červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko)

Takže pokračujme v krasojízdě a po recenzi na Island Of Adventure je tu recenze na druhý z parků Universal Studios Florida. Budu navazovat na některé věci z předchozí recenze, tak by bylo možná dobré si ji přečíst jako první.

Recenzi na Universal Studios Islands Of Adventure si můžete přečíst zde.

UNIVERSAL STUDIOS FLORIDA

Je tu další den v Orlandu a další důvod navštívit Universal Orlando Resort. V plánu byl druhý z parků s názvem Universal Studios Florida. Jde o park, kde jsou horské dráhy, 4D kina a atrakce na motivy filmových hitů vydaných touto společností. Tentokrát jsme přijeli do parku zavčas. Vchod má každý park zvlášť, takže se vydáváme k druhému vchodu než včera. Jdeme po mostě, vedle kterého se ve vodě točí známá zeměkoule s logem UNIVERSAL. Takže pár fotek stejně jako každý druhý z turistů a tradá ke vchodu.  Zde se prokazujeme kartičkou z minulého dne a jsme vpuštěni dovnitř. V jednom z prvních obchodů kupujeme opět jeden náramek na jídlo (vysvětleno v minulé recenzi) a hurá za zábavou. V noci jsme se domluvili, že půjdeme proti směru hodinových ručiček a snad všechno stihneme. Jako první procházíme opět nákupní zónu se suvenýry apod.  Poté následuje křižovatka a my se dáváme doprava po Holywood Blvd. Nemůžeme si nevšimnout megalomanské rozestavěné dráhy Rip Ride Rocket. Dělníci se vyváží vysokými jeřáby, aby ladili poslední detaily na prvním prudkém sjezdu. Škoda, že nebyla otevřená. Byla by to určitě paráda. Víme, že dráhu omrkneme trochu blíž, až to celé projdeme. Takže se vydáváme kupředu k zábavě a hned na počátku máme laťku nastavenou pořádně vysoko a to díky Terminator 2 – 3D. Nebo spíš 4D. Po čekání cca 10 min jsme vpuštěni do budovy, kde nám na LCD panelech běží důvod, proč jsme tam, co se vlastně stalo a kdo všechno přežil. Po 10ti minutách jsme vpuštěni dovnitř kina pro asi 150 lidí. Sedím ve třetí řadě a následně začne program. Na internetu jsem zjistil, že Cameron pro tuto atrakci natočil speciální 12ti minutovou filmovou sekvenci s T-1000, Johnem Connorem a i samotným Arniem. Celý tento projekt stál 60 miliónu dolarů. V kině je výborně vyřešena projekce spojená s děním na pódiu. Kdy chvíli koukáte na film a motorka projede z plátna na pódium a následně se děj odehrává živě. A pak zase obráceně a tak pořád dokola. Po rozstřelení zmraženého T-1000, kdy vám studená voda pokropí obličej, jste vtaženi do děje. Obrovský výbuch a následná tlaková vlna nahýbá sedačky a teplý vzduch proudí opět na váš obličej. 3D efekty jsou neuvěřitelné. Nevím čím to je, ale v kinech Palace Cinemas marně čekám na nějaký podobný. Uhýbáte robotovi, který střílí do lidí, T-1000, který se natáhne nad hlavy lidí co sedí před vámi a vy uhýbáte, protože se bojíte, že do vás narazí. S otevřenou pusou po akci odevzdávám 3D brýle do boxu uvnitř obchodu s Terminátor  tématikou. Stojí tam i podobizna v životní velikosti. Neuvěřitelně nadšeni odcházíme za další zábavou.

Některé atrakce jako je Horror Make-Up Show jsme si nechali ujít. Tam asi moc adrenalinu nepobereme. Šlo o ukázání toho,  jak se dělají hororové masky a převleky. Jako další výborná zábava je připravena  E.T. Adventure. Jsem asi barbar, ale nikdy jsem film E.T. mimozemšťan neviděl, takže jsem nevěděl, o co půjde. Kamarád mi  ale v 10ti minutové frontě převyprávěl o čem film je a my si už vyzvedávali pasy na svá jména pro vstup na dráhu. Jedná se o 9 jízdních kol  pohromadě, které jedou po dráze. Okolo vás je napřed naše civilizace. Policie najíždí svými auty a snaží se vás chytnout, najednou se vznesete a pod vámi je krásně udělané město ve tmě, kde svítí jen mrakodrapy. V dáli svítí měsíc,  kde proběhne silueta z kola,  hraje hudba a vám se z toho chce plakat, jak je to krásný. Poté už ale přistanete na planetě E.T.ho a prohlížíte si jiný svět. Je to úžasné a já opět se spadlou bradou opouštím tuto super atrakci. Po cestě dále do parku potkáváme malou horskou dráhu pro děti,  různé představení pro děti a tak nás tyto koutky moc nezajímají,  i když krásně vypadají.

Zastavujeme se až před obrovskou budovou velkou jak půlka fotbalového hřiště. Není to nic jiného než známá žlutá rodinka Simpsonových a jejich divoká jízda po Krustylandu. Celá tato atrakce se jmenuje The Simpsons Ride. Jelikož byla nově otevřená, byla docela žádaná a tak stojíme 45 min ve frontě. Na začátku fronty nás od pultu rozdělí pán do jednotlivých kójí. Je jich tam asi tak 8. My byli ve čtyřce. Do každé kóje se vejde 8 lidí. Otevřou se dveře a před vámi je vozík s dvěma lavicemi. My Češi dopředu a čtyři Američani dozadu. Pán zkontroluje připoutání a spustí na obou stranách dveře, v kterých jsou reproduktory. Asi pro navození dostatečné atmosféry. Poté se vyjede výtahem kamsi nahoru a jedete po dráze. Promítá se vám před očima Krustyland. Skončíte i u Meggie v ústech, která vás pocucá jak dudlík a následně vyplivne. Opět neuvěřitelná zábava. Přemýšleli jsme,  jestli jsme někde jeli nebo pořad stáli na místě a jen se hýbal ten vozík. Neskutečně realistické pohyby a když jste padali z dráhy, vypadalo to jako kdyby jste z ní opravdu vypadli.  Vozík totiž vyjede do takové kopule,  na kterou se celé dění promítá.  U rukojetí je opět ofuk se vzduchem, takže když jste taženi vrtulníkem pěkně to na vás fouká. Tato atrakce mě nadchla asi nejvíc, jelikož jsem nedokázal pochopit,  jak můžou na stojatým vozíku vytvořit fyzikální vlastnosti  - jako přetížení nebo volný pád, že se opravdu bojíte. Neskutečná zábava. Vycházíme jiným východem, takže nepotkáváme ty, kteří  šli po nás a opět exit vyúsťuje v obchodě se suvenýry. Povinné foto s Bartem a Lisou a hurá dál. Samozřejmě si  nevykládáme o ničem jiném než o tom, jak to bylo úžasný.

Americký kamarád navrhuje atrakci Men In Black, že prý se mu tam moc líbilo. Takže další navštívená atrakce je Men In Black: Alien Attack. Po sjetí výtahem, který si myslím, že stál stejně na místě,  jsme stoupli do fronty, která se velmi pomalu hýbala. Na začátku bylo psáno 30min. Myslím, že to trvalo déle. Při čekání se opět můžete kochat přístroji, které se ve filmu objevily, ale i potvorami, které cvakají do PC. Je to hezky celé rozhýbané. Po nastoupení do vozíku pro 6 lidí se vydáváte po předem určené dráze. Každý účastník má před sebou laserovou zbraň a digitální počítadlo zásahů. Všichni se tedy chopili pistolí a hurá do města. Vozík se natáčí,  z okna lezou příšery a vy je střílíte. Celkem jednotvárný a i když se jednotvárnou jízdu snažili vylepšit 4x otočením vozíku rychlostí blesku kolem své osy, tak mě tato atrakce přišla nejslabší. Skóre se nepočítalo na zabité příšery, ale nějak bodově , takže jste z toho stejně prd viděli,  kolik jste jich zabili. No ale pro příště víme, že jednou stačilo. Dali jsme opět nějaký ten burger na jeden náramek a hurá na další atrakci. Během občerstvení trochu sprchlo, takže se trošku vylidnilo a tak další atrakce Čelisti byla s 10ti minutovou čekací dobou jasnou volbou. Po nastoupení do lodi má kormidelník brokovnici a natrénovaný, kdy má střelit do vody. Po výstřelu proběhne výbuch ve vodě. Loď jede po kolejích umístěných ve vodě takže ten kormidelník tam je jen aby stupňoval atmosféru. Vjezd do loděnice a následné výstřely z brokovnice nenechají ženy jen u dívání a tak probíhají i výkřiky.  Na otevřené vodě, kdy žralok i do loďky narazí a následně při překousnutí kabelu zemře,  je konec  plavby. Mně to přišlo spíše srandovní, ale každopádně určitě k navštívení.

Pokračujeme dále za nosem a navštěvujeme atrakci Disaster. Vůbec nevíme,  co od toho čekat, ale času máme dost,  tak hurá do fronty. Fronta trvala asi hodinu. Tato atrakce je jen o tom jak se točí katastrofické filmy. Z publika vyberou tři lidi, s kterými trénují před zeleným plátnem různé triky atd. Pořád něco vysvětlují, ale já jim jako neangličtinář vůbec nerozumím. Po 20ti minutách sezení v hledišti se otevřou dveře, kde je připraven vláček v podobě metra. Nasedneme tedy a vláček zajede za zatáčku jakoby do stanice. Najednou se zatřepe země a do metra se valí obrovské množství vody  po schodech. Propadne se ulice a na vás se řítí cisterna s benzínem, vláček se celý nakloní, padají cedulky ze zdí a vy se máte cítit jako ve filmu. Kdybych nemusel sedět v hledišti a koukat 20minut na jeviště,  jak si tam někteří hrají, bylo by to dobrý. Cestou zpět vláčkem z rozbité stanice metra se vám na obrazovce ukáže použití těch tří lidí jako zachránců v tom rozbitém městě. Docela atrakce o ničem. Následuje atrakce,  na kterou se moc těšíme a to Shrek 4D. Vystojíme 20min frontu a hurá do předsíně, kde nám je od prasátek umístěných v bedně vysvětlena zápletka příběhu, který následuje uvnitř kina. Po usednutí opět do třetí řady s brýlemi se spustí film. Shrek jede na koni a sedačky s vámi skáčou, Shrek pustí pavouky na zem, tak vás něco polechtá na nohách a vy si to neskutečně užíváte. Opět jsou sedačky vedle uší vybaveny ofukem, takže když malá víla proletí okolo vás, foukne vám to na ucho.  A přiletí ze strany nad hlavy před vámi sedících lidí. Pinocciovi  roste nos, tak mu uhýbáte, aby vás neprobodl. Osel kýchne a vy jste celí mokří. Po deseti minutách film končí a vy vysmátí opouštíte tuhle suprovou atrakci. Další, která se řadí mezi top atrakce, které jsem navštívil. Za rohem budovy si prohlížíme auto z filmu Návrat do budoucnosti a procházíme ulicí s vystavenými vozy z filmu Rychle a zběsile.

Před námi je atrakce Revenge Of The Mummy. Také jsme nevěděli, do čeho jdeme. S věcmi nás nepustili, tak šup s nimi do boxů zadarmo na třičtvrtě hodinky a tradá do desetiminutové fronty. Procházíme nekonečné bludiště pro čekání lidí. Opět zdobené různými mumiemi, hrobkami atd. Projití nám trvá asi 3min a já si nedokážu představit, když jsou tyto prostory plné lidí. Přicházíme ke vstupu, kde po nahlášení počtu osob jste přiřazeni do vozíku. Schytali jsme druhou řadu. Jedná se o vozíky na dráze, o kterých jsme si mysleli, že pojedou jak třeba v Men In Black pomalu a vy se budete jen koukat a něco vás vystraší. To se taky dělo, ale jen do půlky trasy. Různé egyptské znaky se vám promítají na zeď a vy přijíždíte do místnosti, kde vás vystraší šest mumií a plameny až ke stropu. Vítejte v hrobce. Pokračujeme dál a zastavujeme před zdí, kde z díry začnou vylézat Scarabové. Vozík se najednou rozjede pozpátku a po 5 metrech se začne otáčet a před vámi je dráha do kopce. Nahoře mluví mumie. Čekali jsme máloco, ale tohle byl neskutečný masakr.  V půlce vozík vystřelí – projedete mluvícími ústy a řítíte se tmou po horské dráze. Sem tam něco zabliká, ale vy to nestíháte v té rychlosti sledovat. Sjezd se pak ještě děje jednou a pak jízda končí se slovy herce, který si v Mumii zahrál hlavní roli. Vysmátí a nadšení jsme usoudili, že díky krátké čekací době si to dáme ještě jednou. Za 10 minut jsme seděli opět ve vozíku, tentokrát v první řadě a to zážitek ještě víc umocnilo. Po opuštění jsme vybrali skřínky a pro mě tato atrakce byla ta nejlepší z obou parků. Následovala procházka okolo rozestavěné dráhy Rip Ride Rocket a zamíření do budovy, kde honosným nápisem bylo napsáno Twister. Takže dalších 15min ve frontě a už jsme stáli v místnosti, která byla pojata formou dokumentu. Na obrazovkách běželo video, co tornádo dokáže, ventilátory nabudily atmosféru velkého větru a vy jste se kochali různými věcmi okolo trasy zničenými tornádem. Najednou se otevřely dveře a my vstoupili na tribunu, před kterou byla krajina s čerpací stanicí, sloupy elektrického vedení, stromy atd. Následoval mohutný vítr a díky kouřovodům bylo i velké tornádo přímo před námi. Zničilo světelné tabule, čerpací stanice začala hořet, proletěla kráva, spadla tribuna, utrhla se od ní střecha a vysypaly se tabulky skel nad vaší hlavou ve formě kapek vody. Byli jsme prostě v centru dění a moc se nám to líbilo. Další výborná atrakce, kterou můžu jen doporučit.

Twister byla poslední atrakce a jelikož bylo kolem 6. hodiny odpolední, přemýšleli jsme co teď, abychom stihli ještě nějakou atrakci, která se nám líbila, než pojedeme domů. Dueling Dragons, kteří se nám moc líbili, byli hrozně moc daleko a nebylo jistý, díky blížícímu se dešti, zda se neuzavře. Jasná volba tedy padla na Hulk Coaster, který leží od vchodu do parku pár metrů. Přeběhli jsme tedy do druhého parku a bez čekání seděli v předposledním sedadle ve vozíku na Hulk Coaster. Dali jsme si ještě jednu jízdu tentokrát uprostřed vozíku a poté, že si dáme poslední a vystojíme si frontu na první pozici. Čekání bylo do 10min. Bohužel asi po dvou minutách dráhu skrz déšť uzavřeli a tak jsme šli domů. Při opouštění parku jen opodál slyšíme burácet vozík z Hluku, takže stačilo 10min počkat. No bohužel. Třeba se mi opět poštěstí a na Floridu zase zavítám. Američani jsou celkově z bouřek vystrašení. Jakmile trochu prší, zahouká v místní části siréna a to znamená, že musíte jít z bazénů, drah atd… Parky se mi moc líbily a proto jsem se stal i větším fanouškem těchto atrakcí a zajímá mě každá novinka. Přeji vám, ať se vám poštěstí a do USA do zábavních parků zavítáte.

autor Petr alias Téčko

Mých TOP 5 atrakcí:

Revenge Of The Mummy
Simspsons Ride
Dueling Dragons
Hulk Coaster
Shrek 4D

Galerie

Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko) Universal Studios Florida 2009 (autor Téčko)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Mican , 05.04.2011, 12:02: Reagovat:

Protože jsem tam byl před vánocemi 2010, můžu doplnit dojmny z dráhy "Rock It!" A bohužel nebudou tak pozitivní - dráha vypadá mnohem lépe na pohled než je pak finální zážitek z jízdy. Začátek je dobrý. V sedačce si vyberete styl muziky který chcete při jízdě poslouchat, vláček celkem svižně vyjede nahoru a volným pádem sjede kolmo dolů, jakmile se ale dráha začne ve velké rychlosti klikatit, mlátí to tak šíleně do stran že máte hlavu omlácenou o podhlavník sedačky a bolí vás krční páteř. Celou jízdu vás snímá kamera a v shopu na konci můžete celé video uploadovat na svůj facebook, samotné AVI z toho ale nedostanete, takže služba o ničem. Dueling Dragons (i když se to už teď jmenuje jinak, celou část parku ve které stojí předělali do designu Harryho Pottera a atrakci dali nějaké přiléhavější jméno) nebo Hulk jsou mnohem lepší. Docela ujde i další nová atrakce - "The wizarding world of Harry Potter". Není to sice horská dráha v technickém smyslu slova, ale sedačky na robotické paži dělají takové věci, že by to žádný vláček na kolejích nedokázal.