červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Výlet do Aquapalace Čestlice

I přes to, že bychom raději využili ke koupání některou z vodních přehrad, nebo jedno z mnoha venkovních koupališť, tak proměnlivé počasí posledních dní je zásadně proti. Bez nějakého většího rozmýšlení s Davidem sedáme do auta a vyrážíme do největšího aquaparku v Čechách, tedy do čestlického Aquapalace.

Po zaparkování v přilehlém  parkovacím domě, procházíme skrze útulné předsálí k jedné z několika pokladen. Vzhledem k cenám, na které nejsme zvyklí ani z těch největších španělských a italských aquaparků, kupujeme jen dvouhodinový vstup za 380 Kč a vyrážímě do velmi členité soustavy šaten. Po převlečení už nám nic nebrání projít trochu krkolomným uspořádáním sprch a ocitáme se v jednom ze tří  tématicky oddělených paláců. Nebyli by jsme to my, kdyby jsme hnedle nezamířili do části nejzábavnější. Na první pohled nelze přehlédnout velmi výrazné reklamní pojetí tobogánů, což je další věc,  se kterou jsme se nikde jinde po Evropě nesetkali.  Nejdelší tobogán se například jmenuje jako část názvu společnosti a k tomu dodatek -gán.  Kromě spacebowlu se všechny tobogány jmenují nebo vypadají jako nějaká firma, či alespoň výrobek.  Reklama je zde opravdu všudypřítomná v různých formách, což se rozhodně nedá říci o personálu, tedy plavčících. Opět se nám podvědomě nabízí srovnání s několika aquaparky po Evropě, kde jeden plavčík hlídá na začátku atrakce a druhý na konci. S tím souviselo hned naše malé rozčarování u tobogánu, na kterém se jezdilo na pneumatikách. Stoupneme si do řady na pneumatiku na konci tobogánu a vždy tak po 3 až 5ti lidech bez kruhu přijel jeden s kruhem a tak pořád dokola. Ve výsledku jsme jako čtvrtý a pátý čekající na kruh koukali jak přijelo asi 20 dětí, než jsme se dostali na řadu, nehledě na to, že další bezkruháči nás mezitím předběhli na věži v samotné frontě na tobogán. Když už jsem se ale dostali na řadu, tak jízda byla dlouhá a výborná.

Jako další jsme dali tobogán s názvem zmrzliny, který je mimo velmi zajímavé svezení doprovázen ještě zajímavějšími světelnými efekty. Jeden adrenalinový bodík tobogán dostává i za to, že se mi na konci nějak nepodařilo načasovat nezbytný nádech a já vypil asi tak decku lehce chlorované vody :-) Na řadu přišel zlatý hřeb aquaparku, kterým není nic jiného, než venkovní divoká řeka.  Kdo zná tak ví, že kdo si z této atrakce neodnese alespoň jednu modřinu a naraženinu, tak jel zbytečně a musí znovu. S Davidem si vždy raději necháme alespoň malou prodlevu, což povětšinou nenapadne lidi za námi, takže za první zatáčkou začíná to pravé rošambo. Občas vás proud vody hodí na někoho, občas hodí někoho na vás.. Občas vás samotný proud vynese proti zdi, nebo otočí a hodí proti zdi pozadu. Nebezpečnost při větším počtu lidí však převažuje zábava, které si  zde člověk užije více než kdekoliv jinde. My jsme divokou řeku dali asi 8x a z toho několikrát po břiše po hlavě, což kličkujíc mezi lidmi ještě přidává na zábavnosti.

Přichází čas na kávu, kterou si dáváme na jedné z venkovních teras. Jako cokoliv jiného se dá káva platit čipem na zápěstí, což je velmi příjemné a jednoduché řešení. Po vypití dobré kávy vyrážíme na obecně velmi oblíbený spacebowl, nebo jak se v této zemi lidově říká "trychtýř".  I přes to, že tato atrakce je až pro děti od 12ti let, tak ve frontě před námi stojí dle mého odhadu ani né šestiletí. Vzhledem k tomu, že už si v minulosti hrstka spacebowlů v české republice vyžádala několik dětských životů, tak ani toto nikomu moc nevadí a dát na začátek atrakce plavčíka je pravděpodobně jakýsi luxus. Opět se nabízí paralela s jižanskými parky, kde plavčík pod povolený věk, nebo výšku povětšinou nepustil ani nohu a často nepomohlo ani orodování rodičů. Plavčík prostě slušně vysvětlil, že má za lidi na atrakci zodpovědnost a že jej prostě nesmí pustit. Opět když pomineme vše okolo, tak jízda na spacebowlu je velmi dobrá.. Sice mě i Dejvovi připadlo, že seká do zad více než jinde, ale i tak byl zážitek vynikající. Dáváme ještě fialový tobogán nesoucí trochu zbytečně název Kamikaze, který je sice ostřejší než ostatní tobogány, ale tento název si prostě nezaslouží. Kdekoliv jinde zaručuje název Kamikaze  zvýšení tepu na dvojnásobek a zaříznutí nejméně jedné pětiny plavek do míst, kde se běžně nenacházejí, což tady rozhodně nehrozí. Až teda na to, že jsem se  opět napil, takže už mám v sobě zhruba dvě deci chlorované vody, ale to už je spíše moje blbost, než zásluha tobogánu :-) Posledních pár desítek minut  ze zaplacených dvou hodin ještě věnujeme divoké řece, vířivce a krátkému omrknutí  zbylých částí paláce. Park nás opět mile překvapil, protože je všude čistý, krásně upravený a například i lehátek a místa na válení  je zde dostatek. Stejně tak nás potěšila možnost venkovního koupání a opalování na rozlehlé ploše, ale vzhledem k větrnému počasí trávíme zbylých pár minut v závětří relaxační části. Při odchodu ze sprch se však projevil můj vysoce vyvinutý neorientační smysl a já tak trochu zabloudil v členité soustavě šatních skříněk, kdy jsem sice našel asi tři skříňky s číslem 161, ale ani jedna z nich nebyla ta pravá. Možná teda byly jen dvě a jedna z nich byla dvakrát, ale to už nevím. Nicméně jsem po chvilce bloudění svou skříňku 161 našel a mohl jsem s vítězoslavným výrazem na tváři vyjít směr pokladny, kde jsem zaplatil sekyrku na čipu, tedy jednu kávu a spokojený opustil tento aquapark.

Co říct na závěr? Aquapark je to výborný, o tom není pochyb, ale když pominu fakt, že člověk se v parku cítí jak v reklamním bloku před večerními zprávami, tak co mi trochu rve žíly, je cena. Hodina v přepočtu za 190 Kč v případě 2 hodin, nebo 150 Kč v případě 3 hodin v aquaparku. (Celodení vstupné je 650 Kč, což je sice výhodné, ale kdo by tam celý den byl?!) A to není v ceně například ani sauna. Opět si dovolím srovnání například s Italským Aquastudios (Aquaparadise) který stojí na celý den (9 hodin) v přepočtu 600 Kč, což vychází cca 65 Kč na hoďku.  A takhle je to vesměs se všemi italskými či španělskými aquaparky a to jsou nesrovnatelně větší, lepší a někde máte jako přídavek v ceně třeba vystoupení delfínů nebo různé akce typu dva dny za cenu jednoho.  Sice je to divný, ale Aquapalace je po všech navštívených aquaparcích po Evropě zdaleka ten nejdražší, ve kterém jsem kdy byl a to bohužel není nic jiného než holý fakt.

Napsal Vasek HD

Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Radek , 08.08.2011, 23:56: Reagovat:

Recenze je super, naprosto se s ní ztotožňuji. Kombinace sekajících tobogánů, pořádného vstupného a naprosto nevkusné reklamy je příšerná, ale na druhou stranu chvála bohu, že je tu alespoň něco. Chybí tu konkurence. Když se člověk podívá třeba do té Itálie, hned je tam aqauaparků více a člověk si může vybírat. V ČR máme Prahu, Liberec a Olomouc, z čehož větší rozlohy dosahuje pouze Aquapalace v Praze.


Petr HD , 27.07.2011, 10:08: Reagovat:

Po nedávné návštěvě italského aquaparku Aquastudios, který vychází na podobné peníze i se vstupným do filmového parku Movieland studios, bych osobně napsal recenzi na Aquapalace mnohem více kritickou. Sám jsem nejvíc znechucen zmiňovanou reklamou, kterou je tenhle aquapark prolezlej skrz na skrz! Po projížďce na tobogánu Hypoteční banka a Allianz povinné ručení čekám, kdy mi obsluha začne nabízet vložky nebo tampony Always, které zaručeně nejsou vidět v plavkách a bába vedle vytáhne z kabelky prací prášek, jak v reklamě na Ariel.
Ano, na branding narazíte i ve vyspělých zábavních parcích, ale decentní, zakomponovaný do tematické úpravy atrakce (GazProm čekací fronta na Blue Fire, logo Nestlé na ruském kole v Mirabilandii). Ale pojmenovat tobogán životní pojistka Kooperativa je HNUS! Zvlášť když nejde o nějaké veřejné koupaliště bez vstupného, ale tvrdě ...ne TVRDĚ! zaplacený aquapark.
Zajímá mě také jestli je to tím, že sám pracuji v daném oboru nebo to vadí i vám, co nemáte s reklamou nic do činění?
Vaškovi děkuji za skvělou recenzi!