červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD)

Je neděle 23h a my konečně vyjíždíme směr německý Europapark. Jaký bude výlet tentokrát? Nejvíce jsem se obávala počasí, protože předpověď nebyla zrovna příznivá. Předpovídali déšť, oblačno a přeháňky. Vybaveni pláštěnkami jsme se vydali vstříc novým zážitkům. Cesta probíhala jako vždy v pohodě bez sebemenších problémů.

Je 7h ráno a my přijíždíme na poslední zastávku před parkem. Od parku nás dělí necelých 20 kilometrů. Předpověď počasí se začíná vyplňovat – prší. Po hodinové přestávce na svačinu a ranní hygienu přijíždíme před park. Již z dálky jsme mohli sledovat dominantu parku – Silver star, který je vidět na kilometry daleko. Tentokrát se mi však pohled na park moc nelíbil. Díky počasí všechno působilo smutným dojmem. Je 9h a my vyrážíme do parku. Měli jsme následující plán: za děštivého počasí půjdeme nejdříve na atrakce, které jsou pod střechou, když nebude pršet, začneme atrakcemi venku. Naštěstí se počasí umoudřilo a my mohli jít jako první na podle mě nejvíce adrenalinovou atrakci parku – Silver star. Jelikož nebylo v parku moc lidí, rozhodli jsme se, že si počkáme na první řadu. Asi po necelých 15 minutách jsme konečně usedli do vozíku a vyjeli. Musím říct, že jízda v první řadě byla opravdu úžasná a moc jsme si ji užili. Po vystoupení z atrakce jsme dokonce bez sebemenšího čekání usedli do zadních řad a jeli jízdu znovu. Obsluha totiž vyplňovala volná místa vláčku dalšími zájemci.

Poté jsme postupovali podle atrakcí, které jsou v těsné blízkosti – tedy Materhorn Blitz, bobová dráha, Pegasus, Kassandra, Poseidon… Na vodních atrakcích byly tento rok minimální čekací doby. Na Atlantice a na kládách byla čekací doba 0 minut. Na Poseidonu jsme čekali asi tak 10 minut a stejně tak na vodních raftech. Nikomu se za takového počasí nechtělo na vodní atrakce. Naštěstí jsme nebyli skoro vůbec mokří, takže jsme si mohli některé vodní atrakce znovu zopakovat. Novinkou letošního roku je vodní bitva. Celé prostředí Islandu je velmi zdařile tematicky zpracováno a vypadá moc hezky. Avšak lodičky na atrakci jezdily většinou prázdné, což byla opravdu škoda. Lodička je celkem pro 8 lidí, kteří sedí po čtyřech po obou stranách. Když je lodička plně obsazena, myslím, že je docela velká šance vodní bitvu proti ostatním protivníkům – včetně těch na břehu, vyhrát. Nevýhodou je však to, že pokud jedou na lodičce jen 4 lidi a sedí z jedné strany, můžou vás lidi ze břehu pěkně zkropit zezadu a vy na ně prakticky vůbec nemůžete. Asi nikdo nepočítal s tím, že se lodičky nezaplní nebo budou jezdit prázdné.

Potom přišel na řadu megacoaster Blue fire. Na ten jsem se těšila hned po Silver staru nejvíce. Tento rok má Blue fire nové nástupiště. Když chcete na něj jít, musíte nejdříve procházet halou Gazprom. Uvnitř procházíte třemi místnostmi. V každé místnosti je 360° promítací plátno. V první místnosti je simulace letu vrtulníku, v dalších například cítíte, jak na vás fouká vítr. Navíc za sklem vidíte Blue fire, jak kolem projíždí. Musím říct, že když jsem se dozvěděla, že bude stát v parku nová hala a že přes ni bude procházet frontiště na Blue fire, byla jsem z toho dost zklamaná. Nepřipadalo mi to zrovna jako dobrý nápad. Avšak při procházení novou budovou to nebylo tak špatné, jak jsem se původně obávala. Ale čekat celé frontiště na atrakci bych opravdu nechtěla. Čekací doba na Blue fire byla 10 minut. Ani jsme si pořádně nestačili během čekání dráhu nafotit a už jsme byli vevnitř. Jízda na něm je opravdu skvělá. My zkušenější jsme ji hned napoprvé zvládli s rukama nad hlavou. Při projížďce tunelem však mnozí ruce opět schovají, protože se bojí, že se do tunelu jinak nevejdou. Nejvíce se mi líbila jízda na šroubovici, kdy už vláček nedosahuje takové rychlosti a jste při jízdě jakoby vytahováni ze sedačky. Tentokrát byl otevřený obchod s fotkami z atrakcí. Každý vláček má před sebou kameru, která vás během jízdy natáčí. Vy se potom v obchůdku se suvenýry najdete na monitoru a podle toho si video koupíte. Takové video můžete zakoupit za 12,90 Eur. Několikrát se nám však stalo, že jsme se po jízdě nenašli na monitoru. Nedokážu si to vysvětlit jinak, než že některá kamera nebyla v provozu. Kromě kamery má vláček také měření pulsu, které je zabudováno přímo v madlech sedačky. Některé jsou však také bohužel nefunkční. Musím však říct, že jízda na atrakcích opravdu puls nezvyšuje a před jízdou je puls podobný jako po jízdě.

Potom přišly na řadu méně adrenalinové atrakce typu laserová střílečka, strašidelný zámek, projížďka v prostorách v podzemí Eurosatu – dinosauři, vyhlídková věž nebo 4 D kino. Letos měl být v kině nový film, ale bohužel na nás opět vyšel ten loňský. I tak jsme si však kino moc užili, protože film o želvičkách je moc hezký. Nechybí efekty typu propadnutí sedačky, sněžení, zkropení vodou nebo dokonce foukání.  Letos jsme si opět nemohli nechat ujít piráty v Batávii, protože se jedná o velmi zdařilou projížďku na lodičce v podzemí. Vše je tam detailně propracováno a o pohyblivé postavy není nouze. Někteří z nás dokonce považují tuto atrakci jako nejzdařilejší atrakci parku. Všechny tyto neadrenalinové atrakce byly bez čekacích front, a proto jsme je nemohli vynechat. Asi kolem 16h jsme měli všechny atrakce parku prošlé (některé i 2x) a šli jsme opět na atrakce, které nás nejvíce zaujaly. Při čekací době 10 minut jsem si opět zopakovala 2x po sobě jízdu na Silver staru. To však začalo opět pršet. První jízda se ještě dala, ale při druhé déšť trochu přiostřil a docela to bylo při jízdě nepříjemné a kapky mě začaly i bolet. Proto jsem již potřetí nešla a zavítali jsme na konec parku znovu na Blue fire. Tam byla čekací doba 15 minut.

Touto jízdou jsme zakončili atrakce v parku a přišly na řadu obchůdky se suvenýry, které byly i po uzavření atrakcí stále ještě otevřeny. Před parkem následovalo ještě poslední skupinové focení účastníků výletu, které se kvůli dešti nemohlo uskutečnit před otevřením parku. Cesta nám opět rychle utekla a než jsme se nadáli, byli jsme v Praze. Hodně lidí se loučilo se slovy: „ahoj za 14 dní na výletě do Walibi.“ Kdybych měla výlet zhodnotit v pár větách, tak bych řekla, že se povedl. Cesta byla pohodlná. Trochu si s námi hrálo počasí, ale i přes tu hrůzu, kterou předpověď slibovala se to dalo zvládnout. Během dne bylo oblačno, sem tam nějaká přeháňka. Co bylo hlavní, a nejlepší byla návštěvnost. Atrakce měly minimální čekací doby, některé dokonce nulové. Výlet se vydařil a mně nezbývá nic jiného než dodat: „AHOJ ZA 14 DNÍ!!!“

Za tým HD napsala Marťula HD

Galerie

Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD) Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD) Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD) Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD) Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD) Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD) Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD) Europa Park 2010 (Tým HD - napsala Marťula HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5