červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Tour de England - souhrn

A jak na nás zapůsobil výlet Tour de England 2008? Připravili jsme souhrn parků, které jsme na tomto tour navštívili a přidali jsme i naše hodnocení těchto parků. Takže která dráha vyhrála a který park byl nejlepší....?

Blacpool Pleasure Beach

Tento park jsme navštívili jako první v pořadí a můžeme ho označit jako největší zklamání Tour de England. Je spíše menší, není tématicky zaměřen a svým charakterem má blíže k pouti, což je vidět mimo jiné i z toho, že se zde platí až za použití jednotlivých atrakcí (výjimkou je náramek pro všechny atrakce). Rovněž nedisponuje nějakou TOP atrakcí. Kladné body ztrácel i za to, že v jeden den bylo mimo provoz 5 atrakcí. Na druhou stranu Blackpool Pleasure Beach má "genius loci", jeho zdi jsou nasáklé zábavou za dobu více než 100 let a rovněž má dobrou atmosféru. V jeho portfoliu je poměrně velké množství různých atrakcí, často velmi netradičních. A má ozdobu jménem Valhalla, špičková tématická vodní jízda a také Pepsi Max Big One, druhá nejvyšší horská dráha v Evropě. A kde jinde najdete hned 5 dřevěných drah, vyrobených před mnoha desítkami let a dodnes sloužících?

Dá se zde bez problému strávit jeden den pestré zábavy, aniž by jste měli pocit, že se zde příliš nudíte. V našem subjektivním hodnocení park obdržel pomyslných 55%.

David

Kristýna

Bohouš

Pavel

Pořadí

Valhalla

Valhalla

Roller Coaster

Pepsi Max Big One

1. Valhalla

Wild Mouse

Roller Coaster

Wild Mouse

Roller Coaster

2. Roller Coaster

Pepsi Max Big One

Wild Mouse

Valhalla

Valhalla

3. Wild Mouse

 

Alton Towers


Alton Towers je největší anglický zábavní park a jeden ze dvou nejlepších. Je velmi hojně navštěvovaný a díky své rozloze stále působí jakýmsi nezaplněným dojmem, i když třeba na atrakci stojíte hodinovou frontu. Mezi jeho přednosti pět naprosto špičkových drah (myšky Spinball Whizzer, Oblivion, zavěšená dráha Nemesis, létající Air a vystřelovačka Rita - Queen of Speed) a solidní úroveň těch ostatních drah a atrakcí. Jeho tématické zpracování je jen částečné, velkou část z celkové rozlohy zabírají udržované trávníky, keře, stromky a skalky, takže park lze využít i k relaxačním procházkám. Na druhou stranu to někomu může vadit, protože vzdálenosti mezi atrakcemi jsou veliké a znamená to mnoho nachozených kilometrů během celého dne. Alton Towers je park, který se dá navštívit i druhý den, zejména pro fronty na některých atrakcích a také právě pro jeho velkou rozlohu a v neposlední řadě i proto, že pět vyjmenovaných atrakcí je dobré sjet vícekrát.

V parku Alton Towers  je výhodné použít řadu pro "singly", tedy řadu pro doplňování atrakcí jednotlivci. Tím se dá ušetřit mnoho čekacího času. Park Alton Towers asi splnil naše očekávání a obdržel 75%.

David

Kristýna

Bohouš

Pavel

Pořadí

Oblivion Nemesis Oblivion Oblivion 1. Oblivion
Nemesis Oblivion Air Air 2. Nemesis
Air Spinball Whizzer Nemesis Spinball Whizzer 3. Air

 

Drayton Manor Park


Drayton Manor je menší park a původně jsme ho ani neplánovali navštívit. Potom jsme si uvědomili, že leží na trase naší Tour a že je vybaven dvěma velmi zajímavými drahami. Je to park typicky rodinný, tématické prostředí zde nehledejte. Milovníky adrenalinu potěší jediná "stand up" (stojací) dráha v Evropě a loopingová G-Force. Dále je zde poměrně široké spektrum ostatních atrakcí, včetně vodních a také je zde volný pád, nečekaně dobrý. Pro děti je k dispozici kvalitní dětský sektor a dále je k mání jedna rarita, kterou jsme ještě nezažili: ZOO. ZOO přímo v parku, přitom zvířata nejsou rušena, a i přes malou rozlohu zahrady je k vidění dostatečný počet zajímavých zvířat.

Drayton Manor Park nás naopak příjemně překvapil, na to, že je poměrně malý, toho nabídl docela dost, na atrakcích nebyly fronty a dá se zde příjemně strávit jeden den. Naše hodnocení: 60%.

David

Kristýna

Bohouš

Pavel

Pořadí

Shockwave G Force Shockwave Shockwave 1. Shockwave
G Force Shockwave G Force G Force 2. G Force
Storm Force 10 Ruské kolo Zoo Storm Force 10 3. Storm Force 10

 

Thorpe Park


Thorpe Park patří mezi parky, které nás překvapily spíše příjemně. Sice ani on není příliš tématicky zaměřen, respektive vůbec, také není příliš rozlehlý, ale vše vynahrazuje kvalitními atrakcemi. Je to spolu s Alton Towers nejkvalitnější anglický park a nedokážeme jednoznačně určit, který z nich je lepší. Pro Thorpe Park hovoří velmi dobrá dostupnost z Londýna, resp. z letiště Heathrow, dále jediná vystřelovačka v Evropě s kolmým výjezdem k obloze (Stealth), světový rekordman v počtu inverzí (loopingy nebo výkruty v šroubovici), který jich má hned 10 (Colossus), zavěšená dráha Nemesis Inferno a zejména stříkací loďka Tidal Wave, která je bezkonkurenční. I ostatní atrakce tam nejsou jen do počtu, ale zajišťují dobrý výplach adrenalinu do krve. Park je rovněž velmi dobře vybaven stánky a restauracemi. Zklamáním naopak byl volný pád Detonator, který bychom mohli s trochou nadsázky nazvat dětským. Fronty v parku jsou proměnlivé, my jsme díky špatnému počasí chodili na atrakce většinou bez front, ale Thorpe Park umí být i hodně zaplněný.

Jeden den strávený v Thorpe Parku je až po okraj naplněný velmi kvalitní zábavou. Naše hodnocení: 75%.

David

Kristýna

Bohouš

Pavel

Pořadí

Stealth Stealth Stealth Stealth 1. Stealth
Tidal Wave Nemsis Inferno Tidal Wave Tidal Wave 2. Tidal Wave
Colossus Tidal Wave Nemesis Inferno Loggers Leap 3. Nemesis Inferno


Nejlepší park z Tour De England 2008

David

Kristýna

Bohouš

Pavel

Pořadí

Alton Towers Thorpe Park Alton Towers Thorpe Park 1. Thorpe Park
Thorpe Park Drayton Manor Park Thorpe Park Alton Towers 2. Alton Towers
Drayton Manor Park Alton Towers Drayton Manor Park Drayton Manor Park 3. Drayton Manor Park
Blackpool Pleasure Beach Blackpool Pleasure Beach Blackpool Pleasure Beach Blackpool Pleasure Beach 4. Blackpool Pleasure Beach


Nejlepší atrakce z Tour De England 2008

David

Kristýna

Bohouš

Pavel

Pořadí

Stealth Stealth Stealth Stealth 1. Stealth (Thorpe Park)
Oblivion Air Oblivion Air 2. - 3. Air (Alton Towers)
Nemesis Nemsis Air Colossus 2. - 3. Oblivion (Alton Towers)
Colossus Oblivion Spinball Whizzer Tidal Wave 4. Nemesis (Alton Towers)
Valhalla Valhala Valhala Oblivion 5. Colossus (Thorpe Park)

Aktuální hodnocení: 0,0 / 5