červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1)

V sobotu 11. července jsme vyrazili z Rimini směr jezero Lago di Garda.Bylo vzdáleno asi 280 kilometrů. Měli jsme vytipovaných několik hotelů a tak jsme hned po příjezdu k jezeru jeli k hotelu číslo 1.

Hned se nám podařilo ubytovat za 100 € pro 4 osoby na noc i se snídaní. Hned po tom, co jsme se ubytovali, jsme vyrazili do Sea Life. (nové aquarium hned vedle Gardalandu) Měli jsme zvýhodněné vstupenky, které jsme zakoupili v hotelu. 1 den Gardaland + 1 den Sea Life za 32,50 € pro 1 osobu.

 

Sea Life

 

Gardaland byl od našeho hotelu vzdálen asi 5 km a tak po chvilce přijíždíme na parkoviště. Krásně je vidět Blue Tornado. Moc jsem se na něj těšil. My ale zamířili ke vstupu do Sea Life. Již zvenku je vidět, že si na výzdobě dali záležet. Vcházíme dovnitř a procházíme turniketem. Uvnitř naleznete spoustu druhů mořských živočichů, dokonce i žraloky. V jednom místě procházíte skleněným tunelem, kde je okolo vás voda a v ní různé druhy ryb a již zmiňovaní žraloci. Koná se zde i tulení vystoupení. Také je zde kulaté, uvnitř duté aquarium, které podlezete a můžete strčit hlavu přímo doprostřed. Zde jsou ryby soustředěny podle animovaného filmu Hledá se Nemo. Na konci si můžete koupit něco na památku v obchodu se suvenýry a najíst se v restauraci. Podle mého názoru je Sea Life velice povedené a hezky tématicky upravené aquarium. Rozhodně stojí za návštěvu, ale 15 € za vstup bychom asi za to nedali. Díky zlevněnému vstupnému to ale stálo za to. A teď už se můžu těšit na zítřek, který bude určitě o hodně lepší a adrenalinovější.

 

Gardaland

 

Ráno jsme sbalili věci, nasnídali se a vyrazili. Přijeli jsme na parkoviště, dostali plánek parku a zaparkovali. Bylo krásné počasí, spíš vedro. Už cestou ke vchodu bylo jasné, že je vše krásně upravené. U vchodu jsme zjistili, že návštěvnost bude asi vysoká. Co jsme taky mohli čekat když je neděle. Do parku začali vpouštět krátce po půl desáté. Prošli jsme tedy turnikety a zamířili jsme k Blue Tornadu. Cesta však byla zahrazená a my museli čekat na slunci až do 10 hodin. V 10 hodin odstranili z cesty plot a my vyrazili do úplně jiného světa, světa zábavy a fantazie. Jako první jsme utíkali asi na největší lákadlo parku, zavěšenou loopingovou dráhu Blue Tornado. Všimli jsme si, že na ní utíkalo docela hodně lidí. Po chvíli čekání jsme usedli do sedačky, připevnili bezpečnostní uchycení a vyrazili na první jízdu. Byla skvělá, rychlá, v jednom místě jsme dokonce projeli vodou. Dráha má 5 inverzí. Jediné mínus na této dráze je, že nám to vždy pěkně omlátilo hlavu. Nevadí, jízda byla super.

 

Jako další jdeme na docela čerstvou dráhu Mammut. Procházíme cestou na čekání. Tady už se vytvořila fronta asi na 20 minut. Při čekání nám vláčky projíždí přímo nad hlavou. Po chvíli již usedáme do docela dlouhého vláčku a vyrážíme. Jízda je velice zajímavá a poměrně dlouhá. Každou chvíli projíždíme tunelem nebo blízko skal atd., okolo nás jsou mamuti, sníh... Tuto dráhu rozhodně doporučuju. Dále přišly na řadu rafty, které byly hned vedle. Jsou to klasické rafty s africkou tématikou. Takže například projíždíte okolo slonů, kteří na vás vychrlí vodu z chobotů, nebo jedete uvnitř sopky atd. Platí, že odsud nevylezete suchý. Po raftech jsme chtěli vyzkoušet další vodní dráhu Fuga da Atlantide, ale ta měla bohužel technické problémy. Nevadí, vrátíme se později. Tunga, to je jméno atrakce, kde proplouváte v loďce džunglí. Plujete domorodou vesnicí, kolem afrických zvířat, vidíte boj Tarzana s krokodýlem... Vše vypadá jako skutečné. Poté jsme zamířili do spodní části parku kde jsme se projeli na kládách Colorado Boat. Byly to klasické klády s prvním menším a druhým větším kopcem. Pak jsme zamířili na další větší dráhu parku. Loopingová dráha Magic Mountain se skládá ze dvou loopingů a double corkscrew (dvojitá vývrtka). Vyčkali jsme asi 5 minut a usedli do poslední řady vláčku. Tato dráha má nový image vláčků. Navíc má nový typ uchycení, které jsem tady viděl poprvé. Vypadá jako pásy u Ferrari. Jsou natahovací a přizpůsobí se tělu. Tím pádem jsou velice pohodlné. Ale teď k dráze samotné. Jízda je skvělá, jemná, loopingy přicházejí rychle po sobě, navíc v zadním vozíku je zrychlení obrovské. Fronta byla asi jen na 5 minut, tak jsme si jízdu hned zopakovali.

 

Potom jsme si koupili zmrzlinu a projeli se vyhlídkovým vláčkem, který objel dolní část parku. Po vystoupení jsme zamířili na letošní novinku Ramses il Risveglio. Jedná se o laserovou střílečku uvnitř egyptského chrámu. Tématika této atrakce je dokonalá. Projíždíte okolo sfingy, pokladů atd. Rozhodně doporučuju. Dále jsme zamířili k obrovskému korábu. Tam se nacházela atrakce I Corsari, která se nachází pod zemí. Prošli jsme čekací cestou a obsluha nás vpustila do korábu. (Vpouští jen určitý počet osob.) Prošli jsme palubou a vešli do podpalubí korábu. Tam byly spojené dvě lodě, každá pro 10 lidí. Nasedli jsme do první lodě a vjeli do tmy. Projížděli jsme skrz pirátskou bitvu, okolo mořské příšery, nebo na mořském dně. Více neprozradím, abych nezkazil překvapení. Tato atrakce na nás velice zapůsobila a řadíme ji jako jednu z nejlepších v parku. Naobědvali jsme se a pak jsme zamířili znovu k atrakci Fuga da Atlantide, která už fungovala.

 

Tady jsme si počkali asi nejdéle. Asi tak 40 minut. Bylo už takové vedro, že jsme se moc těšil, až mě ohodí voda při jízdě. Nicméně čekání se vyplatilo. Jízda byla skvělá, okolo skvělá tématika. Zaujal nás obří Poseidon, kolem kterého jsme proplouvali. Dráha má dva sjezdy, první menší a druhý velký. Pak jsme si zopakovali velké dráhy a shlédli park, jezero a dokonce i Alpy z vyhlídkové věže Flying Island. Pak jsme vyrazili do 4D kina. Do té doby jsme znali pouze 3D kino v Praze a tak jsme ani nevěděli, co nás čeká. Nejenom že máte 3D brýle, ale sedačky se pohybují a tím jste ještě více vtáhnuti do děje. Vyšel na nás film arktické dobrodružství. Jedná se o jízdu ledovým korytem. Tady se udělalo špatně tátovi. Ale nic hrozného to nebylo. Záměrně jsme si 5D kino nechali až po 4D kině. Zatímco do 4D vpouštěli asi po 50 osobách. V 5D vpustili 180 osob. Vešli jsme do sálu, usadili se do sedaček, nasadili si brýle a vyčkávali. Po chvíli film začal. Kromě velkého plátna tam byla ještě dvě postranní. Kromě brýlí a hýbajících sedaček tu byly ještě speciální efekty. To znamená, že jste opravdu součástí děje. Opět jedna z nejlepších atrakcí parku. Určitě doporučuju. Je to úžasný zážitek. Dále jsme si zopakovali dráhu Magic Mountain, tentokrát z první řady. Dali jsem si hranolky a procházeli stánky se suvenýry. Bohužel nikde neměli DVD Gardalandu, tak jsme si ho nemohl koupit. Jako poslední jsme se projeli ve vláčku ze kterého jsou většinou vidět jen stromy. Svezení je ale příjemné. (Potom jak nás bolely nohy...:-) A vyrazili k východu. Došli k autu, nasedli a vyrazili domů.

 

Podobně jako u Mirabilandie i zde si můžete koupit za 10 € Gardaland Express, se kterým nemusíte čekat frontu, ale jít na atrakci přednostně. Ale myslím si, že je to hlavně pro jednotlivce, páry a nebo prachatý. Pro rodinu by to bylo nějakých 40 € navíc.

 

Shrnutí:

 

Park je úžasný, krásně upravený s tématickým zaměřením. Ani chvíli jsme se nenudili. Byl to úžasný den plný fantazie, adrenalinu a dobrodružství.. Park můžu jedině doporučit. A i když neláká žádnou mega atrakcí, každý se tam zabaví, každý si najde své.

 

S pozdravem Honza alias Loupik1

 

Galerie

Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1) Gardaland + Sea Life 2009 (autor Loupik1)
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Jindrous

Jindrous , 23.02.2010, 22:30: Reagovat:

ahoj Loupíku - jak moc je drastická ta dráha Blue Tornádo? V heide Parku je stejný druh dráhy a je prý lepší v tom že si neoboucháš hlavu, díky...