červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie

Pokud chcete navštívit aquapark Mirabilandia beach, musíte mít nejdříve platnou vstupenku do zábavního parku Mirabilandia. Vstup do aquaparku je totiž pouze parkem. Vstupné se platí zvlášť a to 8 EUR. V ceně je už potom skoro vše, včetně plážových slunečníků a lehátek.

Aquapark je otevřen o prázdninách denně oficiálně od 11 do 18h. My když jsme tu byli, tak bylo na informační tabuli před vstupem do zábavního parku napsáno, že je otevřen mimořádně již o půl hodiny dříve. Hned u vstupu se nachází dámské a pánské šatny, sprchy a toalety. Nechybí zde ani skříňky na klíč. Tuto skříňku si můžete pronajmout za 2 EUR a vratnou kaucí 5 EUR. Dostanete klíček na gumě, který si dáte na ruku a nosíte všude s sebou. Doporučuji těchto služeb využít. Je lepší mít cenné věci jako fotoaparáty a peníze bezpečně schovány a bezstarostně si užívat zábavy v tomto skvělém aquaparku. Dále se v těchto místech nachází plážový obchod, kde si můžete koupit věci na pláž, ručníky včetně plavek a docela za rozumnou cenu. Mnohdy levněji než v ČR. Najdete zde i restauraci nebo bufet, kde se dá koupit skoro vše. Ceny jídel jsou však docela drahé. Např. kebab a malé pivo stojí 7, 5 EUR. Asi největším lákadlem je plážový písek, který je dovezen až z Karibiku. Je jemný a krásně bílý, právě jako na plážích Karibiku. Na něm se nachází spousta lehátek a dřevěných slunečníků. Je jich tu dostatečné množství, takže si místečko najde opravdu každý. Jestliže nechcete ležet na lehátkách v písku, můžete si najít místo jinde. Je tu i rozsáhlá travnatá plocha. Aquapark je rozdělen na dvě části a to na atrakce pro děti a pro ty starší. První část je právě spíše pro mladší, ale vyblbnou se i dospělí . Jedná se o dětské skluzavky a tobogány. Všude však stříká a teče voda. Jsou tu hadice, kde po sobě všichni stříkají. Mě nejvíce zaujal obrovský hrnec, který je umístěn na nejvyšším místě. Hrnec se houpe a teče do něj voda. Jakmile je hrnec dostatečně naplněn, převrhne se a všechna voda se z něj vylije po střeše atrakce až dolů na zem. To se pak všichni seběhnou a nechají se zmáčet proudem vody. Chtěla jsem si všechno nafotit pořádně zblízka, protože je vše nádherně barevně provedené a vypadá opravdu krásně. Jelikož ale odevšad stříká voda, neriskla jsem si vzít foťák až tam a fotili jsme raději z bezpečné vzdálenosti. Samozřejmě nechybí ani bazén s pozvolným vstupem do vody. Bazén má bílý podklad a voda v něm vypadá úplně jinak, než v jiných bazénech. Skvěle to vypadá právě v kombinaci s bílým pískem z Karibiku. Překvapilo mě však, že je všude strašně ledová voda. Nevím proč, asi je to tím, že je v Itálii docela horko a voda příjemně osvěží. Vždy v určitou hodinu se u tohoto bazénu koná nějaké vystoupení. Baby Dance, Acquagym a Balli di gruppo. Například Acquagym je aerobic ve vodě. Hraje hudba a tři instruktorky předvádí před bazénem, jak cvičit. Docela jsem byla překvapená, jak se do aerobiku ve vodě pustili všichni bez ohledu na věk a na pohlaví. Pobavilo mě, jak plný bazén lidí dělá to, co instruktorky předvádí.

Druhá část aquaparku je věnována starším. Vstup je umožněn od 120 cm výšky. Jsou tu 4 tobogány. Na žádném z nich se však nejezdí po zádech jako ve všech našich aquaparcích, ale v gumových kruzích. Dva tobogány jsou určeny pro jízdu ve dvou. Samostatně se na nich jezdit nemůže. Další dva tobogány jsou určeny pro jednotlivce. Zajímavostí je, že se na tobogány nechodí po schodech, ale jezdí dvěma výtahy. Výtahy jsou prosklené a jakmile vyjedete nahoru, vidíte z nich krásně do zábavního parku. U výtahu stojí obsluha, která jej ovládá. Má vysílačku, je v kontaktu s plavčíky, kteří jsou nahoře a tak ví, kolik lidí má nahoru pustit. Fronty se tedy stojí již před výtahy. Tobogány jsou dokola ohraničeny řekou Rio Angel, která kolem teče. Vypadá to jako by byly na ostrůvku. Proto, když chcete jít na tobogány, musíte nejprve přejít přes malý mostek, pod kterým řeka teče. Po řece se jezdí v gumových kruzích, můžete si vybrat jaký chcete. Jsou zde tři druhy kruhů. Žluté kruhy, ty jsou pro jednu osobu a potom kruhy modré, které jsou pro dvě osoby. Modré kruhy jsou buď s vyplněným dnem, kdy v něm můžete sedět jako v člunu, nebo výplň nemají, stejně jako kruhy žluté. V řece neustále cirkuluje voda. Proto můžete na kruzích plout bez pádlování. Můžete však kolem dokola plavat bez kruhu. Je jen na vás, co si vyberete. Do této řeky ústí skoro všechny tobogány. Jakmile vjedete z tobogánu do řeky, sedíte dále v kruhu a necháte se unášet až do místa, kde se odevzdávají kruhy. Stojí tam plavčík, který je sbírá a hází je na gumový pás, kterým jsou vyváženy opět nahoru. Narozdíl od jiných aquaparků je v Mirabilandia beach výhoda, že když chcete jet na tobogánech, nemusíte stát nejdříve frontu na gumové čluny a poté ještě další dlouhou frontu s člunem v ruce na tobogán. Plavčík vám předá kruh až v místě nástupu na tobogán, nasednete a můžete jet dolů.

Když jsme vyjeli výtahem nahoru, mohli jsme si vybrat, na který tobogán chceme jít. Vybrali jsme si ten nejbližší. Nasedli jsme do gumového člunu a hurá dolů. Kdybych věděla, co je to za hrůzu, asi bych na něj jako první nešla. Jmenuje se Vuelta Vertigo. Byl to tobogán ve tvaru U-rampy a strašně prudký. Na něm se právě jezdí na modrých kruzích bez výplně. Trvalo to dlouho než jsem přišla na to, jak si do něj sednout a držet se. Ale musím říct, že mi dělalo docela problém při té rychlosti se v kruhu udržet. Seděla jsem vepředu a když jsem sjížděla dolů a viděla před sebou ten sráz, neubránila jsem se a musela křičet. Vyhouplo nás to až na druhou stranu U-rampy a pak jsme sjeli dolů pozpátku a pořád dokola, dokud jsme se nezastavili úplně. Dole jsme museli vzít člun a dojít k řece Rio Angel, nasednout do člunu a pokračovat dále řekou. Je to jediný tobogán, kde si musíte vzít kruh do ruky a poponést ho o pár metrů dál do řeky. Ostatní do ní vedou přímo. Řekla jsem si, že už na tento tobogán nevlezu. Nakonec jsem se nechala znovu ukecat a jela jsem na něm ještě jednou. Asi nejvíce se nám líbil tobogán Rio Diablo, nejdelší tobogán, který v aquaparku je. A nejdelší, na kterém jsem kdy jela. Dokonce jede nejen dolů, ale díky důmyslnému systému vodních čerpadel vás chvílemi žene i do kopce nahoru. Je z části otevřený a z části uzavřený. V uzavřené části se nacházejí po bocích malá světýlka. Jak moc rychle jedete si uvědomíte až poté, jak se vám začínají mihotat světýlka a vy je přestáváte skoro vnímat. Když sjedete dolů do bazénu, zůstáváte sedět pořád v kruhu a pokračujete řekou Rio Angel až do místa, kde se vrací gumové čluny. Můžete člun buď vrátit nebo pokračovat řekou dále kolem dokola. Je to jen na vás. Je to taková pohodová jízda, kdy si jen tak sedíte nebo ležíte v kruhu a relaxujete. Okružní jízda však trvá poměrně dlouho – asi 15 minut. Potom jsou zde 2 tobogány pro jednotlivce. Saldo Tropical a Saldo del Caribe. Jízda na nich je obdobná. Jediný rozdíl je v tom, že jeden tobogán je uzavřený a jedete v něm na kruhu potmě a druhý je otevřený. Byla to normální pohodová jízda, určitě lepší, jak na tobogánech v našich aquaparcích, které musíte sjíždět po zádech. Jeden den v aquaparku bohatě stačí, vše bez problémů stihnete hned několikrát a dokonce zvládnete i relaxovat na lehátku. Fronty v aquaparku však nejsou tak strašné v porovnání se zábavným parkem. Jelikož se do aquaparku chodí přes zábavní park, není tu tolik lidí. Myslím si, že by jich tu bylo mnohem víc, kdyby měl aquapark samostatný vchod. Čekali jsme vždy tak 6 – 10 minut. Nejvíce mi však vadilo to, že se fronta stojí ve stínu tobogánu a tudíž zde nesvítí sluníčko. Pokud jste mokří a čekáte ve frontě, je vám pak docela zima. My byli v aquaparku v úterý, fronty nebyly tak strašné, ale v porovnáním s pondělím (kdy jsme byli v zábavním parku a fotili si z ruského kola Eurowheel aquapark), byla zde v pondělí polovina lidí, co v úterý.

Mirabilandia beach je nejlepší aquapark, ve kterém jsem kdy byla. Celé prostředí a okolí je moc krásné. Všude jsou vysázené palmy, je tu čisto a klid. Každá plocha je tu skvěle využita. Obě části s tobogány jsou vkusně zakomponovány do aquaparku. Prostě parádní aquapark. Byl to úžasně strávený den a byla jsem ráda, že jsme se rozhodli tento aquapark navštívit. A co bylo největší výhodou? Když se v 18h zavřeli brány aquaparku, mohli jsme si dál vychutnávat atrakcí v zábavním parku. Takže hurá na Katun!

S pozdravem Marťula

Galerie

Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie Mirabilandia Beach 2008 (autorka Marťula) Itálie
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.