červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Movie Park Germany 2011 (napsal Petr Toman)

První květnová sobota byla ve znamení krásného slunečného počasí, které do zábavného parku v Porůří  přilákalo tisíce návštěvníků zejména z nedalekého Holandska. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl vyzkoušet malého pomocníka, časovač TIM (Time manager). Tato krabička stojí 15 EUR za osobu, při více osob sleva (maximální počet na jeden přístroj je 6 lidí za 65 EUR).

Zakoupit lze v samostatném stánku vlevo od vstupní brány a také u dráhy „Bandit“. Jako záloha se vybírá občanský průkaz nebo pas, u mne přijali klíčky od auta. Do systému je zapojena většina atrakcí, výjimkou je pouze zavěšená dráha MP Xpress. Zde byly čekací doby kolem 20 minut, tak se to dalo vydržet. Zejména na vodních atrakcích byl TIM velice výhodný, během pár jízd jsme předběhli stovky lidí. Vodní atrakce, čluny „Alien Encournet“ a rafty „Mystery River“ jsou evropskou špičkou ve své kategorii , pěkný je také volný pád The High Fall se sklopenými sedadly a samotnou kapitolou je dřevěnka „Bandit“. Na základě předchozích recenzí jsem si v kapse nechal pro syna Brufen a ten si ho hned po první jízdě vyžádal! Bylo zajímavé sledovat lidi  jak se trousí z atrakce a masírují krky a prohmatávají si končetiny. Při jízdě v první řadě jsem vydržel s rukama nad hlavou po celou dobu jízdy ale v poslední řadě to bylo tak drsné, že jsem se místy držel, abych se neotřískal o vozík. Snad právě pro ten adrenalin při průjezdu spletí podpěr jsem zařadil dráhu „Bandit“ na čelo mého hodnocení dřevěných horských drah. Časovač nám neustále nabízel další a další možné termíny po celém parku (přibližně čtyři atrakce s volným vstupem do 10 minut, ostatní do 25 minut), zašli jsme i na kaskadérské představení (největší zklamání v parku, přeci jen jsme namlsáni megašou v Mirabilandii) a do 4D kina (zde jsou naopak lavice velice akční). Dostavila se ale únava a tak se jelo na hotel. Celkově mne Movie Park potěšil, úprava je ale místy až moc filmařsky kýčová a místy naopak nulová. Parku chybí nějaký ten mega coaster. Přesto se pracuje na dalším vylepšení, v průběhu června bude otevřena nová krytá „strašidelná“ dráha Van Helsings Factory.

Závěr výletu jsem zpestřil večerním lyžováním v nejdelší kryté hale na světě (640m) v nedalekém Bottropu a v neděli jízdou po jediném evropském loopingovém tobogánu v Aqua Magis Plettenberg.

Napsal Petr Toman

Galerie

Movie Park Germany 2011 (napsal Petr Toman) Movie Park Germany 2011 (napsal Petr Toman) Movie Park Germany 2011 (napsal Petr Toman) Movie Park Germany 2011 (napsal Petr Toman)
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.