červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Oltremare 2009 (autorka Marťula HD)

Během naší dovolené v Itálii jsme navštívili také rozlehlý komplex Oltremare, který se nachází v Riccione hned vedle Aquaparku Aquafan.  Jedná se o park, který je určený pro všechny věkové kategorie, především však pro rodiny s dětmi.

Vstupné do parku stojí 24 Eur, my jej však měli zvýhodněné a to díky Fantasticketu. Opět platí, že je druhý den vstup do parku zdarma. Park je otevřen denně od 10 do 23h. Zajímavostí je, že má Oltremare velkou návštěvnost. Ročně tento park navštíví až 2 miliony lidí. Všechny totiž láká především obrovské delfinárium, které se v parku nachází. Park má dokonce větší návštěvnost než například zábavní park Mirabilandia, který loni navštívilo „pouze“ 1,6 milionů lidí. Tento rok však bude návštěvnost mnohem větší a to díky novince iSpeed. Do Oltremare jsme šli až odpoledne, protože jsme od rána byli v Italia in Miniatura. Hned po příjezdu jsme věděli, že se nám tu bude líbit. Celý komplex se nachází na kopci a je tu moc hezký výhled na San Marino. Před parkem vládne pěkná atmosféra. Všechno tam na mě působilo uklidňujícím dojmem. Byl tam takový klid a všechno pěkně upraveno. Přímo před vchodem do Oltremare je zahrádka se záhony, na kterých pěstují rajčata, papriky, okurky…  Nechybí ani vinný sad nebo jezírko s velkými červenými rybičkami.

Po příchodu dovnitř parku narazíte na budovu, která je současně i hledištěm pro představení delfínů. Budova má i dvě patra do podzemí.  My jsme první koukli na monitor, na kterém byly informace, v kolik hodin jsou různá vystoupení. Nejbližší čas byl právě na představení delfínů, na které jsme se těšili nejvíce. Šli jsme proto tedy se usadit a najít si ty nejlepší místa. Během několika minut se hlediště celé zaplnilo a nebylo tu žádné místo k sezení. Dokonce tam bylo tak narváno, že pořadatelé museli všechny v hledišti hromadně posouvat blíž k sobě, aby se sem mohli vejít další lidi. Zajímavostí bylo, že tu chodil fotograf, který fotil lidi v publiku a pak jim dal čárkový kód, díky kterému si mohli lidé zakoupit fotografii. Fotografie se prodávaly buď v budově o patro níž, nebo před parkem, kde se zároveň kupovaly i fotografie z Aquafanu. Celé představení delfínů bylo hezké. Delfínů mají 9 a každý z nich poslouchá pouze svého cvičitele a ošetřovatele v jedné osobě. Je až neuvěřitelné vidět, jak jsou delfíni chytří a co všechno zvládnou. Umí na povel pošplíchat lidi v obecenstvu, dokonce své cvičitele vozí ve vodě a vyhodí je až na břeh, tancují podle hudby nebo vám klidně dají i pusu. Jsou vážně kouzelní. Líbilo se mi, když vybrali nějakého dobrovolníka, který si směl pohladit delfína a ten mu dal pusu. Samozřejmě, že nechyběl ani fotograf, který byl u toho a v tom nejlepším okamžiku vás vyfotil. Takovou fotku si pak prostě koupit musíte, protože to je vážně památka na celý život. Hold byla vážně škoda, že jsem tam jako dobrovolník nebyla já. Po představení jsme se jeli podívat o dvě patra níž, kde byla prosklená akvária, ve kterých delfíni plavali a předváděli se před námi. Byla tu tma a akvária byla nasvícená tak, aby bylo na delfíny krásně vidět a zároveň se dali i krásně vyfotit, ovšem bez blesku. Tam jsem strávila asi nejvíce času, protože z delfínů jsem byla doslova nadšená. V prvním patře pod zemí se nachází deštný prales. Když do něj vejdete, cítíte tu vlhkost jako v opravdovém deštném pralese. Je tu docela mokro a pára. Nechybí palmy, vodopády. Slyšíte zvuky ptáků. Procházíte třeba skleněnou podlahou a pod vámi jsou hadi a švábi. Je tu obrovské terárium se dvěma krokodýli. Samozřejmě, že živými. Mají tu například i napodobeniny dinosaurů, dinosauřích vajec. V nočních hodinách je deštný prales nasvícen a procházka jím se stává poněkud strašidelnou.

Kromě deštného pralesa nás zaujalo i obrovské akvárium s rejnoky. Kromě rejnoků tam plavou i jiné rybičky, ale rejnoci jsou prostě úžasní. Viděla jsem je poprvé v životě tak zblízka. Akvárium je kolem dokola obloženo kameny. Jsou tu však části, které jsou celé prosklené a vy můžete vidět plavat rejnoka i pod vodou. Je to opravdu moc hezky udělané a zajímavé. Navíc tam vždy stojí zaměstnanec parku, který vám může odpovědět na to, co vás zajímá. Je tu i obchod se suvenýry, kde můžete koupit především plyšové delfíny nebo DVD se záznamem vstoupení delfínů, zmiňované fotografie atd. Na fotkách se mi líbí, že si můžete vybrat z několika druhů. Buď si koupíte menší fotografii, na které jste jen vy a logo z Oltremare nebo si můžete zakoupit větší fotografii, kde je v pozadí celé delfinárium i s delfíny. V parku samozřejmě najdete i stánky s občerstvením, nápoji a se zmrzlinou. Je tu i dokonce restaurace, která je uvnitř v budově.

Kromě vystoupení delfínů mě v Oltremare zaujala ještě expozice mořských koníků. V místnosti bylo velké množství malých akvárií. Byla tu tma a akvária byla krásně nasvícená. Zajímavé bylo, že v každém akváriu byli jiné druhy mořských koníků. Já jsem nevěděla, že jich tolik existuje. Někteří byli obrovští a pěkně tlustí, druzí vypadali třeba jako list a trvalo pěknou chvíli, než jsem je v akváriu našla. Jiní byli zase úplně malinkatí. Líbilo se mi, že kromě mořských koníků byli v každém akváriu i korály a mořské řasy, které byly barevné a v nasvíceném akváriu to vypadalo moc hezky. Nechybělo ani u každého akvária info o tom, kde který druh mořského koníka žije a jiné různé zajímavosti. Jako například to, že u mořských koníků rodí mláďata sameček. Z této expozice jsem byla také velmi nadšená, protože jsem nikdy mořské koníky naživo neviděla a moc se mi líbili. Nachází se tu také virtuální realita a zároveň 3D kino, ve kterém se promítá film o teorii vzniku země. Jak je v každém 3D kině zvykem, dostanete 3D brýle a usadíte se do pohodlných sedaček. Není tu samozřejmě nouze o 3D efekty, kdy na vás padají tříštící se kameny apod. Po asi 5 minutovém filmu následoval vstup do druhé místnosti, kde nás čekalo pokračování děje. Nejdříve jsme se dívali na obrazovku a sledovali náraz asteroidu do moře. Poté nás doslova „smetla vlna“, kdy jsme cítili silný vítr, který proti nám najednou vál. Po tomto efektu jsme se opět přemístili do další místnosti, kde jsme sledovali tání ledovců.  Stojíte v místnosti, začne se najednou třást celá zem a začnou na vás padat ledovce. Samozřejmě, že nespadly úplně a včas se zastavily. Následovala ještě jedna poslední část, kde jsme byli svědky vzniku rostlin a živočichů. Poté nám už otevřeli dveře a pustili nás do reálného světa. Bylo to velmi zajímavé. Nikdy jsme se s ničím podobným nesetkali. Bohužel představení bylo celé v Italštině, takže jsme to všechno museli pochopit pouze podle toho, co jsme viděli. Bylo však možné toto představení vidět i v angličtině. Probíhalo však v jiný čas, než jsme chtěli jít.

Poté jsme se rozhodli projít si celý park a podívat se, kde se co nachází. Venku je park také hezky upraven. Je to taková přírodní rezervace. Tento rok mají spoustu novinek jako například mini zoo, kde nechybí zvířata jako kohouti, slepice, králíci, ale i koníci, kozy a jiná zvířata. Kromě toho tu mají i velká jezírka s rybami a vodními ptáky. Narazili jsme třeba na včelí úly, které jsou prosklené, a vy můžete přímo vidět obydlí včel. Další novinkou jsou expozice s želvami. Mají tu také velká akvária s obrovskými sumci. Prostě tu mají skoro vše.  Co mě však nejvíce rozhodilo, bylo to, že jsem narazila na potkana, který vyběhl z rákosí u rybníčku, přeběhl přes cestu a byl pryč. Nevím, jestli tam normálně volně pobíhají a žijí nebo to byla náhoda. Ale raději jsem se vrátila zpět do přední části parku, kde na nic podobného už nenarazím. Kromě vystoupení delfínů a představení dravých ptáků na louce je tu i muzikálové představení latinskoamerických tanců. Je to pět novinka tohoto roku. To nás však nijak zvlášť nezaujalo, tak jsme tam nešli. Nechybí ani zábavnější část parku, která se jmenuje Adventure Island. Celé prostředí je velmi hezky zpracováno a je určeno především pro děti. Nechybí například fontánky, ve kterých děti pobíhají v plavkách a nechají se celí zmáčet. Mají tu například i skluzavky a je zde i dřevěná houpací lávka nad řekou, která je zároveň atrakcí. Jedná se o vodní bitvu. Jezdíte na ní na lodičkách pro 4 osoby a vodními děly střílíte navzájem po sobě. Na rozdíl od atrakcí v jiných zábavních parcích můžete střílet pouze za lidi, kteří stojí venku, nikoliv však na lidi na lodičkách před vámi nebo za vámi. Lidé stojící venku mohou stříkat vodou po lidech na lodičkách. Ti jsou totiž v nevýhodě, protože lodička pomalu jede a oni se nemůžou kde schovat a pořádně to schytají. To lidé stojící venku mají k dispozici více děl, mohou kdykoliv utéci nebo si stoupnout k jinému dělu a stříkat z jiné části.

Kromě těchto všech expozic, představení a atrakcí tu mají také 3D kino IMAX. Vchod do tohoto kina je buď samostatně a to za 8 Eur nebo můžete využít vstupu zdarma, který je v ceně vstupenky do Oltremare. Když jsme tam byli, tak jsme si mohli vybrat ze dvou filmů. První byl film o dinosaurech T-Rex a druhý film o podmořském světě. Filmy se neustále opakovaly a každý se hrál alespoň 4x denně. My si dle časového rozvrhu vybrali film, který nám nejlépe vyhovoval a to byl film o podmořském světě. Zajímavé je, že v tomto kině je jedno z největších promítacích pláten v Evropě a jeho plocha je 600 m2. Film je z části hraný a z části animovaný a dozvíte se v něm zajímavosti z podmořského světa a životu v moři. Jelikož platila vstupenka do Oltremare i druhý den, tak jsme toho využili a vrátili se do parku znovu. Ovšem až po uzavření Aquafanu, tedy po 18 hodině, protože jsme měli na druhý den naplánovaný právě tento aquapark. Kdybych měla ohodnotit Oltremare jako celek, tak si tu opravdu najde každý to své, co ho zrovna zajímá. U mě to byli právě delfíni a mořští koníci. Je to park určen hlavně pro rodiny s dětmi, ale určitě se v něm nebude nikdo nudit. Rozhodně stojí za návštěvu.

S pozdravem Marťula HD

Galerie

Oltremare 2009 (autorka Marťula HD) Oltremare 2009 (autorka Marťula HD) Oltremare 2009 (autorka Marťula HD) Oltremare 2009 (autorka Marťula HD) Oltremare 2009 (autorka Marťula HD) Oltremare 2009 (autorka Marťula HD) Oltremare 2009 (autorka Marťula HD) Oltremare 2009 (autorka Marťula HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

sisa , 16.05.2011, 12:30: Reagovat:

chcela by som sa opytat ako daleko je to od centra , treba tam ist autobusom alebo sa tam dá dostať pešo za nejaky rozumný čas :)? dakujem :)


Dáša , 01.03.2011, 12:53: Reagovat:

Díky.
Už se těšíme, až se tam v létě podíváme.Budeme rádi, když nám poradíte, co v Riccione nebo v Rimini stojí za to vidět. D


Petra L. , 10.12.2010, 13:40: Reagovat:

Re:MarťulaHD:
Ahojky, prosím o sdělení, kde se dostanou koupit ty fantastickety? Chystáme se s dětmi příští rok do Riccione a chtěli bychom toho co nejvíc vidět za rozumnou cenu. Jsou k dostání na pokladnách jednotlivých zábavních parků (Aquafan, Oltremare, Fiabilandia, Mirabilandia apod)? Prosím o odpověď na můj e-meil p.litv@seznam.cz
Moc díky Petra


Veronika , 17.01.2010, 14:01: Reagovat:

Je to nádherné a to 3d kino- jinde neuvidíte! doporučuju!


MarťulaHD , 21.10.2009, 08:26: Reagovat:

Re:Jindrous:
děkuju!
Jasný, určo jeďte do Rimini, je tam toho strašně moc k vidění.. :)A kdyby jste potřebovali s něčím poradit, tak dejte vědět.. :)


Jindrous

Jindrous , 20.10.2009, 19:50: Reagovat:

Martulo - opět pěkná práce - tvoje recenze které mají úroven nás inspirovali k dovolené v příštím roce - díky za ně :-)