilandia, to není jen Katun a iSpeed. Je tu opravdu krásné tématické prostředí a samozřejmě řada dalších různých atrakcí a také show. Na jednu show, a asi nejlepší, se část týmu byla podívat, bylo to kaskadérské představení s auty a motorkami „Scuola di Polizia“. Nešlo jinak, museli jsme absolvovat všechny vodní atrakce, tj. rafty „Rio Bravo“, dále klády alias autíčka „Autosplash“, ty byly vyvedeny ve vydařeném tématickém prostředí, ale zato byly takové nasucho, moc nestříkaly, jezdily po vodní hladině tak nějak naplocho. Ale zato moc suchá nebyla naše nejoblíbenější vodní atrakce, stříkací loďka, zde pod výstižným názvem „Niagara“. Na tu se muselo jít, to je povinnost, omluvena byla jenom Fionka, a to ještě jenom ze známosti, ale alespoň jsme měli na koho navěsit všechny foťáky, kamery a tašky, co jsme měli a alespoň někdo mohl točit plavbu a hlavně její finále. Postavili jsme se bezelstně do fronty a pomalu postupovali, ale protože fronta byla do zatáčky, nemohli jsme dohlédnout jejího konce. Skoro po hodině jsme se dosunuli k cedulce, která oznamovala, že odsud se čeká 30 minut. Vždycky jsme znovu překvapeni, jak i na první pohled přijatelná fronta dovede být záludná díky mnohonásobnému důmyslnému zalomení. No, nakonec jsme se dočkali a byli odměněni obrovským gejzírem vody. Jedině „Raratonga“, plavba s bitvou vodními děly, byla bohužel v jednu chvíli mimo provoz a tu jsme tedy vynechali. Dále jsme shlédli 4D kino (průměrné úrovně), svezli jsme se vyhlídkovým vláčkem, stříleli laserovou pistolí v tématické jízdě „Reset“, projeli se mezi příšerami ve strašidelném zámku „Ghostville“ atd. A v neposlední řadě jsme navštívili atrakci „Pizza Time“, kde jsme dodali našim unaveným tělům potřebnou energii ve formě pizzy a kebabu. Při té příležitosti jsem si všiml velkého množství cvalíků - italských dětí ve věku kolem 10 let. Takto nám den příjemně utekl, unaveni jsme byli více než dost, a to jsme ještě několik atrakcí nestihli nebo se nám na ně už nechtělo, např. dvojice volných pádů, jeden vystřelovací („Columbia“) a jeden s pomalým vytažením („Discovery“), myšky „Pakal“ zpracované jako důlní vozíky nebo vláčky „Explorer“ či „Family Adventure“. Ale jak praví básník: byl to krásné a bylo toho dost...

I dnes jsme si všimli, že ačkoliv bylo už 18 hodin, všechny atrakce poctivě dojížděly až do konce návštěvní doby a některé i přes. Hodnocení Mirabilandie je jednoduché – je to prostě super park, kde se skvěle zabavíte během dvou dní, jedinou výtku bych snad měl k tomu, že po megadráhách Katun a iSpeed tam už další kvalitnější dráhy chybějí a také obrovské fronty, ale za to ten park nemůže, je prostě kvalitní a tak tam lidé jezdí, tím spíše, že má výhodnou polohu blízko moře.

Tímto pro nás ta hlavní náplň naší Tour de Italy 2009 skončila, v Rimini zůstáváme ještě dva dny, ale ty už budou trochu volnější.

Napsal Topik HD

Galerie

9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2 9. Den - Mirabilandia 2
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5