únor 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
<   >
Phantasialand 2008 ( tým HD )

Je 17.10.2008 a já měním na našich webových stránkách: odpočet dnů do výletu, na výlet právě probíhá. Vím, že už jen pár hodin Obrazeknás dělí od autobusu, s kterým se vydáme na poslední výlet tohoto roku a to do německého Phantasialandu. Předpověď počasí je příznivá, teploty kolem 14°C, sice mraky, ale nemá pršet.

Po nutné kontrole cestujících vyrážíme směr Brühl. Cesta probíhá dobře, až na hledání poslední pumpy, před parkem. Na zavěrečném 100 km úseku dálnice totiž nebyla žádná čerpací stanice a tak si trošku zajíždíme. Povedlo se, benzínka je na světě a tak na řadu přichází snídaně s ranní hygienou. Konečně i my si užíváme pocitu, že jsme zhruba 30 km od parku, do kterého se už všichni těšíme. Park otevírá v 9:00 hod. a tak se vstupenkou v ruce vcházíme do víru zábavy.Hned na úvod vyrážíme na horskou dráhu ve tmě "Temple The Night Hawk". Je to příjemné svezení na začátek, ale ten pravý adrenalin na nás teprve čeká. Jako další volíme námi oblíbené dvojí myšky "Winjas Fear & Force". Tak trošku po myškách z Parque de Atracciónes (Španělsko) a z parku Alton Towers (Anglie) zjištujeme, že už pro nás nejsou tak adrenalinové, jako při náší první návštěvě. Je to jen proto, protože jsme už poznali jiné a můžeme tedy srovnávat. Ale i tak Winjas patří mezi supr dráhy této kategorie drah. Další na řadě jeObrazek "Black Mamba". Po cca 30 minutovém čekání ve frontě už sedíme a vyrážíme skrze Afriku, ve které je Mamba postavena. S radostí konstatujeme, že si oproti Winjas nepohoršila a stále si u nás drží prvenství mezi zavěšenými dráhami (Inverted coaster). Její detailní zpracování je dokonalé a těžko zde hledat chyby. Jízda samotná je výborná, jemná i když drsnější je bezesporu dráha "Nemesis" z Alton Towers. V pořadí je "Colorado Adventure", vláček, který zpracováním nabízí velice zábavnou jízdu plnou adrenalinu a rádi se na něm ještě několikrát svezete. Hodiny ukazují 13:00 hod. a to je ten pravý čas na oběd. V mexické restauraci poobědváme a hned po jídle vyrážíme vyprázdnit žaludek na volný pád do temné věže "Mystery Castle".

Samozřejmě víme, že na atrakci samotné zůstane strávené jídlo Obrazekdobrovolně na svém místě a tak v klidu kráčíme do útrob věže. V čekacích chodbách se díky účastníkům výletu dozvídáme, že jedno ze strašidel, které mají za úkol postrašit a tím i nahnat větší strach z atrakce, mluví česky. Jsme prostě všude... Stojíme za dveřmi volného pádu a adrenalin stoupá. Usedáme, místnost zhasíná a jen posloucháme tajemnou hudbu s temným hlasem. Přichází jemný start nahoru, ale jen do půlky a nasledné pomalé sjíždění dolů. V hlavě si říkám, co to je? To je celý? Tenkrát to bylo jiný! Ale vše je jinak. Sjíždíme dolů a jen slyšíme, že se start nepovedl,  hudba zesiluje. Temný hlas opět promlouvá a se silnou intonací hlasu zařve "Mystery Castle"! V ten moment jsme prudce vystřeleni až ke stropu temné věže, kde jsme na pár sekund zastaveni a jen tak visíme za slabého světla pozorujíc ostatní naproti nám. Pár vteřin na to už padáme volným pádem. Mystery Castle by byl průměrný volný pád, ale díky celému prostředí a výborné propracovanosti se dozajista řadí mezi ty nejlepší volné pády na světě. Odreagování přišlo na velmi kvalitních raftech "River Quest" a na slušných kládách "Stone Wash Creek a Wild Wash Creek" A pak už na nás čekala poslední atrakce, kterou jsme ani neznali z předchozí návštěvy, jelikož zde ještě nebyla postavena.

Talocan, lavice doplněná o efekty ohně a vody. V našem týmu HD je jeden člen výpravy (nebudu ho jmenovat,Obrazek určitě by si to nepřál, viď Tope?), který nemá rád atrakce tohoto typu. Se slovy: "mě to nebaví, takové atrakce mi nic neříkaj", tak všichni jistě víme, co nám tím vlastně říká. Dlouho přicházelo přemlouvání bez reakce a to i před čekací frontou na Talocan. Když už to vypadalo, že přemlouvání nezabralo, tak se stalo něco, co už nikdo nečekal! Topík stojí ve frontě na Talocan s námi a je rozhodnutý jít. A opravdu, šel! Talocan dělá z obyčejné lavice nadprůměrnou a posouvá jí uplně do jiné sféry těchto atrakcí. Rozhodně stojí za návštěvu. Upřímně chci pogratulovat Topíkovi, který překonal svůj vnitřní strach a myslím, že právě o to jde. Dráhy či atrakce mají budit respekt, který my máme překonávat. A pokud ho někdo překoná, tak si to dokáže víc užít a vytvoří si hluboké a nezapomenutelné vzpomínky. Díky prodloužené otevírací době jsme se mohli vozit o hodinku déle a pak nadešel čas se rozloučit. Phantasialand byl vynikající a výlet se podle nás velmi vydařil. Cesta proběhla bez sebemenšího problému a to díky všem účastníkům a spolehlivým řidičům autobusu. Osobně jsme poznali z letošních pořádaných výletů, že s námi jezdí jen fajn lidi, kteří si chtějí užívat horských drah a atrakcí a za to jsme rádi a děkujeme...

Nashledanou a těšíme se v příštím roce 2009...


Tým HD

Galerie

Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD ) Phantasialand 2008 ( tým HD )
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

JIRKA , 07.08.2014, 01:40: Reagovat:

Zdravím všechny příznivce zábavných parků, právě jsem se vrátil z phanatasialandu a musím říct, že se park hodně zhoršil. Byl jsem tam poprvé s kamarády v srpnu 2011 a paráda - užasný atrakce od A do Z a fronty max 15-20 min, Mystery Castle hned na začátku byla pecka volný pád několikrát za sebou ve tmě jen lehce modrého světla - fakt pecka v chodbě voskové figuríny a mezi nima lidi co vypadají stejně jak ty figuríny a oni na Vás pak bafnou a tak si přiště říkate, že když tam jdete podruhé a čekáte to a víte kde stojí tak si dáte pozor, ale oni stojí úplně někde jinde, takže se zase leknete. Úžasný!!!! To samé Colorado Adventure luxus a to bych mohl pokračovat. A tak jsem tam vzal letos znamé a rodinu na dva dny. Cesta sice dlouhá, ale všechny jsem ukecal, že je to mazec a ta cesta a peníze za to stojí. Jenže už od 9:00 hod co se otevřelo masakr-- nedalo se ani procházet co tu bylo lidí, na všechny atrakce čekací doba 50 -80 min, hned první atrakce propadák - Mystery Castle - čekací doba 40 min a pak vás při světle (žádná tma) vystřelí nahoru a pak padáte dolu a je konec - žádné napínání při tmě, žádné lítání nahoru a dolů prostě jednou nahoru a jednou dolů a figuríny?? ani jedna - fakt ošizený oproti roku 2011- takže hned jsem byl terčem co jsem to vybral za park a že jsem si to vše vymyslel a pak další atrakce to samé. Čekání na všechny atrakce fakt mazec za celý den si člověk vyzkoušel max 6 až 9 atrakcí z celého parku a to počítám i řetízkový kolotoč. Takže abych to zkrátil letos fakt špatný už bych tam nejel snad jedině v září to budou snad všichni ve škole a v práci (a to musí ještě pršet a padat trakaře) Ale po této zkušenosti bych tam stejně jel asi jenom sám jelikož rodině a kamaradům už říkat nemůžu - trochu byli naštvaný. Tak se mějte s pozdravem zklamaný Jirka