červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Terra Mítica 2009 (autorka Tereza)

Španělský zábavní park Terra Mitica ležící v malém městečku Benidorm patří k menším parkům, co se rozlohy týče, ale za to v něm najdeme mnoho atrakcí naskládané vedle sebe.

Park je rozdělen do pěti tématických částí starý Řím, Řecko, Egypt, Iberie a vodní Ostrovy. Španělé milují děti, proto je zde více atrakcí pro ty nejmenší, nad kterými se vždy tyčí jedna nebo dvě pro ty nejotrlejší. Nejvíce se mi líbilo, že je zde mnoho „zmenšenin“ velkých atrakcí, takže má dítě pocit že jede na stejné atrakci jako jeho rodiče akorát v dětském provedení. Park bych přirovnala k Phantasialandu pro jeho rozlohu, tématickou propracovanost a malou návštěvnost rozhodně už pak ne pro jeho čistotu a ošklivé vyprahlé okolí. Všude se válely nedopalky, odpadkové koše přetékali odpadky a na záchodech se nedalo pořádně nadechnout, jinak hrozilo že vyklopíte oběd více než na jakékoliv jiné atrakci! Možná to bylo tím, že jsme v parku byli zrovna v době školních výletů a exkurzí, ale myslím si, že by to měli zvládat. Dále musím říct že jsou Španělé strašně laksní a ke všemu přistupují jako kdyby na to měli celý den. Než Vás rozepnou z atrakce, musíte si dobrých pár minut počkat. Pokud navštívíte restauraci, může s vám stát, že tam ztratíte hodinu a více, proto doporučuji jídlo nakupovat z množství stánků.

Do parku jsme se dostali přes delegátku hotelu ve kterém jsme byli na dovolené, takže jsme absolutně netušili co nás čeká, když jsme k parku přijížděli první co nás  zaujalo byla divně tvarovaná věc o které se z dálky nedalo nic moc říct, když jsme ale přijeli blíže, zjistili jsme, že se jedná o horskou dráhu Inferno, ihned po příjezdu jsme k ní co nejrychleji vyrazili, protože něco takového jsme viděli poprvé a chtěli to hned vyzkoušet. Jeli jsme hned první jízdu toho dne, takže nebylo jasné co to s námi bude dělat. Po nastoupení následovalo vytažení vzhůru při kterém jsme se ani nehnuli, poté začala jízda samotná, sedačky jako by se uvolnili a začali se houpat hned na první rovince. Těšila jsem se na perfektní jízdu, bohužel hned za prvním sjezdem jsem musela přiznat že je to docela nuda, párkrát jsme se přetočili a byli na konci. Žádná atmosféra, žádná hudba, nic…Jízda byla plynulá, sedačky pohodlné, ale pocit zklamání hned na začátku nic moc.

Další atrakcí v našem pořadníku byla závěsná dráha Titánide, říkala jsem si že po Mambě v Phantasialandu mě nemůže nic překvapit, ale ejhle sice znovu bez hudby a pověstné atmosféry kterou jsme v Phantasialandu byli tak učarováni nás vyvezli nahoru, okolí nic moc ale jízda strašně příjemná, několik loopingu a mnoho výkrutů kolem své osy, na konci hned několik za sebou – paráda. Zůstali jsme 2x a jeli rovnou znovu, protože v parku ještě nikdo nebyl. Takže bych tuto závěsnou dráhu přirovnala k mambě, s tím že je ošklivější okolí a žádná stylizace. Následovala Synkope o kterou jsme velice podcenili, říkali jsme si, že takové atrakce běžně můžeme vidět na Matějské pouti a že se to „JEN“ houpe. Nakonec se to houpalo tak, že jsme řvali z plných plic a modlili se ať už jsme dole, navíc tato atrakce vydávala velice nedůvěřivé zvuky a různé praskání, no, čekali jsme že každou chvíli spadne. Po této jízdě jsme si šli odpočinout na vodní atrakce které nás nikterak nepřekvapili, prostě klasické klády a více sedadlový „Triton´s Fury“ který nás možná trochu zklamal. No a pak nudné gumáky.

Po odpočinku následoval volný pád „The Flight of the Phöenix“ který nám připadal nudný již ze země. Pomalu nás vyvezli nahoru a jednou pustili dolu, přišlo mi to celé nějaké pomalé, nízké a příliš brzy ubržděné – spíše pro děti. Na tabulce uvádějí že má 54 m, přišlo mi že jsme ale padali nanejvíš z 20 m. Za připomínku ještě stojí Magnus Colossus – povedená dřevěnka, která se rozhodně hodí do vyprahlé krajiny. I když znovu na tabulce píší že se jede 100/h, přišlo mi že to není možné. Jízda byla kodrcavá, což se u dřevěnky předpokládá, nepřekvapil nás žádný vetší sešup, zato poslední klesající zatáčka byla vazně “libová”, velice se nám líbilo i tvarování dráhy a jednotlivé podjíždění kolejnic. Můžu jenom doporučit, rozhodně zajímavější než jeden velký sešup v Heide Parku! Další atrakce na kterou byli všude v parku upoutávky byla „The anger of Akiles“, bohužel v době naší návštěvy mimo provoz… takže nemohu sloužit.

V parku je vyhlídková věž Infinnito která jezdí pomalinku nahoru, dolu a točí se kolem své osy. Je z ní poměrně pěkný výhled, ale nám to přišlo jako ztráta času. Šli jsme se podívat i do domu hrůzy v pyramidě, který je docela povedený díky účasti živých herců, ale asi zaleží na tom jestli máte štěstí, kolegové z hotelu, kteří byli dopoledne nikoho „živého“ nepotkali. Když nám ještě do zavíračky zbývalo 14 minut vlezli jsme do labyrintu kterého jsme si dřiv nevšimli, dá se projít poměrně rychle, nic moc složitého. Je možné navštívit klasické motokáry, nebo lanový park, zajímavostí je taky PAINTBALL v pyramide oblékli nás do maskáčových kombinéz a šlo se - docela jsme se vyblbli. Musím podotknout že paintball i lanové centrum jsme si museli doplatit. Jak jsem již řekla je zde spoustu napodobenin velkých atrakci pro děti, takže zde najdeme malý vláček, malý volný pád, malý řetízkář, klasický kolotoč, autodrom, točící se lavice.. atd. Spousty mechanických her, maskotů a překvapení.

Celkově bych hodnotila park jako průměrný, snažili se dát tomu prostředí a atmosféru – což se podle mě nepovedlo. Velice kladně hodnotím atrakce pro děti. Když by mě někdo nabídnul abych jela do Španělska pouze kvůli tomuto parku, tak bych určitě nejela, tím že to bylo v rámci dovolené a na pláži jsme se již nudili, ničeho nelituji.


Odkaz:
www.terramiticapark.com

Poloha:
Město Benidorm na výběžku jihovýchodního Španělska, 43 km od města Alicante a 465 km od Madridu

Ceny vstupného:

Dospělí – 1 den 34 €, 2 dny 48 €
Děti – 1 den 25,5 €, 2 dny 35 €

Otevírací doba:

Park se každý rok otevírá 28. 2. a zavírá 28. 9.
28.2. – 5.4. 11:00 – 20:00
6.4. – 17.7. 11:00 – 22:00
18.7. – 6.9. 11:00 – 00:00 z toho existují dny (18.24.25.31. 7. a 1.8.) kdy je otevřeno až do 02:00 do rána!!!!
Po 6.9. je otevřeno pouze o víkendech od 11:00 do 20:00.

S pozdravem autorka Tereza...

Galerie

Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza) Terra Mítica 2009 (autorka Tereza)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Zajda , 10.10.2009, 10:44: Reagovat:

Zdravím Vás, v tomto zabavním parku jsem byl letos v létě a atrakce byly fakt uplne nejvíc nejlepší.


mujíček , 04.09.2009, 14:20: Reagovat:

ja sem jela do terra mítiky ve španělsku