červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Europa Park 2008 (autor Mmmatesss) Německo

Vše začalo 19.8.2008, kdy jsme odpoledne vyjeli z Prahy směr Rust poblíž Freiburgu. Po šesti hodinách cesty jsem spatřil oblouk Silver-star a už jsem se nemohl dočkat až na ní pojedu. Noc jsme přečkali v Tipi vesničce,která je nedaleko hlavního vstupu (malá informace o cenách: zaplatili jsme 229euro za 2 noci, 2snídaně formou bufetu, a 1denní vstup do parku a to pro 3 dospěláky).

Brzo ráno nás probudila indiánská hudba, která hrála celou vesničkou a my vyrazili na snídani. Hned potom jsme se svezli k hlavnímu vchodu EP shuttle (zvláštní kulatý vláček). Hlavní vchod byl pojat velkoryse, hrála kapela, tančily víly a celý vchod byl postaven do vzhledu promenády. My se zde však dlouho nezdrželi, protože jsem získal plánek parku už večer před tím, takže jsem celou noc promýšlel naši trasu. Tudíž jsme hned nad vchodem nasedli na jednokolejku, která nás odvezla až na druhý konec parku, do Španělska (Park je členěn do celků podle evropských zemí.). Naší první atrakcí byla malá horská dráha v Rakousku: Alpinský expres, kde jsme projížděli dolem, kde hořel oheň a skřítci kutali kámen, zároveň jeskyní proplouvali klády, které byly naší druhou atrakcí(Log flume/Tyrolské klády)  Dále jsme se svezli na voru skrz černošskou tržnici. První velká atrakce byla v Portugalsku, byla to Atlantica Supersplash, což je sešup z kopce (nejdřív malý kopeček pozadu a poté ten velký hlavní popředu) na 16 členné lodi. Seděl jsem v první řadě a taky to na mě bylo pořádně vidět. Vychytávka byla, že když byl někdo hodně mokrý,tak si mohl zaplatit 1Euro a vlézt si do obrovský sušičky. U každé velké atrakce se vycházelo ven skrz obchod, kde byly suvenýry laděny do stylu té dané atrakce.

Z Portugalska jsme přešli do Skandinavije, kde jsme se zhoupli na Vindjameru (houpací loď), svezli na Fjord-raftech. Projeli jsme na loďce svět pirátu, kde byli pohyblivé figuríny a krásné animace. (doporučuji). Dále jsme se zastavili u Merry-Go-Round a motorových autíček. Následně nás vřele přivítala Ruská část, kde chodili bábušky a kosmonauti,protože nad hlavami se nám tyčila replika rakety MIR. Což byl také část názvu horské dráhy Euro-MIR. Dráha se klikatila kolem několika zrcadlových sloupů. Vozíčky byly kulaté a pro 4pasžéry. 2 jeli popředu a 2 pozadu a v průběhu jízdy se vozíčky otáčeli, takže jste jeli chvíli vpřed a chvíli vzad. Na velkých drahách vás samozřejmě vyfotí a fotku vám prodají (zde za 5,90) a Euro-Mir nebyl vyjímkou, ale bonusem tady bylo to, že když jste si sedli do posledního vozíčku, tak jste si mohli koupit video záznam, jak jedete na Horské dráze. (Koupil jsem si ho za 10euro a nelituju toho, protože je to bomba :-D ) Po cestě jsme zahlédli upoutávky na Laser-show, plni očekávání jsme vešli a znuděně vyšli, protože je to akorát poučné vyprávění historie akorát v laserovém provedení a ještě  k tomu v Němčině s francouzskými titulky. Tak tam rozhodně nechoďte.

Švýcarsko. Úzké uličky mezi dřevěnými domy simulující horskou vesničku. Dominantou byly Boby/Bobsleigh. Což je vláček jedoucí nikoli po kolejích ale po kovové „síti“, v takovém korytu. Skvělí zážitek, ale velké kopce nečekejte. Hned naproti se můžete svézt na Matterhorn Blitz, což je klasická jednovozíčková horská dráha, ovšem místo řetězů, Vás nahoru vyvezou výtahem. Z chladného Švýcarska jsme přešli do Slunného Řecka, kde jsme si počkali 45minut na Horsko-vodní dráhu Posseidon. Čekání bylo zpestřeno různými projekcemi a čekalo se např. na trojských hradbách,odkud byl vidět trojský kůň., takže se dalo pořád na co dívat a tak čekání uběhlo jako voda a vyplatilo se. 2krát sjezd do vody, odkud jsme vyšli opět celí mokří. Z Řecka nás vítr zavál do Francie, kde jsme shlédli celý park z vyhlídkové věže, dali si zmrzlinu a ovoce v čokoládě. A poté jsme šli na Euro-Sat. Což byla obrovská koule a nikdo nevěděl co je uvnitř. (Jako z předešlého studování jsem samozřejmě věděl, že je to horská dráha :-D ) Každopádně vchod byl vytvořen, jako vstup do raketoplánu a když jsme nasedli, tak jsme vjeli do tmy a dlouho stoupali vzhůru. Poté se začlo odpočítávat a hlas řekl: Bye,Bye a to už jsme se řítili někam do propasti, sem tam problikl laser ale jinak člověk opravdu nevěděl kam jede. Ke konci se projede světelným tunelem. Tady se udělalo špatně mému tátovi. (Ale i tak si myslím, že si spíš připravoval výmluvu na to, aby nemusel na Silver-Star) Dále nás spolkla tma strašidelného zámku a 4Dkina, které 100%doporučuji, protože se zde pobaví celá rodina. Vrchol dne byl tady: Silver-Star. 40minut čekání v expozici Mercedez-Benz a 100let závodění + projekce karaoke z venku. Dočkal jsem se a konečně  jsem usedl na krajní sedačku ve třetí řadě. Semafor nás odstartoval a mi už šplhali do 73. metrové výšky. Na vrcholu nádherný ale krátký výhled, protože za křiku se řítíte k zemi ve 130km/h a poté opět vzhůru. Zvednul jsem ruce a užíval si skvělí air-time, který nastal na vrcholu každého oblouku. Za 100 sekund jsme už brzdili a mi tleskali a díky tomuhle neuvěřitelnému zážitku to stojí za to tam jet těch 600km. Nicméně mě dráha tak uchvátila, že jsem jí jel ještě jednou.

Shrnutí:

Park je úžasný, doladěný do nejmenšího detailu. Od popelnic až po domy a dráhy. Zaměstnanci jsou oblečeni stylově. V parku se líbilo i mojí mámě, která absolvovala jenom vodní dráhy a to se smrtí v očích, ale i tak byla nadšená, protože květinová výzdoba parku nebo jízdy elfskou zemí, mezi piráty ji uchvátilo. Za jeden den jsme stihli projít celý park a sjeli jsme všechno nejdůležitější. Byl to úžasný den a jen těžko se mi poslouchal řev ze Silver-staru když jsme odjížděli a trhalo mi to srdce, protože v tu chvíli bych radši seděl ve vozíku než v autě.

by: mmmatesss

Galerie

Europa Park 2008 (autor Mmmatesss) Německo Europa Park 2008 (autor Mmmatesss) Německo Europa Park 2008 (autor Mmmatesss) Německo
Aktuální hodnocení: 4,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Hanka , 07.07.2010, 17:52: Reagovat:

Pěkný článek! Zajímalo by mě jestli v tomto parku existují tzv, VIP karty neboli předbíhačky ( upřednostněný vstup na atrakce).
Děkuji.


Honza , 29.12.2008, 21:25: Reagovat:

Moc pěkná recenze a mě se moc hodí... Jsou v ní užitečné rady, kterými se budu řídit, protože tam v létě pojedeme... Díky za všechny typy a rady... Pěkný.....