červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss)

Při návštěvě New Yorku bylo jasné, že musíme navštívit Six Flags Great Adventure. Ve čtvrtek 30.6.2010 jsme brzy ráno odjížděli z autobusového nádraží Port Authority v NYC směrem k zábavnímu parku. Autobusová společnost NJ transit provozuje přímou linku NYC-Six Flags, cca za 35$. Po necelých dvou hodinách jízdy jsme se ocitli na parkovišti před parkem snů.

Byli jsme na místě ještě před otvíračkou. Lístky jsme již měli koupené přes internet za 35$. Pouhý pohled přes bránu vzbuzoval v člověku pocit, že to bude nezapomenutelný den, a taky že byl. Po otevření jsme jako všichni ostatní běželi hned k největšímu lákadlu, které tento park nabízí: KINGDA KA. Bez fronty jsme během chvilky už seděli ve vlaku a čekali, až vystřelí vlak, který byl před námi. Jenže do té chvíle si nikdo z nás vlastně neuvědomoval, že za chvíli okusíme to, co znamená největší a nejrychlejší na světě. V tom zasyčela hydraulika a my během 3 vteřin nabrali rychlost 206 km/hod. a za dalších pár vteřin jsme byli nahoře a v cuku letu zase zpět dole. Ten pocit se opravdu nedá vysvětlit nebo popsat slovy, to člověk musí zažít na vlastní kůži. Dále jsme se přesunuli k dřevěné dráze El Toro, která držela rekord v nejstrmějším spádu a k vodní atrakci Saw Mill Log Flume (klády - velmi průměrné). Menší zklamání ale spravila dráha Bizarro (dříve Medussa). Je to úplně stejná konstrukce jako Dragon Khan v Port Aventura, akorát s tím rozdílem, že ji zrekonstruovali ve floorless coaster se speciálními efekty (oheň, voda, audio ozvučené sedačky, atd.).

Bylo třeba přejít park na druhou stranu, takže jsme si trochu odpočinuli a byli ready pro další adrenalin, o který nebyla nouze. Postaralo se o to Nitro (obdoba Silver Star z Europa parku). To co je jinde top, tady bylo už docela průměr, tak jsme zkusili Nitro z první řady! O ochlazení se postaraly Congo Rapids (rafty), které nás zmáčely od hlavy k patě. Na řadu přišly taky filmy a superhrdinové a to především Batman, kterému jsou tu věnované hned dvě dráhy: The Dark Knight Coaster, která je velmi podobná Matterhorn-Blitz (Europa park), akorát celá ve tmě s efekty a Batman The Ride je zase zavěšená dráha, kterou jsme projeli taktéž v první řadě. Přes Skull Mountain (taktéž ve tmě, ale více se podobala EuroSatu z Europa parku) jsme se vrátili ke Golden Kingdom, kde je Kingda Ka. Před námi byly další dvě dominanty. Superman Ultimate Flight je flying coaster, kde vlastně ležíte zavěšeni pod konstrukcí a jízda opravdu připomíná let Supermana. A mezi posledními to byla dráha Great American Scream Machine (klasická kovovka se sedmi loopy). Nedalo nám to a nakonec jsme museli jít ještě jednou na Kingda Ka. I na podruhé to byl zážitek, který chci určitě zopakovat. Bylo už načase se vrátit zpět do New Yorku, proto jsme se se Six Flags rozloučili stylově a to pořádnou porcí zmrzliny.

Shrnutí:

Six Flags Great Adveture je park, který stojí za to navštívit. Není sice tak do detailů propracovaný, jako je třeba Europa park, za to s atrakcemi světového formátu nešetří. Nikdy jsem nezažil tolik druhů drah v jednom parku. A navíc tenhle park má v rukávu triumf zvaný Kingda Ka, který ho řadí mezi TOP parky na světě. U parku není žádný hotel, ale to asi z jediného důvodu, že je park i přes počet atrakcí menší rozlohy a taky v blízkosti NYC.


……………………………….. I LOVE KINGDA KA ………………………………………. :D

Napsal Mmmatesss

Galerie

Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss) Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss) Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss) Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss) Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss) Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss) Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss) Six Flags Great Adventure 2010 (napsal Mmmatesss)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.