červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie

Astérix parc je tématický zábavní park ideální pro rodiny s dětmi, přímo zaměřenýna známé francouzské pohádkové postavičky. Ocitnete se uprostřed komixu, potkáte se s Asterixem a Obelixem v galské vesnici (a mnoha dalšími pokud budete mít štěstí), nadopujete se adrenalinem při zdolávaní atrakcí, shlédnete vystoupení s delfíny…prostě a jednoduše užijete si den plný zábavy.

Park se nachází ve Francii, pouhých 30 km severovýchodně od Paříže. Vstupenka v sezóně stojí pro dospělé 39 €, pro děti 27 €. Otevírací doba je od 10:00 do 18:00, což je velmi krátká doba oproti jiným parkům, ale protože Astérix parc patří rozlohou k menším parkům, dá se vše v pohodě za jeden den stihnout, včetně nakoupení suvenýrů – obchůdky jsou otevřené minimálně do 19 hod. J. Doporučuji dorazit do parku již před 10. hodinou. Těsně po otevření je zde nejméně lidí a fronty na atrakce jsou minimální. Park je čistý a upravený, ale nenajdete zde žádnou honosnou květinovou výzdobu. Nabízí několik show a 31 atrakcí, z toho je jich hodně vodních - nechybí klády (Menhir Express), rafty (Romus et rapidus), stříkací loď (Le Grand Splatch), okružní lodě (Epidemais Croisiéres) a loďky plující po řece ( La Riviére d´Elis). Zajímavou atrakcí jsou gumové kulaté čluny (L´Oxygénarium), které jezdící pásy vyvezou na vrchol a poté sjíždějí tobogán po proudu vody, točící se rychlostí blesku kolem své osy, takže po skončení jízdy se vám bude pěkně točit hlava :-D. Z dalších atrakcí zde najdete například bobovou dráhu, menší horské dráhy, strašidelný hrad, létající koberec (nezapomeňte si vyndat všechny věci z kapes jinak se s nimi můžete rozloučit –kapsy budou po jízdě prázdné :-D), houpací loď, vyhlídková autíčka, vařící kotle… a samozřejmě hodně atrakcí kam mohou i menší děti.

Největším lákadlem parku jsou však dvě velké horské dráhy – dřevěná horská dráha Tonnerre de Zeus a loopingová horská dráha Goudurix. Tyto dráhy si nesmíte nechat ujít! Tonnerre de Zeus hodnotím jako jednoznačně nejlepší atrakci v Astérix parku i jako jednu z nejlepších dřevěných horských drah v evropských parcích. Jízda na Tonnerre de Zeus je šílená a stojí skutečně za to, pro své padáky, ostré a velmi časté zatáčky J. Park má ale také negativa – nedočkáte se zde mnoha typických a hlavních atrakcí zábavních parků jako je volný pád, zavěšená horská dráha, dráha myška, vracečka, vystřelovačka, vyhlídková věž, vláček či 4D kino. Holt adrenalinoví nadšenci si v Astérix parku na své rozhodně nepřijdou, takže těm radím – nejezděte sem, byli by jste zklamáni (pokud však zrovna nemilujete Asterixe a spol. J). I přes tyto nedostatky je však park velice pěkný a doporučuji ho navštívit všem rodinám s dětmi. Litovat určitě nebudete! Vaše děti budou nadšené a Vy rodiče spokojení, protože se na všech atrakcích povozíte a hlavně pobavíte J.

S pozdravem Lenka K

Galerie

Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie Parc Astérix 2008 ( autorka Lenka K ) Francie
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

martin , 17.06.2010, 18:37: Reagovat:

Re:martin: na a ještě jsem zapoměl na atrakci v podstatě je to několik sálů z ději z příběhu asterixe a obelixe, 4d kino Défi de César, nejlepší část je v lodi, kdy se s vámi točí, v první části z vás udělají římana a pochodujete v římské kohortě, v druhém sále k vám promluví césar pódium se otočí a objeví se asterix a obelix, jako římani dostanete od obelixe ránu a pódium se roztřese, ve třetím jsou vodní hrátky a bublinky podle hraní brubadixe, kdo zstane suchý nebyl na této atrakci, ptotože voda šplouchá všude kolem a v dalším ta loď, kde vás převrátí do moře a potopíte se v římské lodi