červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Tropical Islands 2007 (autor Vašek HD) Německo

Je 10:00, teploměr ukazuje -3 stupně, na zem dopadá namrzlý déšť a skrz studenou mlhu není vidět dále než na pár desítek metrů. Já ležím v plavkách na lehátku na písečné pláži a jen po očku registruji, že pár metrů ode mě si skupinka mladých lidí hází s létajícím talířem a o kousek dále jiná skupinka dovádí v teplé průzračné vodě.

Jdu se projít po pláži a kličkujíc mezi palmami se kochám okolní exotickou přírodou…V tuto chvíli si můžete myslet mnoho věcí, ale jediným vysvětlením jsou tři slova: AQUAPARK TROPICKÉ OSTROVY. Z trochou nadsázky by se dalo říci, že Tropické ostrovy nejsou jen aquapark, ale uměle vytvořený svět, který se nehodlá smířit s tím, že existují odlišná roční období. V tomto světě nacházejícím se nedaleko Německého Berlína je 365 dní v roce léto a k tomu náležící velmi příjemná teplota. Jedná se o obrovskou kompletně zastřešenou halu 360 m dlouhou, 210 metrů širokou a 107 metrů vysokou. Co nám tedy může tento svět nabídnout?Dvě velké vodní plochy, písečnou pláž se stovky lehátek, dětský koutek, deštný prales, 3 tobogány, restaurace a mnoho dalšího.Hned po zaplacení vstupného člověk zavítá do šatny čítající 9 000 (slovy devět tisíc :-) )skříněk, ale bohužel jen polovina novějších skříněk je velikostí akorát a druhá polovina je velmi, ale opravdu velmi malá. Jelikož číslo skříňky máte určené již při zaplacení vstupného, tak pokud nejste znalý číslování, tak neovlivníte jakou zrovna obdržíte. Při vstupu obdržíte čip kolem zápěstí zapínající se jako hodinky a veškeré další povyražení a atrakce v hale se započítávají elektronicky a k sečtení a zaplacení dochází až při odchodu z haly. Za příplatek oddělené turnikety jsou např. sauny (6,5 EUR), ale také tobogány (3 EUR).

A teď už do víru zábavy.. Takže dominantou haly je velká vodní plocha u hlavní pláže a dále o něco menší vodní plocha na druhé straně haly, která se může pochlubit nespočtem vodopádů, bublin, chrličů, fontány, divoké vody, vířivek a dvou dětských tobogánů.Je to taková klasika s tím rozdílem, že každá atrakce je zastoupena vícekrát, což bohužel není zas až tak komfort, ale spíše při počtu návštěvníků nutností. Nejvíce jsem se však těšil na soustavu tobogánů. Žlutý tobogán je taková klasika, bohužel velmi pomalý. Červený je tobogán zdolávaný na kruhu, nebo dvoumístném člunu. Opět taková příjemná klasika.Ovšem modrý tobogán, to je pecka, která již na první pohled odrazuje velkou část návštěvníků svou strmostí. Nejde ani tak o tobogán, ale o velmi strmou skluzavku, kterou doslova proletíte. Skvělý zážitek, kterému není naprosto co vytknout.U tobogánů jsem jen postrádal plavčíka, který by trochu usměrnil dění a působil hlavně jako prevence. U žlutého tobogánu byl např. semafor, ale kdo jel opravdu pomalu, tak těžký člověk který nabral rychlost ho mohl bez problému dojet, což vždy nemusí skončit úplně šťastně. Ale plavčíci v Tropických ostrovech jsou asi kapitola sama pro sebe. Nejen že jsou oblečení tak, že nevypadají jako plavčíci, ale v celé hale jsem viděl snad tři, což není na počet návštěvníků často dosahující až 5000 úplně ono. Z toho se občas odvíjí neukázněnost některých lidí a zejména dětí.Voda v celém komplexu je poměrně mělká. Nejvíce tuším 140 cm a dno je z nerezu s takovými bouličkami o které si tak možná akorát narazíte patu. No nic moc. Dále je v komplexu velmi pěkný deštný prales, kdy délka jeho cestiček dosahuje takřka 1 km. V pralese jsou potůčky a jezírka, kde plavou ryby, nebo se vyhřívají želvy. Moc pěkné, ale na druhou stranu projdete jednou a poté deštný prales spíše komplikuje pohyb po hale.Za zmínku stojí krásné minigolfové hřiště, nespočet restaurací, obchodů a různých služeb jako je např. kadeřník. Ceny jsem moc nezkoumal, ale co jsem zahlédl, tak pizza v menu stála takřka 10 EUR, takže asi taková lunaparková klasika.

Když to všechno shrnu, tak celý komplex není nic jiného než naprosto obyčejný krytý aquapark s velkou parádou okolo. Kdo vyrazí vyloženě za vodními radovánkami, může se jednoduše stát že po dvou hodinách vlastně nebude vědět kam jít, protože všechno už bude mít dostatečně za sebou. Pro park však mluví fakt, že je v něm je 365 dní v roce léto.Vstupné činí 20 nebo 25 EUR, podle toho jestli je víkend, svátek, nebo jakási malá sezóna. Dítě (4 – 14) let 17 a 20 EUR podle stejného klíče a dítě do 4 let má vstup zdarma. Pohyb po hale a systém turniketů mi připadne místy poměrně chaotický a nepozornějšímu (sám jsem zahlédl jeden starší pár, kterému se to povedlo) se může stát, že vleze někam kam nechce a za tento omyl se mu připíše na účet třeba 6,5 EUR. Jen pro upřesnění šatny jsou společné s převlíkárnami, ale skříňky jsou tak těsně u sebe, že pokud přijdete pro něco ke skříňce a někdo se tam zrovna převléká, tak musíte čekat, protože tam prostě neprotáhnete ani ruku o vzdálenosti ke sprchám, nebo bezpečnostním boxům radši ani nebudu psát.

I přes všechna negativa je Tropical Islands naprosto výjímečný projekt, který nemá obdoby a určitě stojí za návštěvu. Každý by si měl ovšem předem dle dostupných informací říci co vlastně očekává, aby nebyl ve výsledku velmi zklamán.

S pozdravem  Vašek HD

Galerie

Tropical Islands 2007 (autor Vašek HD) Německo Tropical Islands 2007 (autor Vašek HD) Německo Tropical Islands 2007 (autor Vašek HD) Německo Tropical Islands 2007 (autor Vašek HD) Německo Tropical Islands 2007 (autor Vašek HD) Německo Tropical Islands 2007 (autor Vašek HD) Německo
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.