červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Thorpe Park 2008 (autor Bobajs) Anglie

Zdravím všechny příznivce horských drah a taky tým HD. Je tomu asi týden, co jsme se vrátili z Anglie a hlavně z Thorpe Parku. Nachází se asi kilometr od městečka Staines, kam jsme se přihnali rychlíkem z města, kde jsme přebývali. (Jízda vlakem se nedá srovnat s naší krcálkou !POZOR!):-D. Kupodivu už na nádraží čekal autobus s obrovským nápisem THORPE PARK, takže jsme se nemohli splést.

Myslim, že stál kolem 5 liber za 2 osoby. Po pár minutách čekání na opozdilé černochy jsme se vydali na cestu za adrenalinem. A co se nám opravdu líbilo, že už ta jízda autobusem byla adrenalinem! Po každém zastavení na červené se pohupoval z jedné strany na druhou :D (Zřejmě nefunkční hydraulika). No a hurá do parku! Ale zarazilo nás docela vysoké vstupné. Za dospělého zaplatíte 33 liber a za mladšího jak 11 let 22 liber. Hlavním tahákem je 100pro vystřelovací dráha Stealth. Mezi další dráhy patří zavěšená dráha Nemesis Inferno, kovovka Colossus nebo dráha ve tmě „X:\ NO WAY OUT“. No ale zpátky k naší návštěvě. Na Anglii bylo opravdu skvělé počasí. Sluníčko do nás šajnovalo od rána do večera (a to jsme tam byli do 10). No na takové to načnutí jsem skočili na obří houpačku Rush. A pak už to šlo samo. Jedna dráha za druhou. Colossus, tam jsem čekali asi 40 min.a to bylo narváno do posledního koutku parku. Potom už se fronty jenom zmenšovaly. Tady jsou úžasné ty 4 vývrtky ke konci ;-). Následoval malý oběd po vzoru „anglánu“ v podobě koblížků a šup na Nemesis Inferno. Tady jsme si počkali asi 20 minut. O hodně lepší zkušenost než z Heide Parku. A dál už byl muj vysněný pocit, jet kolmo k obloze. Na tuto dráhu se dají stát tří fronty. Jedna je klasická jako všude, druhá je pro jednotlivce pro doplnění a třetí pro takzvané rychliky. Rychlici si mužou zakoupit speciální lístky v ceně 10 liber a máte vždy jeden přístup (Colossus,Nemesis Inferno, Stealth a Tidal Wave)  My se postavili do klasiky. Ale ve frontě jsme se nenudili. Jelikož můj táta neni žádný expert v angličtině, tak se pokoušel vysledovat, co pořád vyřvává ten hlasatel při každém vystřelení. A já se bavil :D. Samozřejmě jsme stáli na první řadu sedaček ;-). Usedli jsme, zavřískaly zvuky gum, a už jen three...,two...,one...,GO !!. Blikly zelený světla a opravdovej fičák :D. Skvělej zážitek, přál bych ho každému. Po pořádném výkonu jsme si zaskočili do KFC, které vypadalo jako by jím prošla střela z tanku :D. Do vody se nám moc nechtělo, ale pro ty co rádi vodu tak doporučuju Tidal Wave. Opravdu budete mokří jak se tak říká na kost a kůži . Ale co nesmíte vynechat, je taková plácačka na mouchy. Na každe straně je placka asi pro pětadvacet lidí a vy se točíte. Super. Jmenuje se to Slammer.

Brány Thorpe Parku se zavíraly po 20 hodině a my jsme ho opustili asi v půl osmé. Bohatě jsme si ho užili a s klidem se dá stihnout za 1 den. Ale jedno upozornění, když do Anglie za parky, tak jedině víc parků najednou. Protože je tady nehorázně draho.(hl.za jídlo). A ještě jedna novinka. Stavějí zde novou dráhu s kolmým pádem do země ;-).

S pozdravem Honza Boubín alias Bobajs

Galerie

Thorpe Park 2008 (autor Bobajs) Anglie Thorpe Park 2008 (autor Bobajs) Anglie Thorpe Park 2008 (autor Bobajs) Anglie
Aktuální hodnocení: 3,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.