červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Heide Park 2009 (autor Wendis)

Další park na našem každoročním seznamu je Heide park, už v předchozím článku jsem psal, že jezdíme současně do Heide parku a Hansa parku, takže dvoudenní maratón zábavy a vzrušení.

Drtivé většině lidí co tohle budou číst Heide park netřeba moc představovat, ale zkusím popsat, jak to cítim já. Po prolezení brány a zaplacení vstupného, což vetšinou děláme přes internet, protože to vyjde podstatně levněji se vždycky hned ženem k dráze Desert race, která je jedinečná svým zrychlením, ale pokaždý se nám zatím stalo, že jsme se dohnali do fronty a vždy byly nějaké problémy, takže to nejelo, později už bylo vše v pořádku ale vždy se uskuteční přesun na Colossos, kterej je hned vedle a pro ty co se svezli nemusím psát, co je to za mazec. Se svojí výškou cca 60m a sklonem 61° je to fakt kolosální zážitek. Po pár jízdách většinou tak 5-6krát následuje návrat na Desert race, která už je zase v provozu a tam následuje to samý …..vyježdění do zblbnutí. Jízdu na zavěšené dráze jménem Limit si taky vždycky pořádně užijem, vždycky začínám prvnim vozejkem, což znamená parádní svezení se skvělým výhledem, ale kdo brouzdá dráhy jako my, tak mi dá za pravdu, že poslední vozejk je vždy na pocit z jízdy nejlepší, je to sice bez výhledu, protože většinou před vámi dřepí zpocený němci, ale i tak je to tam lepší a u dráhy Limit tohle platí dvojnásob, ale zase s výhodou, že nejsou vidět již zmíněný němci. :-D Kousek od Limitu je Bobová dráha, která je taky parádní, ale pro mě jen tak se jednou svézt a už tam nemusím, takže následuje cesta kolem WC, který nevynechám nikdy a šup na Scream, Kdo na Screamu byl ví o čem píšu, nemá to chybu, letos jsme do boty narafičily foták a natočily video přímo pod Screamem, což vypadá úžasně. Abych ještě nezapoměl na dráhu Big Loop, která je nejstarší dráhou v Heide parku a mě osobně moc nebere, stačí mi když se na ní jednou svezu a fertig. Nejvíc mě letos překvapila sekce „blivotočů“, tak nazýváme ten kout parku, kde jsou různý vymejvače mozku, centrifuga atd, zmizela houpačka jménem duha a pokud si vzpomínáte, tak uprostřed byl takovej nudnej kolotoč kterej se točil a kousek i zvedal do výšky, ten je pryč a místo něho je tam zajímavej řetízák, kterej se samozřejmě točí a ještě se kvrdlá do stran-zajímavý. Loni byla rozebraná moje velmi oblíbená Lavice, která je už letos funkční a je krásně zrenovovaná. Ale co se mi na téhle sekci líbilo nejvíc je styl, kterým pojaly celou tuhle sekci. Je ve stylu safari s krásnými dekoracemi, všechny kolotoče jsou přestříkány na jinou barvu a vše vypadá opravdu parádně. Prostě Heide park stojí za návštěvu a určitě si ho letos střihnu ještě jednou.

Akorát bych chtěl dodat….. Na Marťuly přpomínku o tom na co si dát pozor, tak jsme absolutně zapoměli na to že němci maj 1.6. dětskej den, takže jsme tenhle mumraj chytly v Hasna parku a fakt není o co stát, příští rok se mu musíme vyhnout, protože tolik lidí jsem tam v životě neviděl. A 2.6. jsme byli v Heide parku a dětkej den tam měl zdřejmě ještě jakousi dohru, protože tam bylo taky docela dost lidí, ale už to docela šlo. Takže bacha na německý svátky, protože němci jsou jak utrhlý ze řetězu:-D. Pokusím se časem dát dohromady jejich svátky a tady to zveřejnit, aby jste podniknutého výletu nelitovaly. Ale to jsem trochu od parku odbočil, ještě jsem nezmínil atrakci zvanou Mountain Rafting, kterou všichni máme moc rádi a vždycky se u toho nasmějem a jsme tak schopný jezdit hodinu furt dokola. A další vodní atrakce jsou klády. Vstup na klády je přímo naproti Screamu a je to dobrý svezení, i když kdo byl na kládách v Holiday parku mi dá za pravdu, že tam jsou klády o dost propracovanější. Samozdřejmě nechybí ani různé show včetně Delfínů, kteří jsou fakt dobrý, takže Heide park má u mě velký plus a každoročně se tam hrozně rád vracím. Takže to je asi vše, co jsem schopnej sesmolit o tomto parku. Takže si užívejte a všichni budte v pohodě.

Zdraví Wendis

Galerie

Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis) Heide Park 2009 (autor Wendis)
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.