červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo

Pojedete-li někdy za Mnichovem po dálnici A96 zahlédnete po své pravici na "poli" se rozprostírající Skyline park. Rozhodnete-li se pro jeho návštěvu zklamáni jistě nebudete, ale dopředu třeba říci, že Skyline park je (na evropské poměry) průměrný zábavný park.

Pokud se cítíte jako ostřílený matador a máte již nějakou tu návštěvu vyhlášených zábavních parků za sebou, tak Skyline park vás asi ničím nepřekvapí, i když jedna zajímavost se v zadní části nachází... Vstup do parku je jednoduchý a funkční. Miniaturnímu "náměstíčku", kde cedule hlásá název parku, dominuje nad vstupní branou kolej horské dráhy osazená atrapou vozíku. Symbol, který jasně dává najevo, o co se zde jedná. Za 16 euro se vstupní brána otevře.  První pohled prozrazuje dost na to, aby si člověk uvědomil, že tento park vůbec není špatný. Nenajdete tu zahradnické roztodivnosti, které jsem třeba vypozoroval v italském Gardalandu, ale upravené trávníky a sestříhané keře jsou samozřejmostí. V každém zákoutí lavičky a odpadkové koše - prostě vše jak má být. Jedna z prvních cest vás dle mého názoru zavede k jedné z nejlepších atrakcí, co tento park obsahuje. Během několika minut se dostane k horské dráze Achterbahn - což německy znamená horská dráha. Jedná se o legendární model "Wild Cat", kterou začal již v šedesátých letech vyrábět Schwarzkopf (německý výrobce horských drah). Dráha je navržená tak, aby se na ní mohlo bez obav svést pětileté dítě s rodičem, zároveň však o příjemnou dávku zážitku nepřijde i adrenalinem nasáklý maniak, který by obyčejně v Europa parku stál frontu na Silver Star. Prostě universální dráha pro všechny.

Přejdeme k další zajímavosti. Od Achterbahn na sever je umístěna další dráha jménem Sky Rider. Celkem netradiční kousek hlavně co se zpracování týče - jízda samotná už bohužel tolik nenabídne. Sky rider spadá do kategorie "suspended" (zavěšená dráha) tzn. kolej nad hlavou, nohy volně visící dolů, ale nenechte se zmást tím, že tyto dráhy jsou většinou extrémního rázu. Zde se jedná velmi jednoduchou jízdu. Originálně pojatý dopravník, který funguje na principu klasického výtahu, vás za několik vteřin vyveze nahoru a vypustí na trať. Celá jízda je vlastně sjezd táhlého kopce - nic jiného nečekejte. Konstruktéři tento dle mého názoru ne moc povedený prvek obohacují netradičním navržením vozíku. Od podvozku ze shora, vede tyč, ke které jsou ve spodní části připevněni čtyři naproti sobě umístěné sedačky na točně. Celé to má během jízdy zajistit v jednotlivých úsecích roztočení, vše ale záleží na tom, kolik jede zrovna pasažéru a jak jsou svou váhou rozvrženi. I tak v celkovém výsledku žádná sláva. Prostě obyčejný sjezd dlouhého kopce bez větší konstruktérské invence. Vedle této dráhy je jedna z restaurací, které park nabízí. Je zde příjemné posezení a jídlo chuťově na úrovni lepšího stánkového prodeje. Kdo má dobrý žaludek, tak po konzumaci je možnost, přesunout se do zadní části parku, kde nachází už skutečný adrenalin. Vedle Sky Circle, který je oficiálně znám pod jménem Booster (návštěvníci Matějské pouti budou vědět o co se jedná) se nachází třetí dráha tohoto parku. Sky Wheel je na první pohled konstrukčně velmi jednoduchá, ale masivnost a nepřehlédnutelný "facelift" moderní dráhy vzbuzuje respekt. Maurer Söhne je firma, z jejíž dílny Sky Wheel pochází. Na svých stránkách prezentuje zabezpečovací sytém, který do svých vozíků instaluje něco jako revoluční záležitost a do určité míry je to i pravdou. Masivní polokruhové madlo efektivně chytí každého návštěvníka a věřte, že nepustí. Vychytávka tohoto systému tkví v tom, že i přes neprodyšné uchopení vašeho těla, má celý trup volnost. Můžete se nahýbat dopředu i dozadu nebo do stran, ale šance na odlepení ze sedadla je nulová. Dráhu rozhodně doporučuji navštívit, je to jednoznačně nejextrémnější atrakce v celém parku. Zaručuji, že samotné stoupání po 52 metrovém vertikálním sloupci, vyvolává skutečnou úzkost za žebry. ObrazekPoté následuje "vývrtka" a 105 km/h. Tím tato dráha definitivně stvrzuje, že se s nikým mazlit nehodlá. Vedle dominantních horských drah, Skyline park nabízí i vše potřebné pro méně odvážné. Nespočet čistě rodinných atrakcí i miniaturních variací na dětské kolotůčky, houpačky i prolézačky rozeseté po všech koutech parku. V letních dnech určitě potěší v zadní části umístěná vodní dráha a velice hezky vypadající malé koupaliště obsahující tobogán a dekorativní hrad.

Skyline park za návštěvu stojí. Může působit možná trochu skromnějším dojmem, ale úroveň si určitě udržuje. V pomyslném hodnotícím žebříčku mezi * až ***** hvězdami hodnotím velmi slušné ***.

S pozdravem autor Dr. film

Galerie

Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo Skyline Park 2006 ( autor Dr. film ) Německo
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.