červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko)

Tak jak jsem sliboval, tak plním slib ohledně recenze na Universal Orlando Resort. Doufám, že se vám moje recenze bude líbit a přiblížím vám tak zábavní park na Floridě, který stojí za to navštívit. Tak pěkně od začátku.

Měl jsem možnost navštívit USA, konkrétně stát Florida a město Miami. Jelikož jsem tam byl na 3 týdny (společně se třemi kamarády ve věku 25+)  výborné dovolené u kamaráda z obce, chtěl nám ukázat co nejvíc. Takže kromě pláží jsme se vydali na 3-denní návštěvu do Orlanda a jeho zábavních parků.  Návštěva se odehrála ve dnech 16.-17.6.2009. nebyla ještě spuštěna dráha Holywood Rip Ride Rocket, ale naopak jako novinka byla otevřena dráha Simpsons Ride. Napřed jsme asi týden přemýšleli, který park v Orlandu navštívíme. Orlando je velké město, kde je spousta parků s různými atrakcemi.  Asi největší na 4 části rozdělený park Walt Disney World Resort, který nás napadl jako první, ale vzhledem k množství atrakcí apod. by nám to nestačilo ani na týden.  Přemýšleli jsme nad Epcotem, ale chtěli jsme něco „dospělejšího“, tak padla volba na Universal Orlando Resort a na jeho dva parky Island Of Adventure a Universal Studios Florida. Co v kterém parku najdete, o tom se rozepíšu níže v jednotlivých sekcích.

Dva parky – dva dny. Doufali jsme, že doba akorát na to, pořádně parky prozkoumat a zajezdit si. Lístky jsme koupili přes internet za 140$ na dva dny bez omezení do kterého parku vstoupíte. Dají se koupit různé verze lístků. Od vstupů jen do jednoho parku (cca o 30$ nižší cena) až po lístky na 7 dní neomezeně do obou parků za cca 170$. Ostatně aktuální ceny jsou na webu a lístky přes internet jsou o něco levnější než na místě. Kamarád měl roční lístek za 180$ a když tam byl s námi, už to bylo po čtvrté. Já byl v  zábavním parku poprvé, ale horské dráhy mě zajímají od dob uvedení seriálu Krok za krokem. Nevím, jak to chodí v jiných parcích, ale zde je u každé druhé tzv. Expres Line, kdy současně s normálním hrazením pro čekání vede další a ti, co si koupili dražší lístky, mají speciální čekací fronty. Takže si pěkně stojíte frontu a ti při penězích chodí ve vedlejším pruhu, protože je tam volno. Na začátku fronty pak bere obsluha půlku lidí z Expres Line a půlku z fronty klasické (to stejné je i v Miami na dálnicích. Připlatíš si - jedeš v lepším pruhu a bez kolon, místo křižovatek nadjezdy atd.. Proto jsou dálnice v USA tolikaproudé. To jen tak na okraj).

Jelikož je Florida bez kopců, tak jako první vás v Orlandu, když přijíždíte, uchvátí nad stromy koukající loopingy od horských drah, okolo Sea Worldu věže od tobogánů, pak věž od obřího řetízkáče, který se dole rozjede a odveze Vás do cca 40 metrů nad povrch zemský.   Stejně jako vajíčko na gumě, které Vás vystřelí. Prostě jedete okolo parků, obchodů a vy máte pocit, že to je město zábavy a dobré nálady. A já to nemůžu než jen potvrdit. Přijíždíme tedy do Universal Orlando Resortu po tříhodinové cestě z Miami. Přijíždíme docela pozdě – okolo 11té hodiny dopolední. Zaplatíme parkovné cca 12$ na den a pomocí navigátoru parkujeme v patrových krytých garážích rozdělených podle zvířat. Aby jste pak našli svůj vůz.  Jelikož jsou Američani líní jak veš, všude jsou jezdící chodníky, které vás přepraví až k tzv. City Walk. Zde jsou kina, restaurace, bary, diskotéky a různé podniky pro zabití času jakmile se parky uzavřou. Jako první jsme se vydali do Island Of Adventure. Počasí bylo krásné bez mráčků a davy lidí proudili. Jelikož jsem nikdy v parku nebyl, nevěděl jsem, jak to chodí s frontami atd.


UNIVERSAL STUDIOS ISLANDS OF ADVENTURE

Přicházíme ke vstupu do tohoto parku a míjíme rozhlednu s velkým nápisem parku. Nevěděli jsme, jak se dostat nahoru, tak jsme neztráceli čas a na pokladny šli vyzvednout vstupenky. Nahlásili kód, podepsali kartičky a přes magnetický proužek vstoupili dovnitř. Už z dálky byly vidět loopingy od dráhy Hulk a stožáry od Dr. Dooma. Jelikož jsme nikdy nebyli na tak obří horské dráze, naše první kroky vedly na Hulk už jen proto, než tam budou mraky lidí. Cestou míjíme několik obchůdků, které nás nezajímají, protože na plyšáky a autíčka zvědaví nejsme.  Najednou burácející zvuk pozvedne naše hlavy a my vidíme, jak vláček na Hulku jede do prvního lopingu. S otevřenou pusou stojím a koukám, jak lidi křičí a užívají si to. Pak vláček zmizí pod chodníkem a pokračuje za budovou, kde se čeká. Zde jsou dvě lajny na čekání, takže jdeme pro ty chudší. Lidí tam opravdu moc nebylo. Na vchodu bylo napsáno 20 minut čekaní, takže pohoda. Propletli jsme se bludištěm, které díky málo lidem bylo řetízkama zkráceno na skoro přímou cestu ke vstupu k vláčkům. V budově je příjemný chládek a všudypřítomné ventilátory s vodou příjemně osvěžují.  Čekací dobu zkracují LCD obrazovky kde dávají Hulk komiks. V budově pořád něco rabuší, syčí a vy máte pocit opravdu jako kdyby jste byli v továrně nějakého šíleného vědce.  Když jsme se přiblížili k vrátkům, kde se po 4 rozdělovalo do jednotlivých pozic ve vozíku, vedle nás se ještě fronta dělila pro ty, kteří chtěli sedět na prvním místě. My se ale nemohli dočkat jízdy a tak sedáme do předposlední sedačky.  Obsluha zvedne palec a my se vydáváme na naši první jízdu. Po cestě nahoru nás doprovází nějaké komentář, kterýmu jako neangličtinář nerozumím a tak než zapřemýšlím nad tím, že někdo mluví jsem zaražen do sedačky a směřuji velkou rychlostí ke konci tunelu, kde se obracím hlavou dolů a užívám si to. Po cestě zjišťuji, že v předposlední sedačce je to nic moc, jelikož před sebou vidíte, co s vámi vláček udělá , takže víte, co máte čekat.  Dráha super, ale než si stačíte uvědomit, že jedete, jste na konci. Jsme ale rádi, že můžeme jít za další zábavou. Naše žaludky kručí, takže řešíme jídlo. V obou parcích je mnoho restaurací a některé z nich (asi 3 v každém parku) jsou jakoby pospolu. Koupíte si za 20$ náramek a v těch třech restauracích si vyberete jakýkoliv menu a prokážete se náramkem. Takže to  máte za těch 20$. Můžete jít dokola kolikrát chcete.  Jelikož jsme byli čtyři, jeden se obětoval, koupil náramek a šel jednomu pro menu. Prošel pokladnou a donesl ke stolu. Tohle udělal ještě 4x a za 15minut jsme jedli všichni.  Njn češi se nezapřou.  V restauraci si můžete dát sendvič, sendvič  a třeba sendvič. Američani se nezapřou. Takže je s kuřecím flákotem, kuřecími nugetkami nebo mletým masem.

Po cestě do restaurace potkáváme spíš dětské atrakce jako jsou rybičky (One Fish, Two Fish, Red Fish, Blue Fish (něco jako naše labutě – nahoru a dolů akorát větší a luxusnější)), pak kolotoč (Caro-Seuss-el)  s různými pohádkovými postavami, které jsou provrtány tyčí a po nich se pohupují nahoru a dolů. U těchto kolotočů hrála taková ta pouťová hudba stejně jako když jste hráli třeba RollerCoaster Tycoon. To bylo dost dobrý. Těmto atrakcím jsem ale moc pozornosti nevěnoval, protože se mě moc netýkaly. Restaurace, do které jsme zašli, byla ve stylu cirkusového stanu. Velký prostor, kde nad hlavou se houpaly různé věci, ať už od akrobata tak po letadlo atd. Prostě krásně vyzdobený. Po obvodu stanu (betonového) jezdil vláček s lidmi, který obkroužil v asi tří metrové výšce nad hlavou celý stan, koukli co kdo jí a zase vyjeli východem ven a pokračovali po dráze po prohlídce parku. Zábavné a zajímavé, ale ztrácet čas touto atrakcí jsme určitě nechtěli. Další naše kroky vedly směrem k troskám chrámu Poseidon (Poseidon’s Fury). Po vkročení obrovským vchodem dovnitř trosek jsme si vystáli hodinovou frontu. Uvnitř byl přijemný chládek, takže jsme se aspoň trochu zchladili. Atrakce jako taková nás moc nenadchla. Procházíte místnostmi spolu s nějakým doktorem nebo kdo to byl a hledal nějakej poklad. Nedokážu Vám popsat o co šlo, protože ani jeden jsme neuměli anglicky (což u téhle atrakce je dost podstatné), ale udělaný interiér jeskyní  a celkové prostředí s efekty byly na jedničku. Takže jsme se kochali aspoň tím. Různé lasery, vodní výbuchy pod nohama a plameny u stropu. V tom to bylo dobrý, ale hodinu na to stát frontu, to opravdu ne.

Jako další atrakce se na nás za stromy smála zavěšená horská dráha pod názvem Duelling Dragons. Na tu jsem se těšil nejvíc, protože pocit nejistoty, kde pod nohama nic nemáte, mě moc lákal. Jedná se o dvě dráhy propletené mezi sebou. Po cestě se sem tam setkáte v těsné blízkosti s protějším vláčkem. Výborný na adrenalin. Jedna dráha se jmenuje Fire a druhá, jak se dá předpokládat, tak Ice. Na začátku před vchodem jsou skřínky na věci, takže jsme je tam umístili, protože jsme nevěděli, co nás čeká, když jsme vedle viděli cedulku zákaz vstupu s protézami. Nemám tedy žádné foto z interiéru atrakce a jelikož je dráha opravdu za stromy, tak ani foto atrakce samotné. Na vchodu svítil čas 20 minut, takže hurá tam. Jdete nekonečným čekacím bludištěm, které pojme snad i 1000 lidí. Bludiště je vyzdobeno různými draky, kostrami atd. Je prostě při čekání opět na co koukat. Jelikož bylo prázdno skoro až k nástupišti, zabralo nám projití bludiště skoro 2 minuty. 50m před nástupištěm se atrakce rozděluje buď na červenou (Fire) nebo modrou (Ice). Čekali jsme asi 15 minut a šli jsme na řadu. Napřed jsme šli na Ice a seděli v posledním sedadle.  Poté, jelikož byla krátká čekací doba, jsme dali ještě Fire. Fire jsme dali ve druhém vozíku a bylo to o poznání adrenalinovější. Nadšení jsme ale byli z obou a tuto atrakci doporučuji každopádně navštívit. Jedním slovem super. Pak jsme vzali věci ve skříňkách a vstoupili do světa dinosaurů. Zdálky byla vidět budova, z které vyjížděly lodičky a padaly dolů do vody. Tam musíme být. Opět 20ti minutová čekací fronta pod přístřeškem s ventilátory. Sedli jsme do loďky a nechali se unášet světem dinosaurů. Dinosauři krásně udělaní, příroda taky. Z reproduktorů se linul zvuk jako ve filmu a vy jste se pěkně dostali do atmosféry před miliony let. Za zatáčkou rozbité čluny a na něm dva malí dinosauři, jak se perou o tričko kapitána z lodi. Vjíždíme do budovy, která se tváří jako výzkumné pracoviště, ale plné ještěrů. Projíždíme tedy továrnou a sem tam na nás něco bafne a vystraší. Najednou loďka začne vyjíždět k vrcholu  a my tušili, co bude následovat. To, co jsme zažili, čekal málokdo. Nahoře nad námi obrovský Tyranosaurus Rex, kterému jste mohli sáhnout i na zuby jak byl blízko nad loďkou. Vrhal kouř všude, kde se dalo, takže před loďku nebylo vidět. Najednou se loďka propadla a my jako neřízená střela padali dolů. Následoval náraz do rybníčku a my celí mokří jsme se blížili k exitu. Další super atrakce za námi. Jen tak dál, říkali jsme si. Po dinosaurech nám vyhládlo, tak jsme zamířili do restaurace ve stylu Jurského parku. V kruhové restauraci se uprostřed tyčila kostra dalšího ještěra a celý prostor byl v dinosauřím stylu – paráda.  Po jídle jsme prošli okolo jezírka, do kterého padali další turisté a šplouchali okolo sebe vodu.  Po chvíli sekci Jurský park opouštíme a ještě si všímáme nad hlavou zavěšené dráhy s názvem Pteranodon Flyers. Nešlo o nic jiného, než o vozík s křídly, který pomalu obkroužil celý „Jurský park“.  Jelikož je to adrenalinově někde na bodu mrazu, nešli jsme na to.

Po opuštění Jurského parku přecházíme most a díváme se na další vodní sešup v podobě dráhy Dudley Do-Right. Když už jsme byli jak vodníci hurá na ní. Zde opět něco kolem 20ti minut čekání. Dráha je vodní a ve stylu horníků. Všude samý dynamit a cinkání kladiva o kámen. Teda aspoň takhle to na mě působilo. Po cestě je na co koukat, vše se hýbá atd. Plno postaviček, bedýnek a různých lekacích překvapení. Možná je to z nějakého kresleného seriálu, který neznám. Každopádně moc velká paráda a tato dráha se mi taky moc líbila včetně závěrečného sešupu dolů do vody a následně pod most, přes který jsme nedávno šli. Teď už jsme byli opravdu durch, ale plní výborného zážitku. Další suprová atrakce za námi. Následovala promenáda s různými obchody, které vévodila socha Pepka námořníka. Něco jako Václavák. Za sochou byly atrakce spíše méně adrenalinové. Jako hrnec, do kterého se sedne a jedete vodním korytem. Spíše pro rodiny s malými dětmi. Nic pro nás. Tlačil nás čas, protože už bylo před zavíračkou a tak jsme tento úsek parku moc neprozkoumávali, takže ani nevím, co v obchodech nabízeli. Hračky s motivy Pepka námořníka bych předpokládal.  Takže jsme se nafotili u sochy atd. a směřovali ke dvěma věžím trčícími do nebe. Jednalo se o atrakci Dr. Doom’s FearFall. Stíhali jsme poslední atrakci, takže jsme přemýšleli, zda Spiderman se svoji show, u které jsme nevěděli, co nás čeká (doma jsem se pak na internetu dozvěděl, že to byl vozík a okolo vás promítací plátno - to mohlo být dobrý) a nebo Dr. Doom, u kterého to bylo víceméně jasné. Takže vyhrál doktor a hurá na něj. Čekací doba 5 minut a my vstoupili do nitra budovy. Slečna vás rozdělí ke dveřím podle čísel. Přijede výtah a vyveze vás o pár metrů (asi 2) výš.  Po celou dobu jste provázeni anglicky mluveným slovem. Pak se otevřou dveře a před vámi je 4-místná sedačka. Takže usednete a jste v takovým silu, do kterého vede jen 8 dveří z těch výtahů (atrakce má dva čtyřstěnný stožáry cca 50 metrů vysoký), okolo vás je asi 8 metru stěny,aby jste se nekochali dřív, než se to spustí. Po odpočítávání jste vystřeleni 45metrů do vrchu, nahoře přetížení, dolů a pak ještě zpět nahoru. Nahoře se pokocháte výhledem na park nebo na město a pomalu jedete dolů. Tato atrakce ve mně zanechala asi dojem nejmenší. Čekal jsem ji mnohem horší (adrenalinovější). Každopádně jsme si ji mohli zatrhnout jako navštívenou a tak jsme zamířili s davem lidí k parkovišti.  Ve skrytu duše mě mrzel ten Spiderman, ale vynahradím si ho příště.  Skvělý den za námi a my se mohli těšit na den další. Jen jsem zapomněl napsat, že jak jsme byli v Jurským parku, přehnala se přeháňka (15min), tak proto asi potom ty krátké čekací doby. My přeháňku využili na druhý jídlo. Takže jsme byli schovaní  a bez kručení v žaludku.

Takže to byl Islands Of Adventure a hurá na příští část recenze a to na filmová studia Universal.

S pozdravem autor Petr Gottvald alias Téčko

Galerie

Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko) Universal Orlando Resort 2009 (autor Téčko)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Katka , 30.08.2010, 16:24: Reagovat:

Spiderman byl vybornej, jedna z nejlepsich atrakci, co sem zkusila. 4D na vozitku, bomba, tak priste urcite doporucuju a taky Mumii, to byl taky rachot.


Tecko , 16.05.2010, 20:19: Reagovat:

recenze je nachystana. do tri dnu posilam k vam na mail a muzete zase cist :)


Jindrous

Jindrous , 21.04.2010, 07:19: Reagovat:

Super počteníčko - Jak to vypadá s druhou částí recenze?Díky


VasekHD

VasekHD , 21.03.2010, 19:07: Reagovat:

Super recenze.. Hulk je pro mě jedna z nejhezčích horských drah.. Rád se někdy svezu :-)


pepek , 21.03.2010, 17:01: Reagovat:

vyborna recenze