červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Europa Park 2009 (Marťula HD)

Po dlouhých měsících těšení je to konečně tady! Odjíždíme do Europa parku. Plni očekávání stojíme na zastávce a vyhlížíme autobus. Jaký bude tentokrát? Jak jinak - opět luxusní a pohodlný jako na každém výletě.

Cesta utekla jako voda a před námi je poslední zastávka – jsme asi 15 km před parkem. Bohužel při pohledu z okna to nevypadá zrovna růžově. Prší a obloha je zatažená. Kde je to sluníčko, které od 8h hlásili? Je půl 7, tak se utěšuji, že je ještě čas a že se třeba obloha protrhá. Před parkem už to nevypadá tak špatně, i když je pořád pod mrakem, tak alespoň neprší a je teplo. Hned na úvod následuje hromadné focení před parkem – dokud jsme všichni svěží a plní elánu:). Poté focení týmu HD, dostaneme lístky a hurá do parku.

Řídili jsme se heslem to nejlepší na začátek a jako první jsme šli na Silver Star, kdy jsme zjistili, že všichni se hrnou spíše do zadní části parku – tedy na letošní novinku Blue fire. Proto jsme šli na Silver Star hned bez čekání a poté jsme si jízdu zopakovali pro jistotu ještě jednou. Dále jsme postupovali podle našeho plánu a to, že půjdeme na atrakce, které pojmou co nejméně lidí a tvoří se zde největší fronty - tedy na Matterhorn – Blitz, na bobovou dráhu… To už se na nás začalo usmívat sluníčko, tak nás napadlo jít hned na vodní atrakce, protože ty bývají odpoledne také s velkými frontami. Šli jsme tedy na Poseidon a opět s minimální čekací dobou 5 minut jsme byli na řadě. Následovaly atrakce typu Fluch der Kassandra (loni jsme ji nestihli, tak jsme ji letos museli vyzkoušet). To jsme však neměli dělat. Skoro všem z ní bylo špatně a už se jim nechtělo na další atrakce. My otrlejší šli hned na Pegasus a na Euro - Mir :). Následují ostatní vodní atrakce jako Fjord - Rafting a Atlantica SuperSpash. Všude byly minimální čekací doby, dokonce na některých atrakcích byla napsána čekací doba 0 min. To už jsme zjistili, že je v parku opravdu málo lidí a že to tak bude po celý den. Asi v 12h jsme měli projeté všechny hlavní atrakce, ale vynechali jsme letošní novinku Blue fire. Tu jsme si záměrně nechali až na konec. Celé nové prostředí Island je moc pěkné. Blue fire má vytvořené frontiště na maximální čekací dobu 90 minut. Trvalo pěknou chvíli, než jsme prošli celé frontiště až k atrakci samotné a musím říct, že by se mi to nechtělo čekat při velké návštěvě parku. Výhodou je, že si čekání zpříjemníte pohledem na vláčky, které vám projíždí přímo nad hlavou. Na Blue fire byly asi nejdelší čekací doby ze všech atrakcí a to asi 10 minut. Trochu déle jim trvalo odbavení. Ale výhoda je, že kdo jede sám, je pro něj zvlášť vytvořeno frontiště a tudíž jde na atrakci téměř bez čekání. Jízda na Blue fire stála opravdu za to. Byla pohodlná, né jako na Desert race v Heide parku, kde jsem byla celá obouchaná ze sedačky. Asi největším zážitkem byl poslední looping, kdy nás to doslova zvedalo ze sedačky.

Další zajímavostí u Blue fire je, že máte možnost sledovat vystřelení dráhy za sklem. Stačí jít do malého domečku hned vedle dráhy, zavřít za sebou dveře, aby bylo ve tmě dobře vidět a za sklem sledovat, jak je vláček katapultován. Docela nás mrzelo, že byl zavřen obchůdek se suvenýry Blue fire a tudíž jsme si nemohli zakoupit ani pohlednici ani slibované video z jízdy. Bohužel pohlednice neprodávali ani v žádném jiném obchůdku v parku. Odpoledne jsme se vydali do 4D kina a musím říct, že vážně stálo za to. Nevynechali jsme ani menší atrakce typu Geisterschloss, Arena of Football, Abenteuer Atlantis nebo atrakci přímo ve sklepení Eurosatu – Universum der Energie – Dinosaurierfahrt. Tato atrakce nás velmi mile překvapila. Projíždíte vláčkem jakousi džunglí, kde na vás na každém rohu vykukují pohybliví dinosauři, kteří jsou propracováni do nejmenšího detailu.  Při takové malé návštěvnosti parku jsme si ho prošli opravdu celý a nevynechali žádnou malou atrakci. Za zmínku stojí ještě procházka atrakcí Zauberwelt der Diamanten. Jedná se o procházku jeskyní, kterou jsme se dříve mohli projet v Alpenexpress Enzian nebo na vodních kládách. Odpoledne už bylo pořádné horko, tak jsme si zopakovali vodní atrakce. Výhodou bylo, že jakmile jsme došli na atrakci, hned jsme bez čekání nasedli do lodičky a jelo se. A to dokonce i v první řadě. Na některých atrakcích typu Matterhorn – Blitz jsme dokonce mohli sedět ve vláčku a jízdu si zopakovat. Novinkou na této atrakci je možnost zakoupení DVD z jízdy.

Největší překvapení dne na mě čekalo u vodní atrakce Atlantica SuperSplash. Potkali jsme zde samotného Jürgena Macka – majitele a ředitele parku. Celkově jsme si návštěvu v parku letos opravdu užili. Když si vzpomenu na loňský výlet, kdy jsme skoro na každou atrakci čekali až 45 minut, tak letos jsme si to opravdu vynahradili. Těsně před 18h jsme šli naposledy na Silver Star (ten den již počtvrté) a rozloučili jsme se s parkem poslední jízdou právě na Silver Staru. Poté jsme obešli obchůdky se suvenýry a plni dojmů a zážitků opustili park. Musím říct, že letošní výlet do Europa parku se opravdu povedl a byl to asi nejlepší výlet, který jsem zatím do zábavních parků absolvovala. Už teď se těším na léto do německého Phantasialandu!!!

S pozdravem Marťula HD

Galerie

Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD) Europa Park 2009 (Marťula HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5